Jump to content
IGNORED

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

Jel postoji za to neko iole razumno objašnjenje? Abramoviča ne zanima da se cima sa detaljima, pa dozvoljava SDu da minira trenera koji je upravo uzeo titulu? Nedostatak para? Ta epizoda iz leta 2015 je suludo delovala i dok se odvijala a kamoli sa ove distance.

 

pa abramovich ne zeli vise da trosi onoliko para koliko i ranije. da ne pricamo o ciframa koje trose city ili united. vise se razmislja o profitu. postavio je granovskaiu da valjda bude njegova desna ruka u klubu. ona je pravila dealove, kako za igrace tako i za sponzore. niko zapravo ne zna sta je bio pravi posao emenala mada verovatno ima do skautovanja igraca i dovodjenja u klub istih. glavni likovi nisu bili preveliki fanovi dovodjenja igraca za velike pare tipa pogbla, lukaku, koulibaly, alex sandro, stones i slicni. vise bi cekali kao neki pravi trenutak da se kupi neki igrac po povoljnijoj ceni, bez obzira da li je taj igrac kvalitetan ili ne i da li taj igrac uopste pogoduje taktici menagera. na kraju krajeva sve se vraca do abramovicha koji takvo ponasanje i takav rad marine, emenala i drugih dozvoljava.

 

 

Link to comment
  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

Hrabra tvrdnja.

 

U svakom slučaju nikad nisam ni sporio da pepu trebaju pare i odrešene ruke da dovede igrače svog tipa. Kad to ima onda je najbolji za svetu za velike klubove. Pošto će kao najbolji na svetu za velike klubove prilično čitavog života da vodi velike klubove to nije neka frka, ali ko hoće da mu uzima za manu samo napred. ^_^

 

uopste nije hrabra.

odjebo bi abramovich njega dok bi rekao keks kada ovaj zahteva 150 miliona funti samo za bekove.

Link to comment

Brate, mislim da je ta poslednja sezona bukvalno jedina murinjova u čelziju u kojoj nije potrošio ozbiljne pare. Pre toga je trošio koliko bi i pep trošio u to vreme, samo što bi pep kupovao drugačije igrače. I igrao drugačiji fudbal sa njima.

 

I pep je zatekao 0 pogodnih bekova, smara ta priča da mu se moglo da da 150m na bekove iz ćeifa. Zar nije murinjo beše doveo filipe luisa i babu rahmanu u istoj sezoni, i spucao koliko već tadašnjih para na dva leva fejla?

Link to comment

poslednjih 5-6 godina do dolaska morate jedva da se trosilo vise od 40 miliona eura na pojacanje, cenu koju je city platio za jednog golmana.

 

pa ne kazem da je bilo glupo sto je potrosio toliko na igrace koje je morao da kupi. upravo je to i poenta da takve pare ne bi nikada dobio u chelsea ma koliko je neka pozicija u kurcu. bilo bi: 'jebi se, igraj sa ivanovicem i babom, ako su vec jednom osvojili titulu znaci dovoljno su dobri da opet osvoje i nema sta da trazis nekog drugog'...ili bi mu doveli nekog beka iz montpeiliera i budi srecan. sto direktno znaci da ne bi mogao igrati sampionski fudbal sa takvim igracima a mourinho jeste.

Link to comment

evo, naterao si me u transfermarkt pustolovine

 

- 13/14 je doveo igrače u vrednosti od oko 130 miliona

- 14/15 je doveo igrače u vrednosti od oko 140 miliona

- 15/16 kad je postao sirotinja je doveo igrače u vrednosti od oko 90 miliona

 

A to koliko je pojedinačno ko plaćen...čak i da izuzmemo koliko je tržište danas daleko od onog na kom se mogao dovesti kosta za 40m - jel mogu ja sad da tvrdim da pep nikada ne bi dobio 120m za pogbu, pošto je naš najveći transfer otprilike duplo manji?

Link to comment

Uz ove cifre valja uzeti u obzir da je luis suarez 2014. godine koštao 80m.

Tako da ne vidim suviše bitnu razliku između 20m za rahmana tad i 50m za vokera sad, osim što smo mi pogodili.

Link to comment

Pa im se priključi i sektaš da vic bude kompletan :fantom:

 

Inače ne pričam o trošenju, nego o ideji da je murinjo izvodio neke mađije koje bi malo ko mogao sa sirotim malim čelzijem.

Link to comment

 

Inače ne pričam o trošenju, nego o ideji da je murinjo izvodio neke mađije koje bi malo ko mogao sa sirotim malim čelzijem.

Nema tu mađije kad se zagrebe. Oni su u ranijim sezonama kupovali klince na kilo, pa onda prodaju 3-4 i dovedu jednog za te pare. Npr. prodaju KdB za 18m, pa dovedu Williana za 32, prodaju Lukakua za 28m i Luiza za 40m, a dovedu Cuadrada za 26m i Costu za 32m i fabregasa za 30m,

Mozda sam zaslepljen, ali 2 medju najuticajnijim igracima do sad u sezoni KdB i Salah su Mou-ovi otdatci, otisli skupa za 30m, da bi doveo recimo Cuadrada. Madjija.

Link to comment

Chelsea igra FM-a onako kako sam ja igrao neke starije verzije - dovedem solidnog igraca za dz, prodam ga skupo bez da mu dam da odigra ijednu utakmicu, namirim love i dovedem vrhunskog igraca. Nije ni cudo da ih je Lukaku ovog ljeta ispalio kao klub i otisao kod istog onog Mourinha koji ga je otjerao u vrijeme kad je i sam kukao da nema spica i ismijavao Eto'ove godine. Chelsea radi fantastican posao, da ne bude zabune, neto-potrosnja je relativno niska, a rezultati bolji nego Unitedovi i Cityjevi, o Arsenalu, Liverpoolu i Tottenhamu da ne pricamo. Sad, da sam ja 189 ili Bustin, dizao bih obrvu na dovodjenje Popivode i Zapacoste jer nisam bas uvjeren da su nivo igraca koje Chelsea treba no to je vec neka druga prica.

 

Sto se magije tice, Wengerara je tu sampion. Osvojio tri kupa u prosle cetiri sezone plus tri engleska superkupa koja su trofeji kad ih osvoji Specijalni, zadrzao klub u Top 5 u godinama kad su rekordni transferi Aston Ville bili sanak pusti za Goonere i sve to sa nenormalnim statistickim momentima tipa manje penala "za" nego "protiv" otkako je Riley preuzeo suce pod svoje. Pocha cu uvrstiti u magicare kad osvoji nesto sto nije Kitchee Cup.

Edited by ArleKino
Link to comment

Арле, које су твоје процене, је л' узима Венгер Лига куп УЕФА™? Група са другим ипо тимом, а касније ће ваљда да појачава када схвати оно што је Мурињо знао од старта. Или неће? Мени се чини да он више не може ни корн флејкс да направи до краја.

Link to comment

+1 wengere ostani, to i ja pričam onoliko -_-

 

I još jednom, nemam ništa protiv teme ali meni lično nije ideja bila da analiziram poslovanje čelzija (koji je zaokret u politici napravio relativno skoro). Nego odgovaram na to da je murinjo u čelziju radio u nekim neviđenim uslovima na koje pep nikada čak ne bi ni pristao.

Edited by Ruxin
Link to comment

Трошење кинте више није аргумент против тренера - уколико успех стигне. Какве везе има да ли је Мурињо дао 50 или 100 или 150 милиона ако толико потроши Ван Гал али узалуд или ако Билић плати Арнаута онолико?

 

Е, сад, Гладиола је већ друга прича... :Jova:

Edited by Прслин
Link to comment

Трошење кинте више није аргумент против тренера - уколико успех стигне. Какве везе има да ли је Мурињо дао 50 или 100 или 150 милиона ако толико потроши Ван Гал али узалуд или ако Билић плати Арнаута онолико?

 

Čekaj, čekaj, zar nije ta finansijska uravnilovka bila smak fudbalskog sveta i najava socijalističke apokalipse? Alavi mali klubovi koji bi drsko da naruše džentlmensku meritokratiju, tako nešto beše?

 

Bio sam pod utiskom da ćeš dostojanstveno da iskuliraš ovo ničim izazvano masovno kevtanje za krvavom guzicom Boga Fudbala, ali drago mi je što nisi odoleo :jerry:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...