Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda u sezoni 2017/ 2018


Dimitrije

Recommended Posts

  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    970

  • MiddleClass

    923

  • levi

    915

  • Apollo Creed

    650

Top Posters In This Topic

Posted Images

37 golova za zvezdu i 6 za reprezentaciju, i nije bas nesto impresivno. Je l ih bar namestao brda?

Видиш то је разлика између мог маторог и вас модерних југословена.

Link to comment

11 godina, 36 golova, mislio sam da je dao vise, to mu dodje bas nekako malo. I moj matori je ``objektivni`` jugosloven (ti su mi najgori), bio bas dijete kad je seki igrao, kaze da je bio zmaj...

Link to comment

За први тим је дебитовао 1955. године, и у црвено-белом дресу је наступао све до 1966. Забележио је 203 званичне утакмице у којима је постигао 37 голова. Рачунајући све мечеве одиграо је 375 утакмица и 119 пута се уписао у стрелце.

Link to comment

Seki ne moze da se meri statistikama.  On je van statistickih podataka.  Seki je bio fenomen.  Gledanje utakmica u kojima igra Seki je bilo kao citanje "Politikinog zabavnika", gledanje Ckalje na TV, ili odlazak u Bozidarac nedeljom na Diznijeve crtace.  On je igrao fudbal prevashodno da zabavlja publiku i u tome je bio majstor nad majstorima.  Niko nije mogao da propagira fudbalski sport i Crvenu zvezdu bolje i lepse od Sekija.  Dzaja je bio bolji fudbaler, Mitic gospodstveniji ali Seki je bio najpopularniji.  On je na svakoj utakmici demonstrirao da fudbal nije samo sport i biznis vec i igra i zabava.  Ljudi su sa nestrpljenjem ocekivali da kada timovi izlaze na teren da se pojavi Sekularac.  On bi uvek kasnio 10-ak koraka iza ostatka ekipe i kada bi se konacno pojavio, stadionom bi se zaorilo: "Seki, Seki!", kao decija graja u Bozidarcu kada se na platnu pojave Miki ili Paja.  Navijaci su voleli da porede svoje ljubimce sa svetskim fudbalskim zvezdama: Dzaja-Pele, Sole-Jasin isl.  Sa Sekijem to nikada nije bio slucaj.  Seki je uvek bio Seki.

Link to comment

Kada su Milutinovic i Seki resili da zaigrju za OFK, Omladinski stadion je bio premalen da primi sve koji su zeleli da ih gledaju.  Redovi ljudi su se protezali sve do Vukovog spomenika.  Njihovo igranje u OFKi je bilo uglavnom revijalnog karaktera.  Bez obzira, bilo je zanimljivo ici na Karaburmu na utakmice u to vreme.

Link to comment

protiv urugvaja u čileu, prvi i jedini put od francuskih novinara neko dobio ocenu 11. meni najzanimljivija epizoda u OFK-u sa plavom čigrom.

Још један ’објективни’ који Зоки највише мрзи. :fantom:

Link to comment

11 godina, 36 golova, mislio sam da je dao vise, to mu dodje bas nekako malo. I moj matori je ``objektivni`` jugosloven (ti su mi najgori), bio bas dijete kad je seki igrao, kaze da je bio zmaj...

Па Шеки није био голгетер. Деда ми је причао како би Шеки предриблао противничку одбрану и стао на лопту, сачекао саиграча и додао му да постигне гол. А деда је са бачких атара возом ишао за БГ да гледа Звезду у то вријеме чешће него што сам ја ишао возом у животу.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...