Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda u sezoni 2017/ 2018


Dimitrije

Recommended Posts

  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    970

  • MiddleClass

    923

  • levi

    915

  • Apollo Creed

    650

Top Posters In This Topic

Posted Images

@levi @adasevic

 

gervasius je dao dobar odgovor. dodao bih samo da nigde nisam napisao kako obavezno moramo da sacuvamo ekipu. naravno da u slucaju nepristojnih" ponuda niko u klubu nece imati dilemu. visina plate i redovitost isplacivanja kod nas i u inostranstvu nam je svima jasna, ne treba o tome pricati. pisao sam iz perspektive, ako postoji mogucnost da se odredjeni igraci zadrze da to treba i uraditi. i osnovna teza na koju se odnosio moj post je "daj da ih prodamo sad, mozda i bolje, pa da se pripremamo za sledecu godinu". po meni je taj stav pogresan. koji to klub moze sebi da dozvoli da drugi deo sezone koristi za uigravanje ekipe za sledecu? mi sigurno ne.

Link to comment

OStanak ovih glavnih igraca je jos letos bio ravan senzaciji. Situacija je takva da im ugovori isticu na leto (sem Boacija) i da je prilika sada da ih prodamo nekome za nesto ili da odu bez obestecenja na leto. Alternativa je dati im nove ugovore i to je nesto na cemu se bas radilo jos od avgusta. Donald je odbio platu od 800k evra koju su mu nudili Turci, a Kanga je pre neki dan odbio platu od 1M evra... jasno je valjda da mi te pare prosto ne mozemo da platimo ni jednom ni drugom. Ako se pojavi ponuda koja zadovoljava njihove apetite oni ce otici, ako ne, ostace. 

 

Kao sto ne mozemo da zadrzimo Kuzmica kad hoce da ide u Real, tako ne mozemo ni ove igrace da zadrzimo. Cak i da iskoristimo mogucnost da ih zadrzimo i odreknemo se neke zarade (a nemamo taj luksuz) opet dobijamo nezadovoljnog igraca i duplu stetu. To se desava i mnogo bogatijim klubovima (Npr kako je igrao Kutinjo u Liverpulu ove jeseni, ili Sancez u Arsenalu) a kamoli nama gde su igraci znacajno nizeg kvaliteta, pa ne mogu na rutinu da naprave i po neku dobru partiju. 

 

Donald je lik na mestu i prosto sa njim znas na cemu si. Da li je realan glede plate, to je drugo pitanje, ali ti je to. Kanga je druga prica. On je van terena potpuno opaljen lik i nepredvidiv. Par puta su se malte ne dogovorili oko produzetka ugovora, pa on na kraju odustajao... 

Link to comment

Meni će Donalda biti najviše žao kad ode. Bio je tu i kad je bilo gadno, davao se i kad nije išlo, profesionalac od glave do pete, čovjek iz fudbalske zemlje, pismen i u fudbalskom i svakom smislu, kapiten... Imam osjećaj da smo mu i prirasli srcu u posljednje vrijeme, bila je ona priča da hoće da ide sad i odmah, pa je u međuvremenu otvorio kafanu :D ne mogu nikom zamjeriti da hoće da ide negdje da zarađuje više, da igra u jačoj ligi, da se obezbijedi, ali baš bih volio da on ostane. Kanga jeste igrač poteza, vica, rješava utakmicu, ali mi je i živaca pojeo (onaj crveni, uf), Donalda i kad nije išlo makar nije pokazivao kurcobolju ili opstruisao tim, ili negativno uticao na igru, uvijek se trudio. 

Link to comment

Ono sto je najvaznije je cinjenica da ce nas njih trojica napustiti kao slobodni igraci najkasnije na leto. Boace ce verovatno biti prodat uskoro, ali vec je odluceno da je Pesic njegova zamena. Recimo i da je Krsticic zamena za Donalda. Za ostalu dvojicu zamene tek treba dovesti i uigrati.

 

Daleko je od pametnog promeniti svu trojicu u istom prelaznom roku, dva-tri meseca pred kvalifikacije za LS.

Link to comment

A ako njih trojica odu sad titula ce se uzeti lagano? Super mi je to - kvalifikacije za LŠ, a mi ni titulu nismo uzeli.

 

Na stranu sto ce od ljeta biti jos teze plasirati se u grupe zbog promjene sistema takmicenja.

Link to comment

bilo kakvo razmišljanje o novim grupama na leto zavisi isključivo od toga da li ostaje Miloje

i ako mu promene sve strance, utegnuće ih opet koliko toliko da budu konkurentni u kvalifikacijama

 

a ako promene trenera  i zadrže ovaj isti tim, opet će biti sprdnja za iole jačeg protivnika u  julu-avgustu

Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Meni će Donalda biti najviše žao kad ode. Bio je tu i kad je bilo gadno, davao se i kad nije išlo, profesionalac od glave do pete, čovjek iz fudbalske zemlje, pismen i u fudbalskom i svakom smislu, kapiten... Imam osjećaj da smo mu i prirasli srcu u posljednje vrijeme, bila je ona priča da hoće da ide sad i odmah, pa je u međuvremenu otvorio kafanu :D ne mogu nikom zamjeriti da hoće da ide negdje da zarađuje više, da igra u jačoj ligi, da se obezbijedi, ali baš bih volio da on ostane. Kanga jeste igrač poteza, vica, rješava utakmicu, ali mi je i živaca pojeo (onaj crveni, uf), Donalda i kad nije išlo makar nije pokazivao kurcobolju ili opstruisao tim, ili negativno uticao na igru, uvijek se trudio. 

+1

1 hour ago, Malvo said:

Ono sto je najvaznije je cinjenica da ce nas njih trojica napustiti kao slobodni igraci najkasnije na leto. Boace ce verovatno biti prodat uskoro, ali vec je odluceno da je Pesic njegova zamena. Recimo i da je Krsticic zamena za Donalda. Za ostalu dvojicu zamene tek treba dovesti i uigrati.

 

Daleko je od pametnog promeniti svu trojicu u istom prelaznom roku, dva-tri meseca pred kvalifikacije za LS.

jbg, ne mogu ih ni oterati sad ako nema zainteresovanih kupaca

svesni su i oni (ili makar njihovi menadzeri) da je na leto mnogo lakse naci klub

 

mada, najbolje bi bilo da svi ostanu. retko se nama pruza prilika da uradimo nesto u evropi, treba dati sve od sebe da se iskoristi

posto je vec izvesno da za pomenute necemo dobiti ne znam kakav novac (sve i da se sav sliva na zvezdin, a ne zvezdanov racun :) ) izmedju dileme igrati sa najjacim timom i pokusati proci jos neko kolo u evropi ili odmah vrsiti rekonstrukciju i pripremu za evrospke kvalifikacije na leto, definitivno biram ovo prvo

 

ono cega se ja "plasim" je da ce biti jos odlazaka (verovatnije na leto nego sad), posto sve i da odu sad ova trojica, mala ce biti zarada

njih trojica su pola tima, svaki naredni odlazak bi bio bas onako ozbiljan udarac

krsticica bi morali zadrzati kako znamo i umemo, a posle njega radonjica

radonjic nije (jos) ta kategorija, ali mi on deluje kao igrac sa najvise rezervi u ekipi, odnosno kao nekoko moze najvise napredovati

bilo bi jako dobro i borjan da ostane

tu ne racunam na srnica i le taleka. korisni igraci, ali za zvezdine standarde dugo su u klubu i nekako je prirodno da je vreme da idu. pogotovo sto i pored toga sto su zahvalni igraci, ipak nisu iz kategorije onih koji nose ekipu

videcemo kako ce se ben srbin pokazati, predstavljen je kao mega giga pojacanje, meni bas i ne uliva mnogo poverenja

voleo bih jevtovica da dovedu. verujem da ima kvalitet i da bi se uklopio u ovu ekipu. pre bih od njega nesto ocekivao nego od bena

 

sa ili bez kange, cini mi se da je najbitnije dovesti ofanzivnog veznog vec sad. a koliko vidim zvezdan drugacije razmislja

takav igrac obicno i trazi nesto duze prilagodjavanje, pogotovo sto zvezda na toj poziciji (uglavnom najskupljih u ekipi) moze da bira izmedju neafirmisanog a donekle talentovanog, nekog ko je pokazao nesto, ali je iz odredjenog razloga doziveo pad u karijeri pa da mu zvezda sad posluzi kao mesto za rehabilitaciju karijere ili nekog ko je dokazan, ali su ga (pre)stigle godine (nadam se da ovo poslednje nije u opticaju).

sve i da ostane kanga, ne bi mu skodilo konkurencije. milijas i pored najbolje volje to nije u mogucnosti da bude

Link to comment

Jesmo li mi sigurni da Krstičić ostaje nakon ljeta? Potpisao je na 2 godine..
Uopšte nije sigurno da nećemo opet promjeniti 10 igrača, možda i trenera. Pri tom, mi tek treba da osvojimo titulu. Poraz u derbiju i sve će biti otvoreno, a već se prave planovi za ligu šampiona...

Link to comment
  • Hamlet Strašni unpinned this topic
  • Hamlet Strašni locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...