Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Quote

Predstavnički dom Kongresa SAD nije izglasao odluku demokratskog kongresmena Ala Grina da opozove predsednika SAD Donalda Trampa.

 

Protiv odluke su glasali i republikanski i demokratski kongresmeni, a konačan rezultat glasanja bio je 364 protiv i 58 za.

 

Grin je želeo da opozove Trampa, zbog, kako kaže, "netrpeljivosti i rasizma", prenosi AP.

 

Liderka poslaničke grupe, Nensi Pelosi, rekla je da sada "nije vreme da se glasa o opozivu".

 

Link to comment
9 hours ago, teacher said:

ne bih rekao da je sa klintonom bila tako naivna situacija. da je neki glumac to uradio danas, ne samo da bi vrvelo od #meetoo, već bi i sevnula vrlo osnovana tužba. preporučujem štivo od kristofera hičensa iz 2000. godine - No one left to lie to (kome treba na pm)

 

Meni please, pretty please. Gledao sam sve zivo od njega ali citao nisam nista!

 

Hvala unapred,

Link to comment
Pa sad. Nije prvi to uradio:
 
 


Pa nije ni slicno. Obama ipak nije ozvanicio priznavanje Jerusalema i odlucio da pomeri ambasadu. Naprotiv on je kao i ovi pre njega odlagao tu odluku.
Link to comment
4 minutes ago, Eraserhead said:

Pa nije ni slicno. Obama ipak nije ozvanicio priznavanje Jerusalema i odlucio da pomeri ambasadu. Naprotiv on je kao i ovi pre njega odlagao tu odluku.

Nije mi jasno zašto ne odignoriraš postove koji su jednostavno  - smrdljivo govno.

Što se poteza™ tiče, ako zbog njega u roku od godinu dana pukne saudijsko zlo pa se tek onda Bibica nađe u govnima do očiju, vrijedilo je. Neka!

Link to comment
29 minutes ago, Eraserhead said:

Glupan i tupan su takodje u problemu zbog ovoga.

 

Pa baš i ne, ovo je samo nastavak erozije ugleda i uticaja USofA na Bliskom istoku, a u problemu su saveznici - Saudi, Turci, a bogami i EU. Kako se postaviti prema ovome, pratiti, osuditi...?

 

Ok, Rijad će izignorisati

Link to comment

Usput, kongres je doneo zakon 1995 godine gde priznaju Jerusalim za glavni grad! Koga boli kurac koji im je glavni grad ko priznao ili ne, to je samo formalnost!

Knesset je tu ionako.

Link to comment
29 minutes ago, dragance said:

Usput, kongres je doneo zakon 1995 godine gde priznaju Jerusalim za glavni grad! Koga boli kurac koji im je glavni grad ko priznao ili ne, to je samo formalnost!

Knesset je tu ionako.

To nije formalnost. Kongres je doneo zakon i ostavio mogucnost da se odluka odgodi. I tako je i bilo do sada. Clinton, Bush i Obama su pomerali odluku.

 

30 minutes ago, dillinger said:

 

Pa baš i ne, ovo je samo nastavak erozije ugleda i uticaja USofA na Bliskom istoku, a u problemu su saveznici - Saudi, Turci, a bogami i EU. Kako se postaviti prema ovome, pratiti, osuditi...?

 

Ok, Rijad će izignorisati

 

Videcemo. Ne brinem ja zbog Sauda i Turske i verujem da ce oni iskulirati. Ovo moze biti prva domina u ratu sa Libanom, Iranom itd. To ni dvojcu sa slike ne odgovara jer se situacija drasticno menja.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Ono sto je meni zanimljivo, mada znam da postoji velika razlika, je da se cela halabuka digla oko uticaja Rusije na izbore (stvarni uticaj ili ne) i Izraela na drugoj strani, koji otvoreno to radi vec decenijama, a narocito opd Bibijem.

Link to comment
47 minutes ago, dragance said:

Ono sto je meni zanimljivo, mada znam da postoji velika razlika, je da se cela halabuka digla oko uticaja Rusije na izbore (stvarni uticaj ili ne) i Izraela na drugoj strani, koji otvoreno to radi vec decenijama, a narocito opd Bibijem.

Pa nije se digla halabuka radi samih Rusa, vec je to ono na cemu mogu da ga, ako ne skembaju, onda barem da zasnivaju opstrukciju. Tu ga em mogu jebati, em je drago svim onima koji Ruse I dalje smatraju glavnim spoljnim rivalom, a ni kod naroda nije tesko indukovati "ima tu nesto, ipak su to komunisti Rusi". Sto vec neko rece, nisu ni Bubbu ganjali sto su bili zabrinuti za ugled Bijele Kuce I instituciju POTUS-a, vec su tu mogli burgijati, I za malo I da uspiju.

Link to comment

Za slucaj da niste znali sta je pojedinim demokratama najveca briga oko ovog idiotskog poteza oko Jerusalima.

 

Democrats joined the condemnation. Ron Klein, a former congressman for Florida and chairman of the Jewish Democratic Council of America, said Trump’s foreign policy so far had been “largely naive and haphazard”.

“As is typical with much of his rhetoric, today’s announcement is short on details and substance,” said Klein, who is currently visiting Israel. It is being issued in a vacuum, without context or consideration to many of the region’s most imminent issues impacting the vital national security interests of both the US and Israel.

Unlike under Presidents Bill Clinton, George W Bush and Barack Obama, the current administration has neglected efforts to meaningfully support peace between Palestinians and Israelis. President Trump has abdicated America’s traditional role in the region and created a void that Russia is quickly and dangerously filling.”

 

Sad, koji su to uspesi ove trojice prethodnika, tesko je navesti.

Obamina bliskoistocna politika najavljena govorom na kairskom univerzitetu je bankrotirala onog trenutka kada se desio Sisi. Za Iran svaka cast, ali to ipak nije mirovni pomak u slucaju Izrael-Palestina.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...