Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Škoda i ja smo za sada (~3 meseca) prešli oko 7700 km.

 

Desila mi se čudna situacija u Ljubljani, kad sam krenuo da upalim auto čuo se užasno čudan zvuk, kao kad pališ starijeg dizela (a ne novog benzinca), i nije ga upalio kako treba nego je nekako krenuo da se trese. Ugasio, upalio ponovo i sve je bilo normalno. Nije se ponovila situacija. Da li može da se desi da je nešto do mešanja goriva (sipao sam u Sloveniji na Petrolu a prethodno kod nas na NIS-u, oba puta visokooktansko gorivo)?

 

Kupio nove kofere i malo sam razočaran jer najveći Samsonite ne može da stane kako treba u gepek (po dužini) ako se zadnje sedište ne obori. Moram malo da vidim da li mogu da rešim to pomeranjem zadnjih sedišta jer mi je bedak da moram da obaram samo da bi kofer stao. Premda generalno sam zadovoljan, u gepek sam strpao 1 ogroman kofer, 1 srednji, 1 mali, veliki ranac, 3 laptopa, i još gomilu kesa, i samo sam morao to srednje sedište da oborim da bi taj najveći stao po dužini.

 

Nakon vozikanja sad opet po Austriji i Češkoj stoji moj raniji zaključak da ni jedni ni drugi ne znaju da voze. Mi smo možda previše bahati (generalno gledano) ali su oni kilavi i nesvesni saobraćaja oko sebe.

Link to comment
  • 2 weeks later...

moj utisak je da su nasi vozaci dobri vozaci (osim moje majke kojoj su refleksi sa 3 dana zakasnjenja) i da se dobro vozi kod nas. ali to je moj utisak sto provedem 2-3 dana godisnje tamo. 

 

@radisa stize li ti beba? menjac ili automatik ne ukapirah. automatik je zakon. 

Link to comment
44 minutes ago, mustang said:

moj utisak je da su nasi vozaci dobri vozaci (osim moje majke kojoj su refleksi sa 3 dana zakasnjenja) i da se dobro vozi kod nas. ali to je moj utisak sto provedem 2-3 dana godisnje tamo. 

 

@radisa stize li ti beba? menjac ili automatik ne ukapirah. automatik je zakon. 

Automatik...

 

Valjda je istovaren sa broda danas, znači, biće sledeće nedelje, valjda...

Link to comment

Posle tri hiljade kilometara par utisaka za Citroen

Prosečna potrošnja je sada 5.1l, sa čim sam izuzetno zadovoljan, pogotovo što je to sve beogradska vožnja, plus četiri ture po bosanskim brdima

Kad smo kod brda, ne može do kraja da istera u petoj, mora ići niži stepen prenosa, na Majevicu smo se peli četvrtim stepenom prenosa, četiri osobe u autu, ukupna masa oko 350kg.

Ubrzanje nije neko, ali to nije ni bilo za očekivati. U krivini je jako stabilan, ali i dosta širok, ma non stop upozorava na sečenje trake. Na nizbrdici se uključuje automatska kontrola proklizavanja, i smanjenje nekih maksimalnih brzina

Još jedna od dobrih stvari je obaveštenje na centralnom displeju o optimalnom stepenu prenosa.

Dok se vozačevo sedište može namestiti po svim parametrima, suvozačevo može samo napred nazad, ne može po visini, što je realno mana, jer je dosta nisko postavljeno

Gepek dovoljan da se stave dva najveća, i dva manja kofera. Pozitivno je što zadnja sedišza idu napred nazad, pa se lako povećava zapremina gepeka, kao i podizanje zadnje daske, gde se dobija još dubina od 30 cm, što smo koristili kad smo Velji cigle prevozili

Multimedi je ok, na centalnom displeu mogu da se emituju forografije sa telefona. Prikazuje i slike pozivaoca, ako je ista memorisana na adroid uređaju.

Čita smsove i mail glasom

OD muzike čita sve poznate formate plus flac, što me iznenadilo

Link to comment

na kom jeziku cita? 

 

 

ne vezano za kola, da li siri na iphonu moze da kuca na srpskom? ili vajber?

 

mislim meni prekucava na engleski..ali da li neko zna postoji li srpska opcija?

Edited by mustang
Link to comment
7 minutes ago, mustang said:

na kom jeziku cita? 

 

na srpskom, sve je na srpskom, potpuno prevedeno auto

i onaj fazon

"ne možete da izađete iz auta dok ne izvadite ključ iz kontakt brave"

i tako ti fazoni

ovo drugo ne znam ja sam androidćanin

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...