Jump to content
IGNORED

Serie A 2017-18


crtamOrasi

Recommended Posts

:mellow:

 

 

China’s invasion of European soccer appears to be over.

 
The State Council, China’s cabinet, on Friday formally put sport clubs on its list of industries that local companies are restricted from investing in overseas. The move builds on a state campaign that began late last year to curb capital outflows, including scrutiny of what the government called "irrational investments," to protect the yuan from depreciating further.
 

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-08-18/for-european-soccer-teams-flood-of-chinese-money-seen-drying-up

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    368

  • Meazza

    242

  • MiddleClass

    231

  • gervasius twinkleminkleson

    199

Juventus je i dalje najjaci, ali mislim da ove sezone mozemo da imamo borbu za titulu, odnosno, da nece vec u februaru biti sve jasno. Reklo bi se  da se maaalo naziru pukotine u Juventusu - zasicenost, tu i tamo malo svadja, i, jbg, neki igraci stare. Da bi Napoli uzeo titulu moraju bas na minimum minimuma da svedu kikseve. Veceras je vec prvi potencijalan. Ali Napoli je dobro popunjen na svim mjestima, jedino alternativa za Callejona nije dovedena, s obzirom da je Giaccherini otisao, ali kapiram da ce se tu nekako snalaziti kad ovaj bude morao da odmara [sto vjerujem nece biti precesto]. U stvari, najveca potencijalna rupa je golman. Cudi me da nisu doveli nekog, jurili su Lenoa i Rullija.. Ko zna,mozda i bude nesto do kraja prelaznog roka, ali sumnjam. 

Roma, sta znam, prosle sezone sam predvidjao da ce da izduvaju, ali ih je Spaletti zadrzao na drugom mjestu. Ove sezone bi se to moglo desiti, mada ce mi biti zao jer je Di Francesco bas zanimljiv trener. Ali naravno, nigdje ne pise da ce se to stvarno i desiti. Svakako ce biti medju prvim favoritima za CL, ali mi se cine ipak iza Juventusa i Napolija sto se tice borbe za titulu. 

 

Inter i Milan mi nekako djeluju podjednako dobri. Sta ce se desavati tokom sezone, vidjecemo, ali racunam da ce Inter svakako biti dosta stabilnija ekipa nego sto su bili u prethodnih... 6 godina ili koliko vec ima da je otisao Murinjo. Opet su na sredini doveli igraca koji je slican onome sto vec imaju [Vecino]. Od Icardija ocekujem da izdominira i da preko 30 golova, ako izbjegne povrede. Mozda ih ipak vidim malo ispred Milana, zbog toga sto je Milan onoliko mjenjao, ali s druge strane, Montella je slicnu situaciju imao u Fiorentini, pa je zamalo usao u CL. Vjerujem da ce pogotovo prvi dio sezone da odigraju odlicno i budu u vrhu, Montella tradicionalno ima pad tamo u januaru i februaru, mada sad ima dosta sirok izbor igraca. Sa Kalinicem su dobili odlicno pojacanje za Montellin fudbal. Nije vrhunski igrac, nece dati preko 10 golova u sezoni, ali ce omoguciti mnogo golova saigracima. 

 

Lazio ce vjerovatno cekati tu ako neko kiksne, da pokusa da se umjesa u borbu za CL. Nisu toliko puno iza milanskih klubova, zadrzali su Savica, ide im skoro sigurno Keita. 

 

Fiorentina ulazi u sezonu sa najmladjim timom u ligi, i potpuno promjenjenom ekipom. Nesto malo vise entuzijazma imam nego prosle sezone, ovog puta se makar vidi neka ideja kod kupovine igraca, ali realno, trebalo bi dosta toga da se poklopi pa da se udje u Evropu opet. Dosta je nepoznanica u ekipi. Pioli je dobar trener taman za takvu neku ekipu, koja nema prevelike ambicije...

 

Sto se ostalih tice, Torino je zadrzao Belottija, opet ce biti tu negdje u borbi za vrh, ali tesko da ce izaci u Evropu. Atalanta je ostala bez nekoliko igraca, ali u pripremama su bili odlicni, tako da ne ocekujem svakako da dodju u problem za opstanak, mada im igranje u EL mozda odmogne u tom smislu. 

 

Ocekujem da ispadnu Crotone, SPAL i Benevento. 

Link to comment

Prognoza za Milan, cilj mora da bude osvajanje Lige Evrope. Realno je da se prođu grupe, a posle kako zapadne u žrebu.

 

Što se tiče Serije A:

 

Realni maksimum je 2 mesto, mnogo pre će biti 3. To bi bio vrlo veliki uspeh. Za to pored Kalenića mora da dođe Auba ili neko sličnog kalibra.

 

Solidna sezona bi bila 4-6, i za to se ima tim i bez novog napadača. Prošle godine smo bili šesti, što je ravno čudu jer je tim bio kvaliteta za 10 mesto.

 

Ispod 6 mesta se može smatrati neuspehom i sumnjam da će se to desiti.

 

Zajebavas, zar ne? Jes da su porasli apetiti posle ovog trosenja, ali tesko da je Milan (trenutno!) klub koji moze da priusti i Kalinica i Andrea Silvu kao bekapove. Niti mi je jasno cime biste privukli Aubameyanga, nema CL i daleko je od sigurnog da ce je biti i iduce sezone. Moralo bi da padne masovno preplacivanje, a Iron Bank ceka sa ciglom tu, iza coska.

Link to comment

Mislim da bi aubameyang rado došao, mislim da je to čak i izjavio, ali dortmund ga ne pušta. To je to, čim su doveli kalinića, ništa od toga, nema šanse da dovode još jednog špica

Link to comment

Jedino ako ima neku emotivnu konekciju sa Milanom, ne vidim drugi razlog zasto bi hteo iz Dortmunda ovamo.

Al, dobro, i mene drma zavist malo, jbg, valjda je opravdano :dry:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...