Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

1 hour ago, ToniAdams said:

bas cudi, vodja prvog bojs benda u historiji glasace za tranpa

 

nema tu nista cudno, u mladosti deklarativni antifasista sada je, pod starost, isto tako deklarativni fasista.

 

Edited by 3opge
Link to comment
19 minutes ago, mustang said:

vidis trampa kao baju

patka? :isuse:

 

bas si ga precenio

 

u smislu da tramp već nekih 30+ godina predstavlja bukvalno simbol bogatstva za običnog čoveka, da. 

 

ali to je manje bitno. znam kolika ti je zbrka u glavi ali poenta je bila - u americi se niko ne bori za običnog čoveka, ali od svih ljudi koji se ne bore za običnog čoveka republikanci se najmanje bore za običnog čoveka. a od svih republikanaca koji se ne bore za običnog čoveka, tramp se najmanje bori za običnog čoveka.

 

ako ti je zaista stalo do nejednakosti možda da malo više poslušaš šta imaju da kažu te antife

 

 

  • +1 3
Link to comment

a sta kazu te antife da svi mi cujemo

 

samo nemoj blm da mi filozofiras

 

we agree to disagree

 

ja gledam iz jednog ugla, ti iz drugog. i to je okej. moja polazna tacka je da je nenormalno da neka populacija (neoliberali, demokrate, republikanci, progresivci) moze od samog pocetka toliko da mrzi coveka koji ne dolazi iz njihovog establismenta a svi oni vode/smenjuju zemlju ka dole od kasnih ‘60tih

 

prosto nema logike. zato nek sve ode u kurac lepo pa da gradimo iz pocetka. treba nam

reset (mada nema nista od toga al ajd kao da se nadam)

 

 

Link to comment
2 hours ago, mustang said:

procitaj ponovo sta je napisao, word for word, i ne mesaj babe i zabe. 

ostavimo na trenunak COVID po strani...

 

na čisto ličnoj osnovi, lako moguće da svinja nama nije učinio ništa loše. pod "nama" tu obuhvatam sebe, tebe, i autora tog teksta. lako moguće da nam je na neki način i koristio (npr. manji porez). pride je naše neposredno okruženje manje-više isto kao što bi bilo da je neko drugi predsednik: iste filmove gledam, iste face mi se pojave na reklamama na TV-u, kleti Kardašijani još uvek muku muče sa frizerima... sa te lične strane, svejetoisto ima nekog smisla, sve ok. 

 

ali... kakav je uticaj svinja imao ili će imati na par stotina miliona koji nisu ja? autoru datog teksta su svi isti jer niko od ponuđenih neće uvesti socijalizam. tipičan salonski socijalizam kojim se radnička klasa posmatra kao nekakva apstrakcija, a sudbine pojedinačnih ljudi su nebitna stavka. tebi su isti jer te zabole za sudbine nekih ljudi tamo koje niti znaš niti želiš da znaš.

 

edit: ja znam konkretne ljude kojima nije isto. takođe znam da tamo negde ima mnogo ljudi kojima neće biti isto kada im ICE zakuca na vrata, ili im se ukinu subvencije za zdravstveno...

Edited by Gandalf
  • +1 1
Link to comment

mrtva sam. robija tj kapiralizam me zakucao danas

 

o kom ti socijalizmu pricas? 

ne razumem te. 

 

 

pa ajd da krenemo prvo od najtaksativnijih stejtova tipa kalifornija, njujork gde moras da pravis minimum $5K kako bi preziveo a guse se u losoj infrakstuturi, beskucnicima i kad seres placas taksu na govno i sta su ti kvazi ppliticki korektni stejtovi postigli ili oces od onih u kojima nema income tax uospte i koliko su one bolje za prosecnog gradjanina. 

 

ko bolje finansijski zivi? obiw i 3orge ili ja, cist mali kapitalista kome je u februaru otislo $20K kroz prozor. a ova dvojica zvalave o trampu iz udobnih fotelja, okruzeni populacijom sapca u vrh glave i bez crnog coveka, koga vide na zoom preko posla. cista bela sabrbija. 

 

ne znam u kom si ti stejtu al ne bi me cudilo da si bulju uvalio u neki republikanski stejt i odatle dirigujes. dodjite malo u “socijalizam” u los andjeles ili san francisco medju vase drugare, best friends forever pa da vidimo kako cete onda da pevate. 

 

 

Link to comment
56 minutes ago, mustang said:

o kom ti socijalizmu pricas? 

ne razumem te. 

...

ne znam u kom si ti stejtu al ne bi me cudilo da si bulju uvalio u neki republikanski stejt i odatle dirigujes.

a) tip koji je napisao taj tekst je socijalista.

 

b) ne živim u državi, već u okrugu u kome demokrate dobijaju 80%+ glasova. 2016-e je Klintonka dobila 91%.

Edited by Gandalf
Link to comment
On 9.10.2020. at 23:03, Leia said:

Sad nek se razglaba unedogled jel Kamala crnkinja ili azijatkinja, treba je glasati, ima potencijal 

2016/Nov/16 California's Kamala Harris becomes first Indian-American US senator.

Zena je uredno bila prvi/a Indian-American US senator/ka pa ce sad da bude prvi/a VP/jka, sto je - cenim - sasvim u redu, ne?

Link to comment
2 hours ago, Gandalf said:

a) tip koji je napisao taj tekst je socijalista.

 

b) ne živim u državi, već u okrugu u kome demokrate dobijaju 80%+ glasova. 2016-e je Klintonka dobila 91%.

 

ako ti tamo i dalje razmisljas kao vecina tamo sto razmislja, nemam komentar onda. razlog: potpuno razlicita percepcija od starta. jednostavno, ata god da kazem, bice apsoultno bez ikakve svrhe. sto da se ulozem u nesto sto nema koristi. 

 

 

pozdrav svakako :)

i uzivaj i za mene u cherry blossoms na prolece (on my bucket list tu ili u japanu)

Link to comment
3 hours ago, mustang said:

mrtva sam. robija tj kapiralizam me zakucao danas

 

o kom ti socijalizmu pricas? 

ne razumem te. 

 

 

pa ajd da krenemo prvo od najtaksativnijih stejtova tipa kalifornija, njujork gde moras da pravis minimum $5K kako bi preziveo a guse se u losoj infrakstuturi, beskucnicima i kad seres placas taksu na govno i sta su ti kvazi ppliticki korektni stejtovi postigli ili oces od onih u kojima nema income tax uospte i koliko su one bolje za prosecnog gradjanina. 

 

ko bolje finansijski zivi? obiw i 3orge ili ja, cist mali kapitalista kome je u februaru otislo $20K kroz prozor. a ova dvojica zvalave o trampu iz udobnih fotelja, okruzeni populacijom sapca u vrh glave i bez crnog coveka, koga vide na zoom preko posla. cista bela sabrbija. 

 

ne znam u kom si ti stejtu al ne bi me cudilo da si bulju uvalio u neki republikanski stejt i odatle dirigujes. dodjite malo u “socijalizam” u los andjeles ili san francisco medju vase drugare, best friends forever pa da vidimo kako cete onda da pevate. 

 

 

Ja sam tebi davno rekao da se lepo vratiš u Zemun pa da živiš ko carica, a ne da se bez veze mučiš po toj američkoj verziji Marinkove Bare. Realno, ti voliš elej, ali elej ne voli tebe.

 

Link to comment
32 minutes ago, ObiW said:

Ja sam tebi davno rekao da se lepo vratiš u Zemun pa da živiš ko carica, a ne da se bez veze mučiš po toj američkoj verziji Marinkove Bare. Realno, ti voliš elej, ali elej ne voli tebe.

 

Čoveče, ako si proveo malo duže vremena u LA od pukog turističkog dolaska, valjda razumeš o čemu mustang priča!

Link to comment
3 hours ago, iDemo said:

2016/Nov/16 California's Kamala Harris becomes first Indian-American US senator.

Zena je uredno bila prvi/a Indian-American US senator/ka pa ce sad da bude prvi/a VP/jka, sto je - cenim - sasvim u redu, ne?


To je ogromna steta, jer smo tako u startu liseni kontroverze oko njenog porekla i beskrajnih plodonosnih rasprava na tu temu, jel od ovih, il od onih. A tek koje konsekvence nosi sa sobom svaka verzija, uuu... zamisli samo koji bi ta tema imala potencijal da skrene misli glasaca sa visine minimalca, trabunjanja o zdravstvenom osiguranju, i slicnih trivija...

Link to comment
7 hours ago, mustang said:

pa ajd da krenemo prvo od najtaksativnijih stejtova tipa kalifornija, njujork gde moras da pravis minimum $5K kako bi preziveo a guse se u losoj infrakstuturi, beskucnicima i kad seres placas taksu na govno i sta su ti kvazi ppliticki korektni stejtovi postigli ili oces od onih u kojima nema income tax uospte i koliko su one bolje za prosecnog gradjanina. 

 

ko bolje finansijski zivi? obiw i 3orge ili ja, cist mali kapitalista kome je u februaru otislo $20K kroz prozor. a ova dvojica zvalave o trampu iz udobnih fotelja, okruzeni populacijom sapca u vrh glave i bez crnog coveka, koga vide na zoom preko posla. cista bela sabrbija. 

 

ne znam u kom si ti stejtu al ne bi me cudilo da si bulju uvalio u neki republikanski stejt i odatle dirigujes. dodjite malo u “socijalizam” u los andjeles ili san francisco medju vase drugare, best friends forever pa da vidimo kako cete onda da pevate. 

 

 

Ček ba sirotanko naša, pa nisi li ti kupovala auto nema koja sedmica? :D Mislim OK, i ja sam, ali ne cvilim da mi ide loše.

 

Jedna stvar je očita, ti bi živjela u gradu a da ti ne uđe, a to ne može. Pusti ti crnu Kaliforniju, može ona i bez tebe, dođi u Busije ili u Marfu pa se snađi, da te vidimo.

Link to comment
×
×
  • Create New...