Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

3 hours ago, mustang said:

trump is the president 

 

 

nista u tvitu nije slagao

Quote

The baritone voice of a Border Patrol agent booms above the crying. “Well, we have an orchestra here,” he jokes. “What’s missing is a conductor.”

 

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

a ni "people in germany" se nisu okrenuli protiv andje.

csu jeeeeeeeee govna zadnjih dana, ali i to ce proci. 

 

da je stopa kriminala od strane imigranata povecana to mozda i jeste. 

moguce je da uzrok tome da je vise imigranata nego prethodnih godina :D

 

jebote, to kao kad je slobodan drvio o porastu ekonomije u srbiji posle sankcija. mislim, 1€ je jos uvek veci od 0€

Link to comment
20 hours ago, Roger Sanchez said:

 

 

uzdam se u trampa da ce srediti ovo obamino sranje. do pre par godina nisam uopste bila svesna da se ovakve stvari dogadjaju, mislim da sam i ovde spominjala   

 

odvojali su majke od beba.  katastrofa. ovo sada je vise publicly covered jer kalifornijanci uglavnom mrze trampa i na svaki nacin pokusavaju da ga dehumanizuju. ako se na kraju uvede zakon da se porodice ne odvajaju ja sam okej sa takvom kampanjom. ali je cinjenica da je nasledio ovo sranje od nobelovca za mir

Edited by mustang
Link to comment
18 minutes ago, mustang said:

uzdam se u trampa da ce srediti ovo obamino sranje.

 

 

Quote

 

The president and top administration officials say U.S. laws or court rulings are forcing them to separate families that are caught trying to cross the southern border.

These claims are false. Immigrant families are being separated primarily because the Trump administration in April began to prosecute as many border-crossing offenses as possible. This “zero-tolerance policy” applies to all adults, regardless of whether they cross alone or with their children.

 

https://www.washingtonpost.com/news/fact-checker/wp/2018/06/19/the-facts-about-trumps-policy-of-separating-families-at-the-border/?utm_term=.843627b8d9bc

Link to comment
13 minutes ago, mustang said:

uzdam se u trampa da ce srediti ovo obamino sranje. do pre par godina nisam uopste bila svesna da se ovakve stvari dogadjaju, mislim da sam i ovde spominjala   

 

odvojali su majke od beba.  katastrofa. ovo sada je vise publicly covered jer kalifornijanci uglavnom mrze trampa i na svaki nacin pokusavaju da ga dehumanizuju. ako se na kraju uvede zakon da se porodice ne odvajaju ja sam okej sa takvom kampanjom. ali je cinjenica da je nasledio ovo sranje od nobelovca za mir

Mhm, nasledio. Osim što se sad sva deca koja dođu do granice tretiraju kao nezbrinuta, odnosno automatski se odvajaju od roditelja bilo da su oni ilegalci iz Meksika ili azilanti iz Hondurasa. Pod prethonim sistemom, ti centri za prihvat maloltnika (iako užasni) bili su namenjeni samo deci bez staratelja.

 

Jeff Sessions je o novinama otvoreno pričao, sada je default opcija da su im roditelji guilty until proven innocent, deca se u svakom slučaju oduzimaju pa će im se posle eventualno vratiti. Ideja je da to posluži kao deterrent: bolje da nam ne dolazite na vrata, izgubićete decu u procesu odobravanja azila.

Link to comment
Quote

 

Almost immediately after President Trump took office, his administration began weighing what for years had been regarded as the nuclear option in the effort to discourage immigrants from unlawfully entering the United States.

Children would be separated from their parents if the families had been apprehended entering the country illegally, John F. Kelly, then the homeland security secretary, said in March 2017, “in order to deter more movement along this terribly dangerous network.”

 

https://www.nytimes.com/2018/06/16/us/politics/family-separation-trump.html

 

 

Quote

 

Why does Trump say there’s a “Democratic law” requiring families to be separated?

President Trump has responded to criticisms of family separation by claiming that a “Democratic law” requires him to do it, and that if Congress doesn’t like it, they can change the law

 

 

This is not true. There is no law that requires immigrant families to be separated. The decision to charge everyone crossing the border with illegal entry — and the decision to charge asylum seekers in criminal court rather than waiting to see if they qualify for asylum — are both decisions the Trump administration has made.

 

https://www.vox.com/2018/6/11/17443198/children-immigrant-families-separated-parents

Edited by vememah
Link to comment

to je sve ljudi bullshit...

pre 2.5-3 godine mi koleginica meksikanka daca child isprica vrlo potresnu pricu ...da odvajaju bebe od majki, bebe koje jos sisaju mleko. aclu je radio na tome da se ova neljudska pravila promene. 

tada mi je i ispricala da razdvajanje i odrastanje po “zatvorima”...

tramp jos nije bio predsednik

 

sticem utisak da vas vise interesuje da serete po trampu umesto da pomognete da se sistem promen. razne peticije postoje, koga interesuje mogu linkove da posaljem na pm

 

Edited by mustang
Link to comment
30 minutes ago, mustang said:

 

uzdam se u trampa da ce srediti ovo obamino sranje. do pre par godina nisam uopste bila svesna da se ovakve stvari dogadjaju, mislim da sam i ovde spominjala   

 

odvojali su majke od beba.  katastrofa. ovo sada je vise publicly covered jer kalifornijanci uglavnom mrze trampa i na svaki nacin pokusavaju da ga dehumanizuju. ako se na kraju uvede zakon da se porodice ne odvajaju ja sam okej sa takvom kampanjom. ali je cinjenica da je nasledio ovo sranje od nobelovca za mir

 

gde li ti to zivis?

od kad je dosao ovaj degenerik na vlast ubedljivo je najgora situacija sa odvajanjem dece od roditelja.

svaki dan slusam o tome na radiju.

 

 

Link to comment

Potpuno je apsurdno tražiti izgovor u prethodnoj administraciji za potez koji je Jeff Sessions uveo i time se javno hvalio. Koncentracioni logori za decu kao deterrent protiv imigracije, to je nivo perverzije koji ja stvarno nisam mogao da zamislim.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...