Jump to content
IGNORED

Serie A 2017-18


crtamOrasi

Recommended Posts

Pa po kvotama je Milan drugi favorit, iza Arsenala. 

 

Poenta je svega sto se odlucujuce faze LE igraju na prolece i sto bi tim do tada trebalo da proigra i digne formu za bar 2 stepenice. Ako se to ne desi mi smo ugasili svejedno, igrali ili ne igrali LE. A kako stvari sada izgledaju to se nece desiti.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    368

  • Meazza

    242

  • MiddleClass

    231

  • gervasius twinkleminkleson

    199

Pa po kvotama je Milan drugi favorit, iza Arsenala. 

 

Poenta je svega sto se odlucujuce faze LE igraju na prolece i sto bi tim do tada trebalo da proigra i digne formu za bar 2 stepenice. Ako se to ne desi mi smo ugasili svejedno, igrali ili ne igrali LE. A kako stvari sada izgledaju to se nece desiti.

Nisam to hteo da kazem. Milan kao drugi favorit ima kvotu 7 prema 1. A sta mislis kolika je bila kvota da ce uci u prvih 4 u Serie A? Sigurno daleko manja.

Link to comment

A, ok ok. U svakom slucaju, moramo da proigramo jer ovo za sada ne lici ni na sta. Golove primamo prelako, a jezivo tesko dolazimo do bilo kakve sanse. Sa takvim nastupom tesko cemo dobiti bilo koga na strani u Seriji A, osim ovih par ekipica koje su vidjene za selidbu u B. Imam utisak da svi igraci pruzaju 70% svojih mogucnosti, a prosle godine u ovo vreme su pruzali 110%.

Link to comment

Evo nasao sam.

 

Kvota da Milan udje u top 3 je 9 prema 5.  (uporedi to sa 7 prema 1 i uzmi u obzir da nama zapravo treba top 4, znaci jos manja kvota je u pitanju)

 

Sanse da Arsenal udje u top 4 u EPL su 7 prema 4    (uporedi to sa 13 prema 2 za osvajanje Lige Evrope)

Edited by Meazza
Link to comment

A, ok ok. U svakom slucaju, moramo da proigramo jer ovo za sada ne lici ni na sta. Golove primamo prelako, a jezivo tesko dolazimo do bilo kakve sanse. Sa takvim nastupom tesko cemo dobiti bilo koga na strani u Seriji A, osim ovih par ekipica koje su vidjene za selidbu u B. Imam utisak da svi igraci pruzaju 70% svojih mogucnosti, a prosle godine u ovo vreme su pruzali 110%.

 

Evo usudicu se da dam svoju prognozu u koju sam prilicno uveren: ako Montela ne ode do januara sezona ce biti fijasko na svim poljima.

Link to comment

Prosto, mjesta u Top 4 ima za, vjerovali ili ne, cetiri ekipe. Sustina je u tome da u ligaskom maratonu Milan mora nadmasiti dvije od pet ekipa koje pucaju na ta cetiri mjesta (Juve, Napoli, Roma, Lazio, Inter). Juve i Napoli djeluju kao prejaki za istiskivanje. Inter se zasad svercuje tako da ostaju oni i tradicionalno samodestruktivni Rimljani kao mete za preskakanje. Sa kvalitetom rostera Milan to itekako moze.

 

U EL moras nadmasiti sve konkurente koji su vec u takmicenju (Athletic, Villarreal, Lazio, Everton) na ovaj ili nacin (njihova kurobolja, ispadanja od malih timova tipa Gent, raspadi drugih vrsta ili naprosto u medjusobnom susretu) plus nekog ko je doletio iz CL (Roma ili Atletico, Dortmund ili Tottenham, mozda i Liverpool ako budu nastavili jesti govna u odbrani, pa timovi tipa Porto-Monaco-Sahtar-Besiktas koji u EL postaju ozbiljna prica, a neki od njih ce doci u EL). Da te sere zdrijeb kao onog portugalskog sibicara prosle godine pa da ti najstrasnija prepreka bude John Guidetti u duetu sa Iagom Aspasom ove sezone neces dobiti.

Link to comment

Zasto sam sve vreme navijao da se Milan ne plasira u grupnu fazu LE:

 

- jedini uspeh moze da bude njeno osvajanje: ako dodjes cak do finala i izgubis, a ne plasiras se medju top 4 u ligi ti i dalje imas izuzetno neuspesnu sezonu. (takmicenje nije dovoljno prestizno za klub kao sto je Milan da bi tek puko ucestvovanje u njemu moglo da opravda sebe, znaci igras iskljucivo da osvojis i plasiras se u LS, sve ispod toga je neuspeh)

 

- s obzirom na to da je LE izuzetno tesko osvojiti i da je pored kvaliteta potrebna i velika doza srece (kao i u svim kup takmicenjima), niko ne moze unapred da bude siguran da ce se sve te kockice poklopiti kako treba i da ce sigurno izbaciti sve te kvalitetne timove na putu do trofeja, a pogotovo ne ovakav Milan.

 

- s druge strane, igranje u LE prilicno otezava posao u takmicenju koje jeste realno moguce uspesno odraditi ako je cilj ulazak Ligu Sampiona. Posto konkurentni timovi za prva 4 mesta u Seriji A nisu nimalo naivni potrebna je stopostotna koncentracija, minimum povreda i sjajna fizicka sprema, a sve te stvari se igranjem LE dovode u pitanje.

Edited by Meazza
Link to comment

Opet pobeda protiv jednog od giganata, vec sam zabrinut.

 

Šta kažeš za ovu šesticu na Olimpicu? :fantom:

 

Nego, golovi Lazija su...recimo da bih poslao istražne organe da pripaze račune golmana Sassuola. :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...