Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

Tapkin rodjen u Srbiji?! Uzas, jezik kojim je on drzao predavanja je mnogo vise licio na ruski nego na srpski. Po tabli je dijagrame i formule prvo razbacivao potpuno nasumicno, a onda na najvecoj neiskoriscenoj povrsini. Ovo nije bilo bitno, jer njegov rukopis ionako niko nije mogao da procita. Udzbenik mu je bio gori od Caionog. Srecom, ispit je bio nesto bas lak i kriterijum nikakav. Secam se da sam bio bas iznandjen sa koliko malo znanja sam ga polozio.

Link to comment

I? Ko je sve završio u roku? :D

5 godina, zato posle laganih 6 godina za Mr, uz posao na drugom mestu.

 

Iz tog drugog perioda jedno iskustvo koje govori o tome kako zavisnost od posla utiče na iskrenost opredeljenja (pod uslovom da niko nije glup). Jednog dana se ja kao spoljni saradnik, potpuno nezavisan od bilo kog profesora sa katedre za posao/reizbor/napredovanje u kabinetu zatekao sa jednim profesorom i tadasnja tri asistenta. Povela se neka sporedna priča, u principu teorijska a o prblemu iz prakse, u kojoj profesor iz nekog razloga tvrdio potpuno pogrešnu stvar, a raspravljao se sa mnom koji sam tvrdio suprotno. Posle nekoliko krugova objašnjavanja, a obojica tvrdoglavi i direktni kao mazge, bilo je baš žestoko, i ostalo je bez sporazuma. Taj profesor je inače vrlo gotivan lik, i politički iu svakom poglledu, dešavalo se da sedimo u kafani zajedno i čak sam ga posetio par puta u njegovom stanu, ali tad je bilo baš žestoko, na ivici vređanja sa njegove strane.

 

Vrlo mi je bio interesantno ponašanje asistenata - dvojica su imali stav kao i ja, pri čemu ga je jedan asistent, koji je unrzo napustio katedru i akademski posao, ubeđivao, ali mnogo manje direktno nego ja. Drugi je bio veoma uzdržan, i samo se par puta na početku izjasnio kakav stav ima, i kako je rasprava postajala žustrija povukao se. On je napustio fakultet (i uopšte akademski posao) nakon nekoliko godina. Treći je držao stranu profesoru bez ikakvog obrazlaganja, pri čemu mislim da nije glup i da je znao da profesor nije u pravu. Nakon više godina sam čuo da je bio neki faktor u upravii fakulteta u vreme Teodosićevog dekanisanja. Mislim, znao sam za njegove ekstremno desne političke stavove i ranije, ali njegovo ponašanje od tog dana nisam očekivao. U svakom slučaju tog dana mi je postalo jasno koliko je težak posao asistenta i do koje mere izbegavaju neslaganje sa profesorima od kojih zavise.

 

SaE

Link to comment

Nego, šta bi sa novom zgradnom ETF-a?

Još '70 je bila priča o izmeštanju na NBg, pa '80 obnovljen kamen temeljac, pa '90 kuknjava svih kako je zgrada pretesna za tri fakulteta i desetak instituta.

U ovom milenijumu se pominjao soliter preko puta.

 

Zna li neko nešto konkretno?

Link to comment

Tapkin rodjen u Srbiji?! Uzas, jezik kojim je on drzao predavanja je mnogo vise licio na ruski nego na srpski. Po tabli je dijagrame i formule prvo razbacivao potpuno nasumicno, a onda na najvecoj neiskoriscenoj povrsini. Ovo nije bilo bitno, jer njegov rukopis ionako niko nije mogao da procita. Udzbenik mu je bio gori od Caionog. Srecom, ispit je bio nesto bas lak i kriterijum nikakav. Secam se da sam bio bas iznandjen sa koliko malo znanja sam ga polozio.

udzbenik je bio tragedija. ne secam se vishe uopshte predmeta, neshto sa komponentama i statistikom, ali se polagalo bez glavobolje. neko drugi je predavao, chika vita ili neko od njegovih :unsure:

 

Nego, šta bi sa novom zgradnom ETF-a?

Još '70 je bila priča o izmeštanju na NBg, pa '80 obnovljen kamen temeljac, pa '90 kuknjava svih kako je zgrada pretesna za tri fakulteta i desetak instituta.

U ovom milenijumu se pominjao soliter preko puta.

 

Zna li neko nešto konkretno?

to je misterija. niko zivi ne zna gde je bio taj temeljac. uglavnom je bio snazan pritisak kruga dvojke da se ne sele preko reke :lolol:

Link to comment

Nego, šta bi sa novom zgradnom ETF-a?

Još '70 je bila priča o izmeštanju na NBg, pa '80 obnovljen kamen temeljac, pa '90 kuknjava svih kako je zgrada pretesna za tri fakulteta i desetak instituta.

U ovom milenijumu se pominjao soliter preko puta.

 

Zna li neko nešto konkretno?

 

Ranih 2000ih je bila priča da će ETF preći u zgradu Mašinskog fakulteta, pa da s njima se deli prostor a u ovoj zgradi da ostanu Građevina i Arhitektura. Objašnjenje uprošćeno je "njih je tamo malo, zgrada ogromna...".

Link to comment

Ih, pa ranih 90-ih zamalo da na Zvezdari proradi silikonska dolina, gde bi vam™ tek onda bio kraj :D

silikonska dolina teorijski proradjuje svako malo, narochito kad burazeri izmerkaju neku od zgrada po centru ili na atraktivnim periferijama, marina, hotel, spa... onda samo sevaju ideje. najlepsha je da se svi djuture selimo izvan grada, u jedan lepi kampus, najbolje negde oko pazove, jer tako je svuda u svetu, ko je josh video fakultet u centru grada. igde u svetu :isuse: 

Link to comment

Ih, pa ranih 90-ih zamalo da na Zvezdari proradi silikonska dolina, gde bi vam™ tek onda bio kraj :D

Nije silikonska dolina nego silikonsko brdo, i proradilo je - uselio AV tamo neke svoje.

Link to comment

Ih, pa ranih 90-ih zamalo da na Zvezdari proradi silikonska dolina, gde bi vam™ tek onda bio kraj :D

 

Šire poznatiji kao naučno-fantastični park, gurao ga Milićević iz IMP-a, zapelo već posle temelja i nešto metalnih kostura za objekte. Zamalo da cela lokacija ostane poznatija kao mesto snimanja "Nacionalne klase".

Link to comment

Nego, šta bi sa novom zgradnom ETF-a?

Još '70 je bila priča o izmeštanju na NBg, pa '80 obnovljen kamen temeljac, pa '90 kuknjava svih kako je zgrada pretesna za tri fakulteta i desetak instituta.

U ovom milenijumu se pominjao soliter preko puta.

 

Zna li neko nešto konkretno?

 

Od svega je, čini mi se, najduže izdržao zastakljeni crtež nesuđene zgrade na Novom Beogradu, ostao je izložen u hodniku u prizemlju, otprilike nasuprot matematičkog kabineta. Rekao bih da je sklonjen tek negde devedesetih, možda i docnije.

Link to comment

Koliko sam ispratio u vezi vecite teme preseljenja ETFa, fakultetu je bilo obecano 2013. da ce dobiti zgradu Lole na koriscenje na neodredjeno vreme i to je bila prilicno izvesna stvar sve dok nije trebalo da dodje do potpisivanja resornog ministarstva. Odlazeci ministar (ne secam se koji) je "preskocio" da potpise odluku i posle je zgrada Lole ustupljena Ministarstvu poljoprivrede. Sve je to bilo u jeku one galama kako arapi dolaze u Srbiju sa najnovijim tehnologijama i pritiskom na strucnu javnost da li struka moze dovoljno brzo da isporuci veci broj inzenjera.

 

Od svega toga do danas je uradjeno to da je ETFu ipak dodeljen jedan amfitetar u zgradi Lole koji se renovira i mislim da jos ne funkcionise. Navodno i jedan ceo sprat u Loli sa 17 kabineta.

Takodje gore u golubarniku su dobijene dve nove sale 314 i 315 na ustrb prostorija racunovodstva.

 

I naravno, opet se prica o novoj zgradi, potpuno novoj i o tome je pricao i ovaj tekuci ministar, a sta ce od toga da bude....

Edited by Friend
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...