Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Moje opsesije Obamom :lol: Pa ti si taj koji pokušava da veže koncept američkog nacionalizma za aktuelni režim, kao da ona druga strana nije duvala u istu tikvu decenijama unazad. Svetionik pravde ili shining city on a hill, to vam je još od Regana ostalo. Nisu Trampovi ambasadori juče krenuli da menjaju osnovni koncept.

Link to comment

Mhm, slobodno nastavi da fantaziraš o dva perioda diskontinuiteta od po osam godina između Regana i Trampa, u kojima se realno nije svetioničarilo™.

Link to comment
47 minutes ago, Anduril said:

Da, samo sto Regan ima mnogo vise veze sa Trampom nego sa Obamom - malo si se pogubio.

Anduril,

Zaboravljas da je nesposobni i lazljivi Obama dozvolio da Rusi falsifikuju izbore. Takodje, da se takvo flagrantno krsenje volje gradjana desilo u nekoj drugoj zemlji, sledile bi sankcije a mozda i koji udar.

I na kraju, Reganova zaostavstina je demokratija koja je dovela Obamu na vlast. Obama je ostavio Ameriku bez demokratije.

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

Mhm, slobodno nastavi da fantaziraš o dva perioda diskontinuiteta od po osam godina između Regana i Trampa, u kojima se realno nije svetioničarilo™.

 

Kontinuitet postoji jedino u cinjenici da je Amerika vojno i ekonomski daleko najveca demokratska zemlja i stoga je za vecinu ostalih demokratskih zemalja garant bezbednosti od 2. Svetskog rata. Dakle, nesto ti se pomesalo - po obicaju, svejetoisto.

Malo ko se ugleda na demokraticnost americkog rasizma, socijalni, zdravstveni, izborni ili specijalan politicki sistem. Naprotiv, dobar deo americke javnosti (liberali, demokrate recimo) je itekako svestan da su zaostali u mnogim domenima i da su daleko od svetionika.

Edited by Anduril
Link to comment
5 hours ago, Weenie Pooh said:

Moje opsesije Obamom :lol: Pa ti si taj koji pokušava da veže koncept američkog nacionalizma za aktuelni režim, kao da ona druga strana nije duvala u istu tikvu decenijama unazad. Svetionik pravde ili shining city on a hill, to vam je još od Regana ostalo. Nisu Trampovi ambasadori juče krenuli da menjaju osnovni koncept.

 

 

Druga strana nije duvala u istu tikvu naravno. Zato mi ovde i dalje pricaju da je Obama komunista.

Link to comment
8 hours ago, Anduril said:

 

Kontinuitet postoji jedino u cinjenici da je Amerika vojno i ekonomski daleko najveca demokratska zemlja i stoga je za vecinu ostalih demokratskih zemalja garant bezbednosti od 2. Svetskog rata. Dakle, nesto ti se pomesalo - po obicaju, svejetoisto.

Malo ko se ugleda na demokraticnost americkog rasizma, socijalni, zdravstveni, izborni ili specijalan politicki sistem. Naprotiv, dobar deo americke javnosti (liberali, demokrate recimo) je itekako svestan da su zaostali u mnogim domenima i da su daleko od svetionika.

 kakvo je objašnjenje u vezi socijalnog ili zdravstvenog sistema?

osim novca i prava na american dream?

sigurno dopiru primeri iz razvijenih evropskih država. čini mi se da se u javnosti mlako raspravlja o tome. usa je u mnogo toga svetski džin ali u ovim stvarima je patuljak.

Link to comment
1 hour ago, bradilko said:

 kakvo je objašnjenje u vezi socijalnog ili zdravstvenog sistema?

osim novca i prava na american dream?

sigurno dopiru primeri iz razvijenih evropskih država. čini mi se da se u javnosti mlako raspravlja o tome. usa je u mnogo toga svetski džin ali u ovim stvarima je patuljak.

 

Pa kad pogledas, glavna tema za vreme Obame kao i Bernijeva tema, a i Hilari 10g pre toga je zdravstvo i cinjenica da u Americi kao jedinoj razvijenoj demokratiji nije bilo univerzalnog osiguranja. I tu su naravno u diskusijama spominjali kako drugi to mogu i kako Amerika po glavi izdaje najvise a zbog trzisnog kartela i lobija gradjani dobijaju losiji servis.

Diskusije o rasizmu da ne spominjem a Obama sigurno nije proglasio takav sistem za svetionik - uobicajena sarkasticna laz sa PPP-a ili Russia Today, svejedno.

Sa druge strane, dobar deo republikanaca nacionalista se upravo ponosi time da kao ne moraju da placaju zdravstvo drugima, a dobar deo nema ni nista protiv rasizma ili mizoginije kao sto vidimo. To jeste za njih svetionik demokratije, land of the free.

No, ne brini, sad ce da ti objasne kako je sve to isto. Standardna propagandna taktika naucena kod Milosevica ili sa RT.

 

Edited by Anduril
Link to comment

A gde su to tebe naučili da komotno isključiš polovinu stanovništva iz svoje analize situacije u državi?

 

Kažeš da republikanci tripuju da USA jeste Svetionik™ ali šta, njihovo mišljenje se ne računa? Deplorable nacionalizam uopšte ne doprinosi totalnom nacionalizmu populacije?

Link to comment
3 minutes ago, precog said:

Imaju veci biznis u SAD, pa im se ne isplati kurcenje - citao sam u nekom clanku pre koju nedelju, FT ili Bloomberg.

mislis da ce im biti nadoknadjen gubitak iz nekih drugih izvora, posto ni PSA ni Reno nemaju nikakav biznis u SAD?

 

ok, Reno posredno preko Nisana ima.

Edited by Majo
Link to comment

Ne, citao sam ,bez zajebavanja, da imaju nesto u SAD sto im moze biti ugrozeno ako nastave u Iranu. 

 

edit. sad sam malo gledao izgleda da je bilo da mogu preko banaka da ih mrcvare, posredno. u pravu si, izvinjavam se na upadu.

Edited by precog
Link to comment
3 minutes ago, precog said:

Ne, citao sam ,bez zajebavanja, da imaju nesto u SAD sto im moze biti ugrozeno ako nastave u Iranu. 

Ma ne dovodim to u sumnju, nego gledam to sa stanovista kapitala, ne vidim kako se konkretno ove dve firme namiruju iz nekih drugih poslova. Drzava Francuska ima tu samo nesto vise od 10 posto vlasnistva.

Link to comment
×
×
  • Create New...