Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Uvek moze da mu kaze da je njegova (POTUS) naredba nelegalna - kao njegovo (General) privatno misljenje - to sto ce posle da zavrsi na twiteru i u penziji je sasvim ok, ne? 

I to si zakljucio... kako? Ne, pusti me da pogadjam... zakljucio si zato sto pise da je predsednikova poslednja, pa je samim tim sve sto naredi generalu (ili bilo kome) legalno?

 

Za razliku od predsednika, generali su prosli skole koje ih uce sta je u ratovanju legalno a sta nije... samim tim stav koji general prenosi predsedniku nije "licni stav". 

Link to comment

I to si zakljucio... kako? Ne, pusti me da pogadjam... zakljucio si zato sto pise da je predsednikova poslednja, pa je samim tim sve sto naredi generalu (ili bilo kome) legalno?

 

Za razliku od predsednika, generali su prosli skole koje ih uce sta je u ratovanju legalno a sta nije... samim tim stav koji general prenosi predsedniku nije "licni stav".

U redu je - generali su generali, nisu pravnici.

 

Sent from my SM-G900I using Tapatalk

Link to comment

U redu je - generali su generali, nisu pravnici.

 

Sent from my SM-G900I using Tapatalk

 

a inzinjeri gradjevine su inzinjeri gradjevine a ne matematicari, jel da? 

 

otkud onda matematika 1 i 2 na gradjevini?  statika?  

 

na Vojnoj akademiji se pravo vezano za obicaje ratova izucava, bas kao i matematika na gradjevini.  

Link to comment

ko god da je bio u vojsci zna da je odbijanje naređenja obaveza u određenim okolnostima

 

ako nadređeni kaže pucaj u zarobljenika

 

obaveza vojnika je da odbije

Link to comment

ko god da je bio u vojsci zna da je odbijanje naređenja obaveza u određenim okolnostima

 

ako nadređeni kaže pucaj u zarobljenika

 

obaveza vojnika je da odbije

Nije to ta vojska u kojoj smo (cenim) ti i ja bili. 

Link to comment

a inzinjeri gradjevine su inzinjeri gradjevine a ne matematicari, jel da? 

 

otkud onda matematika 1 i 2 na gradjevini?  statika?  

 

na Vojnoj akademiji se pravo vezano za obicaje ratova izucava, bas kao i matematika na gradjevini.  

Razumeli smo se jos negde oko prvog vagona, nije problem.

Link to comment

U al si mi ga šukno...

 

NIsam ti ga šuknuo, nije mi to poenta. Već to da nemam baš vere u generale kao moralne gromade koji će odbiti da izvrše  loše naređenje pertpostavljenog, u ovom slučaju Trampa. 

nekako se više uzdam u američki sistem kontrole i procedure, koji će sprečiti da Trampara "pritisne" crveno dugme, nego u individualne izlive hrabrosti vojnika (zato sam i onako nesrećno pomenuo Mladića. I on je učio vojne škole svojevremeno u kojima je sigurno učio vojno pravo, pa ga to nije sprečilo da postupi kako je postupio)

Edited by Filozof manijak
Link to comment

NIsam ti ga šuknuo, nije mi to poenta. Već to da nemam baš vere u generale kao moralne gromade koji će odbiti da izvrše  loše naređenje pertpostavljenog, u ovom slučaju Trampa. 

nekako se više uzdam u američki sistem kontrole i procedure, koji će sprečiti da Trampara "pritisne" crveno dugme, nego u individualne izlive hrabrosti vojnika (zato sam i onako nesrećno pomenuo Mladića. I on je učio vojne škole svojevremeno u kojima je sigurno učio vojno pravo, pa ga to nije sprečilo da postupi kako je postupio)

Treba da procitas 

DOTKEKyUQAUm13Y.jpg

Ima odma sve da ti bude jasno na temu "sistema kontrole i procedure"... :)

Link to comment

Daj neki dajdžest ovako na brzinu. Jel sam u pravu što verujem u sistem, ili da kopam sebi nuklearno sklonište u podnožju Rtnja? :)

 

edit: typo

Edited by Filozof manijak
Link to comment

ti ko da si s marsa pao

 

 

koliko je legitimno bilo bushu jr da napadne irak koji veze nema sa teroristima sa 9/11

pa kissingeru za kambodzu, vijetnam i sve ostalo, mcnamari?

 

sve se moze kad se hoce. prvo bi se to “nelegalno”. brzo u kongresu pretvorilo u legalno i cao djaci. ni jedan kongres, bar se ja ne secam, nije stopirao ikakve napade. svi su tu videli, ukljucijuci na primer i sandersa koji je za milosevica rekao da je diktator, svi su videli korist i profit.

:O

to za milosevica rekao? auuu

Link to comment

Daj neki dajdžest ovako na brzinu. Jel sam u pravu što verujem u sistem, ili da kopam sebi nuklearno sklonište u podnožju Rtnja? :)

 

edit: typo

Najbolje da verujes u sistem, nema 'leba od kopanja kanala sklonista u podnozju Rtnja...

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...