Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

Pošto više nema Domovine  fakultet može da se preseli gde god ga posade, možda nove generacije profesora ne traže da imaju i kafanu u blizini <_<  . Šta god bude, ova zgrada  je od retkih fakultetskih  koje imaju  prizvuk nekog starinskog faksa sa tradicijom, bar meni je uvek imala. Jasno je da su potrebne nove učionice i lab al eto, moja sitna sentimetalnost, volim one visoke plafone  :)

a i dan danas jedna od noćnih mora je  i meni traženje  učionica u golubarniku, redovno se nalazim na jednom kraju na arhitekturi il gradjevini i treba da nekako dodjem negde gore , a nit znam put a i ako ga pogodim dodjem do ivice gde više nema stepenica :D Podsvest je čudo :o

Ja sam faks rastegla na 6 i po od čega je više od  6 meseci bilo zgubidarednje sa diplomskim. Postojala je varijanta da sve dok ne dplomiram mogu da ostanem u domu ja sam napravila neke računice da mogu da ostanem još neko vreme i posle diplomiranja dok ne nadjem posao i stan i to se rasteglo u veselju više nego što sam planirala. Najveseliji period studiranja

I onda sam na nagovor profesora  želela da odmah tu temu sa diplomskog  produžim u postdiplomske studije, upisala, počela da radim nešto skroz drugo i zabatalila . 

 

Predavnja za Tjapkina je držao često  Rifat Ramović, čula sam da je i on umro relativno mlad. Pamtim ga kao  skorz ok čoveka , bio je mentor nekolicini mojih ortaka za diplomski, zvanično Tjapkin , posao odradjivao Rifat, a onda proslava u Domovini. Tjapkin je mogao da pojede za trojicu :)

Link to comment

ja se prepala da ce da ispadne sad da si i ti eteefdzija :lolol:

Pu Pu daleko bilo...

Nego sam "gostio" jednog odozdo, onog iz plejade "...neka sine bolje i slabe no nikakve..."

Link to comment

Šta god bude, ova zgrada  je od retkih fakultetskih  koje imaju  prizvuk nekog starinskog faksa sa tradicijom, bar meni je uvek imala. Jasno je da su potrebne nove učionice i lab al eto, moja sitna sentimetalnost, volim one visoke plafone  :)

Je l' sam ja sanjao ili je zgrada radjena kao (odlicna) kopija neke obrazovne™ ustanove u velikom svetu (aka u #normalnijoj zemlji) - ili u Pesti ili u Bechu?? 

Neko sa Kursa™ (ikebane) da potvrdi??

 

Sto se druga Rifata tice - moju dragu (a sada majku nashe dece) pokusao na ulazu u menzu istoga/druga-Rifata da legitimise™ rahmetli Zvonko (Zvone?) Osmajlic - kad je to podrazumevalo pokazivanje nekakve studentske identifikacije da ne bi sav #normalniji svet navikao bash stalno tamo da krka... On kao "koleginice, koleginice" a onda prodje k'o voz bez da ga pogleda i kao "tebra, ako smo mi kolege onda..." i tako... Ja prodjem a on me gleda s razumevanjem™, kao - ajde, ajde...

cca druga polovina osamdesetih

Link to comment

Je l' sam ja sanjao ili je zgrada radjena kao (odlicna) kopija neke obrazovne™ ustanove u velikom svetu (aka u #normalnijoj zemlji) - ili u Pesti ili u Bechu?? 

Neko sa Kursa™ (ikebane) da potvrdi??

 

Ne bi trebalo da čudi.

Zgradu je projektovao tandem dvoje uglednih arhitekata posle Velikog rata, a zgrada je završena 1931 (ima detaljnije na sajtu istorijata arh. i građ. fakulteta). U to vreme ugledni stručnjaci inženjeri/arhitekte su žudili da vide velike građevine po svetu svojim očima, a u tehničku dokumentaciju tih građevina su gledali kao u sveto pismo. Mada zgrada i spoljna fasada je u stilu skoro svih masivnih zgrada u Beogradu građenih između dva rata.

Na fasadi iznad prozora drugog sprata (malo bočno simetrično iznad glavnog ulaza) jasno se mogu videti izvajani masonski simboli ukršteni trougao i šestar, ništa neobično za nove građevine u to doba kad se gradila zgrada tehničkog fakulteta.

Link to comment

Mada zgrada i spoljna fasada je u stilu skoro svih masivnih zgrada u Beogradu građenih između dva rata.

 

Stil je akademizam, a masivna zgrada je svaka zidana zgrada.

Mi necemo o Caji, a vi nemojte o arhitekturi.

  • Hvala 1
Link to comment

Stil je akademizam, a masivna zgrada je svaka zidana zgrada.

 

Off, ali kada je vec pomenuto: sta je sa Pravnim, mislim u arhitektonskom smislu?

On, cini mi se, unekoliko odskace od akademizma dvadesetih/tridesetih godina.

Link to comment

Sećanja na ETF, seća li se neko ovog gospodina?

 

 

 

Зашто сам потписао петицију о Дарвину

Аутор: Миомир Костић
среда, 17.05.2017. у 10:00
Један сам од 165 потписника „Петиције о ревизији изучавања теорије еволуције”. Било нас је 166, али је академик Антоније Ђорђевић, мој колега са Електротехничког факултета, јавно повукао свој потпис.

Петицију сам потписао јер подржавам њену основну поруку: „Наравно, треба изучавати и теорију еволуције, али само као хипотезу, оно што она јесте, са свим подацима који би јој могли ићи у прилог, као и свим подацима који је оспоравају.” Међу аргументима које је у петицији, а поготово у пратећем опширнијем образложењу, изнео др Радмило Рончевић, иницијатор акције, било је оних који су ми деловали убедљиво (пре свега они који оспоравају хипотезу о спонтаном настанку живота на нашој планети, али и они који показују да пронађени фосили недовољно убедљиво доказују прелазак на више облике живота). Пошто сам против наметања сваке догме (укључујући и црквене) и пошто верујем да је критички приступ један од основних научних принципа, сматрам да савремена теорија еволуције не сме да се изучава као још једна догма. Упознавање ђака с њеним недостацима (отвореним питањима и деловима за које неки мислећи људи чак верују да су недоказиви) помогло би развијању њиховог критичког мишљења, тако потребног у одбрани од неолибералне глобалистичке пошасти, чији су пипци све дужи и све јачи.

 

 

Link to comment

nikad chula.

 

to je i inache moja poenta glede peticije. nikad chula za likove. osim eto muchenog antonija. koji je vishe nego autoritet.

 

mora da su mu u akademiji uputili znachajne poglede :lolol:

 

 

 

 

i to na faksu gde je pre podne struja tekla od - ka +, a popodne od + ka -. se secate? ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

ni ja nikad čula za tog kostića

možda je neki novi asistent ili profesorčić?

 

nego taj rončević nam je svojevremeno gasio svetla u 9 jer je vreme za spavanje :huh:

<u bolnici za plastičnu hirurgiju, ne na ETFu :lol:>

Edited by Hjortron
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...