Jump to content
IGNORED

Blade Runner 2049 (2017)


Pečorin

Recommended Posts

poslije dvodnevnog odlezavanja, mogu da kazem da nemam zelju da film gledam ponovo, sav je na tacni, a pri svim ostalim stavovima ostajem - zaokruzen, nelos, tretira gledaoce kao gluperde.

Link to comment

Napravio je sebi bolje oko od ljudskog? Zašto bi bog imao oči čoveka ili replikanta?

 

 

 

Zato što je jasno pokazano da nisu. Em izgledaju imbecilno, em vidimo da svako malo menja baterije. A pritom mu ne dodaju na nekoj moći.
Link to comment

Šta ako nisu samo oči, možda neki skener za replikante? Znaš kako značajno reče "da te sad pogledamo". Još jedan potokaz, jer Dekarda je "gledao" tim stvarčicama kao i onu neplodnu s početka

Link to comment

Film je fenomenalan u svakom smislu i sigurno top 3-5 sc fi poslednje decenije.

Ja ga verovatno doživljam tako jer nikad nisam bio (preterani) fan originala, i nikad mi nije bio jasan status koji je dosegao, iako mi je odličan film kao takav te te ne lupam glavu i misli poredeći ga sa originalom u svakom božijem smislu što je samo po sebi besmisleno za dva filma između kojih je razmak 35 godina (lol).

Ovaj je fulao ponegde, ali to je toliko nebitno. Kada film koji traje 2 i po sata a realno oskudeva sa elementima koji obično to vreme popune - a opet - proleti, jasno je i da nije predugačak i da nije prazan, tj razvučen, što mu se učitava.

O fotografiji da ne trošim reči, apsolutna perverzija, film je "lep" koliko je to moguće. Muzika je simplifikovanija u odnosu na original ali je meni svakako upečatljiva i udarala mi je na čula i dočaravala atmosferu taman koliko je trebalo - i više od toga. 

 

Imao sam toliko utisaka tokom filma, ali odveć je kasno da ih navodim sve. Uživao u sali tri ušća kao malo puta do sad.  :heart:

Link to comment

Milane, nisi razocarao sa komentarom. Ceka se jos Milos76 da pocne pricu o nindzama sa oklopima na ledjima i pacovom koji ih vodi i kako je ovaj blade runner bolji od crtane serije, pa da sve bude na mestu.

Link to comment

Milane, nisi razocarao sa komentarom. Ceka se jos Milos76 da pocne pricu o nindzama sa oklopima na ledjima i pacovom koji ih vodi i kako je ovaj blade runner bolji od crtane serije, pa da sve bude na mestu.

Ti si takođe na standardnom nivou, jadan kao i uvek. Tupan koji ume da napiše duže od reda samo kad proradi ničim izazvani kompleks više vrednosti.

 

Hawaii Mate 9

Link to comment
  • 3opge unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...