Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda u sezoni 2017/ 2018


Dimitrije

Recommended Posts

Vaske nije uzeo titulu sa Zvezdom 1963/64. Napustio je klub na kraju jesenje sezone, 1963. Izlet u Zvezdu mu je bio pizma na Partizanovu upravu. Igrao je odlicno u Zvezdi u jesenjoj sezoni, pa onda se pismanio i zatrazio ispisnicu. Nisu hteli da ga puste, a on je u inat Zvezdi na poslednjoj utakmici u jesenjem delu, protiv Zeljeznicara, dao auto-gol ili namestio gol za Zeljeznicar. Zvezda je zbog toga izgubila i time pokvarila polu-sezonu bez poraza. Kazu da ga je Zvezdin golman Mirko Stojanovic propisno istukao u svlacionici. Zvezda je osvojila to prvenstvo + kup. U zadnjoj utakmici prvenstva Zvezda je deklasirala Zelju (u kojoj su igrali Osim Bukal, Spreco) na Marakani (cini mi se 4-0). U finalu kupa, razmontirala Dinamo 3-0 (pre toga istim rezultatom ih izbacila iz trke za titulu u prvenstvu). To je bila sezona u kojoj je Dzaja usao u jugo-fudbal na velika vrata. Inace tim sezone je bio: Stojanovic, Durkovic, Jeftic, Melic, Cop, Popovic, Maravic, Sekularac, Prljincevic, Kostic i Dajic.

Tako je, vratio se na polusezoni.

Link to comment
  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    970

  • MiddleClass

    923

  • levi

    915

  • Apollo Creed

    650

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vrlo bitna stvar, Vasovic je bio jedan od retkih fudbalera koji je zavrsio fakultet. Mislim da ima na netu film o cuvenim bebama, negde iz 1962-63, gde novinar pita Vasketa kako uspeva i da studira pored tolikih obaveza. Vaske mrtav hladan kaze kako covek sve moze da postigne ako zeli i ako je dobro organizovan. Secam se da nas je kao klince fascinirao svojom elokvencijom i samouverenoscu, prosto je odudarao od sredine, a i dopadale su nam se njegove price o cuvenom Ajaksu, o ljudskim kvalitetima Mihelsa, Krojfa i drugih velicina Ajaksa.

 

Ne secam se najbolje zasto je Vasovic otisao iz Zvezde, znam da je dosao Branko Stankovic i da je Zvezda dozivela fijasko (stare metode Ambasadora vise nisu palile kod klinaca poput Prosineckog i ostalih, bilo je tu sukoba sa jos nekim igracima). Takodje, Vaske je uvek bio tezak za saradnju, vrlo prek i sa Partizanom je imao citavu melodramu i kao igrac i kao trener. Zanimljivo je da je sa "bebama" uzeo sve titule izmedju 1960-63, pa onda sa Zvezdom 1963-64, pa opet sa Partizanom 1964/65. I onda gol u finalu za 1:0, ali je Amansio bio zla kob. Pricao je Soskic kasnije da mu je vikao "Vaske, rusi ga", ali Vasovic to nije hteo. Kasnije je pricao da je hteo "viteski" da mu uzme tu loptu. I koliko god mi tada delovalo pateticno i da se vadi, sada mu verujem.

 

@Hamlet: Najdovski lupeta, Zvezda je bila krs tu polusezonu. Evo jos necega se setih, njega su pojeli Vladislav Djukic i Vokri u tri derbija te polusezone (prvenstvo 1:0 za Partizan, kup 2:1 i 1:1), on ni blizu nije bio igrac iz 1990/91.

 

 

:ziga:  :ziga:  :ziga:  :ziga:
Link to comment

+1000

 

Miloje realno položio. Baš me je zanimalo kako ćemo da se ponašamo kad nam uvale prvi, ovo je nešto što nismo skoro gledali. Pa i da ispadnemo.

Одличан је тренер. Није био играчка легенда, није био медијски експониран, није миљеник трибине, није странац а и не свора гитару. Зато зна да постави игру.

 

Trener srbin vadi štopera i ubacuje špica na gostovanju? Nisam ovo doživljavao...

 

Тај рад.

Da je Gobeljić igrao na levom beku od početka, ne bi primili neke golove

Уз све мане Гобељић је бољи него мој зема. То је ваљда провалио и Милоје, па ако се Родић не опорави...

 

Što se mene tiče, Miloje car, bez obzira šta bude u revanšu. Od Zenge Владице Поповића nisam video da igramo ovako.

Козаци имају стадион који ми не можемо да сањамо, солидан тим који јесте бољи од нашег, али ми се нешто виђа лудница на Мари у реваншу.  Ристића надам се да је гледао Муслин,а он би могао да искулира у Београду, схватили смо да није био коришћен како треба. 

Link to comment

Go eljic ce nadam se da menja ltla...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ја бих пробао Срнића ту.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Srnic je krilo i treba da igra krilo. Simpa je sto trci puno i sto ne bezi od duela, ali on to nikada nije igrao. Gobeljic jeste, a istih su karakteristika. Milojevic veruje srnicu, on ga je promovisao kao igraca i sad ga je opet ofanzivno probudio. Dao je gol danas i sigurno da miloje nece da gubi ono sto mu srnic donosi na krilu.

 

Srna dmc je simpa romanticna ideja ali mislim da bi bio neozbiljan da to razmatra.. Moze protiv backe ne na ovakvoj utakmici...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by adasevic
Link to comment

 

Andjelkovic se trudi, spasao je gol ali kriv je za bar 1 a rusi su preko njegove strane pravili dar mar. Ulaskom gobeljica je leva strana zatvorena. Odlicno je odigrao. Najbolje da u 95 minutu treba da se pravi pametan i dribla u 16m. Kad je usao vise nismo imali rupu levo, a jednom je zaustavio i 2 na 1.

 

ovo je valjda odgovor meni, posto nisam primetio da se iko drugi osvrnuo na taj detalj

nigde nisam napisao da je trebao driblati. igrac odbrane u svojih 16 ne treba da dribla bez obzira bio prvi ili devedesetprvi minut utakmice

poenta je u tome da je u krugu od 5 metara imao dvojicu ili trojicu saigraca, od kojih je najmanje jedan bio slobodan

kvalitetniji i iskusniji igrac bi dodao loptu saigracu, a ne bi je nabio u kukuruz u maniru stopera opstinske lige dragacevo, pa jos posle toga bodrio sam sebe

stoji i da je bolje sto je zunuo u korner nego da je krenuo driblati, ali tako nesto valjda nema ni potrebe pisati

nije to kardinalna greska, ali je poklonjen korner protivniku

 

inace, ovo je gobeljicu sigurno utakmica (dosadasnje) karijere ( ne u smislu onog sto je on pokazao, vec kao najvaznija, na najvisem nivo fudbala u odnosu na ono u cemu je do sad ucestvovao) pa sa te strane treba imati donekle razumevanja

ako kojim slucajem zvezda prodje u le, mnogo ce igracima znaciti ove 4 jake utakmice koje su imali zajedno u kvalifikacijama

tek tu, posle odredjenog perioda provedenog zajedno (i sa novim trenerom) i pod nesto manjim pritiskom nego u ovim utakmicama na ispadanje ce se moci videti prava slika ove ekipe, njen kvalitet i dometi

 

u tom smislu je i jako dobro sto se revans igra pre derbija

derbi zvezdi trenutno (posebno na polju samopouzdanja) ne moze doneti nesto mnogo (osim u slucaju nekakvog tesko ocekivanog raskantavanja partizana), a eventualnim porazom i losom igrom moze se dosta izgubiti

sve to pada u drugi plan ako se domognu le, zato i kazem da je dobro sto je derbi posle, a ne pre revansa

Link to comment

Hm... Bio je okrenut ka igracu koji je dolazio od spolja. Svi saigraci su mu bili iza njegovih ledja. Da je bilo sta drugo pokusao mozda bi i uspeo, ali lako je moglo da se desi ibda sjebe stvar u poslednjim sekundama utakmice. U poslednjim sekundama se to salje van igre, pa bilo da je u opstinskoj ligi dragacevo ili ls. U nekoliko situacija pre toga je vise nego rezonski i smireno izneo loptu. Ako te ne mrzi pogledaj ponovo tih poslednjih 20 minuta i obrati paznju koliko puta je krasnodar probio po levoj strani...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment

Svaka čast cigani odličan rezultat. Osecam da čete ih razvaliti u revansu ko Yang Boyse 2004-e

Ту смо одиграли ужасно у Швици и онда нас је Баста ишчупао ако се не варам, било 2-2. Овамо смо их рашрафили и отишли на ПСВ.

Link to comment

sad gledam snimke sa tog dvomeca

iako sam voleo tu ziga-pantela zvezdu skroz sam zaboravio neke stvari

npr. ovaj miladinovic mi je ostao u secanju kao neko ko me nervirao, sad gledam prva sansa zvezde tamo, miladinovic iznosi loptu u bunjevcevicevom stilu i sutira iz daljine malo neprecizno, u beogradu, prvi gol - miladinovic :o

 

hrabri ljupko u revansu kuci krece sa 5 stopera u ekipi :D (lukovic, bisevac, dudic, psiho i miladinovic) u nekoj skoro pa  6-2-2 formaciji, gde je jedan od dva vezna milovanovic :D

istina lukovic je tad igrao kao levi bek, a bisevac zadnji vezni

kasnije umesto zigica ulazi tinrtor :D dabome, pri najopasnijem rezultatu

 

Hm... Bio je okrenut ka igracu koji je dolazio od spolja. Svi saigraci su mu bili iza njegovih ledja. Da je bilo sta drugo pokusao mozda bi i uspeo, ali lako je moglo da se desi ibda sjebe stvar u poslednjim sekundama utakmice. U poslednjim sekundama se to salje van igre, pa bilo da je u opstinskoj ligi dragacevo ili ls. U nekoliko situacija pre toga je vise nego rezonski i smireno izneo loptu. Ako te ne mrzi pogledaj ponovo tih poslednjih 20 minuta i obrati paznju koliko puta je krasnodar probio po levoj strani...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

ajde sve. ocigledno smo drugacije videli, nije ni bitno

samo mi jedna stvar nije jasna, ako je situacija takva kakvom je ti opisujes (ili onako kako je ja vidim) zasto je bitno koji je minut utakmice? a to drugi put ponavljas

 

a ovo za probijanje po levoj strani, nisam ni napisao da ga su ga prolazili

Edited by pbg12345
Link to comment

Vidim da su očekivanja od publike velika. To moze protiv ekipa koje nemaju samopouzdanje ili kada si egal u fudbalskom znanju. Krasnodar mislim da nije iz tih filmova. Zvezda ne sme da srlja u revanšu, niti da im dozvoljava lagani ulaz u 16m kao danas. Mislim da će vas napasti i na Marakani, jednostavno, tako igraju. Ipak, cele sezone u svakoj utakmici imaju velike uspone i padove i tu je Zvezdina šansa.

Link to comment

Kako zasto je bitno? Nije isto je kad se igra prvi i poslednji minut. Igraju se poslednje sekunde meca, vuces najmanje rizican potez. Nemas pravo na gresku. Nije to matematicka jednacina. Faktor su i vreme i psiholoski trenutak i znacaj greske, aktuelni rezultat itd.

 

Gobeljic je odigrao odlicno svojih 20 minuta. Brz je igra skroz dobru odbranu, a zna i sa loptom. Moze da igra i na beku i na krilu i zadnjeg veznog. Imam utisak da potcenjujes njegov kvalitet a jedino gde se slazemo je da nema iskustva igranja u evropi. Mada ga nema i veci deo naseg tima...

 

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
  • Hamlet Strašni unpinned this topic
  • Hamlet Strašni locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...