Jump to content
IGNORED

Blade Runner 2049 (2017)


Pečorin

Recommended Posts

Bautista je bio prilično osećajan. Stari model.

 

Jel samo meni smeta sam početak priče, ideja da zemne ostatke najposebnijeg replikanta u istoriji zakopaju u koferu par cm ispod zemlje pored jedinog preostalog drveta na svetu?

Link to comment
29 minutes ago, Caligula said:

Ne znam jesi li ispratio, promenio se proizvodjac.

 

Jeste, ali i novi replikanti mogu da osecaju i da se secaju. Zasto su onda toliko jebeno dosadni?

Link to comment

zato što su replikanti,i takvi trebaju biti, robovi, predstavljeni nam kao dosadne mašine bez emocija, i onda kroz razvoj Goslingovog lika prisustvujemo njihovom očovečavanjutm

Link to comment
20 minutes ago, Filozof manijak said:

zato što su replikanti,i takvi trebaju biti, robovi, predstavljeni nam kao dosadne mašine bez emocija, i onda kroz razvoj Goslingovog lika prisustvujemo njihovom očovečavanjutm

 

Zasto su onda u prvom delu predstavljeni kao pet puta interesantniji i zivahniji od ljudi? Sve to sto ti kazes je prvi deo obradio pet puta bolje.

Link to comment
21 minutes ago, ToniAdams said:

Pa to. Realno, ako je nešto doživelo sunovrat, to je kvalitet glumišta. 

Bez zajebavanja, u br2 mi najbolje glumi kečer.

 

To valjda dovoljno govori, ali pazi, i u prvom delu Harison Ford uzasno glumata, samo sto cak ni to nije moglo da upropasti remek-delo. I ipak mislim da nije do glumaca nego do uloge. Ne slazem se da su sad glumci gori nego pre, mozda filmovi jesu (ne ulazim u to).

Edited by Meazza
Link to comment
16 minutes ago, Meazza said:

 

To valjda dovoljno govori, ali pazi, i u prvom delu Harison Ford uzasno glumata, samo sto cak ni to nije moglo da upropasti remek-delo. I ipak mislim da nije do glumaca nego do uloge. Ne slazem se da su sad glumci gori nego pre, mozda filmovi jesu (ne ulazim u to).

 

Nisu glumci gori ni bolji, već je drugačije tržište, publika. Danas (glumčina) Kristijan Bejl smrša do pred smrt ili udeblja 20kg, nabaci kilogram maske da bi savršeno uhvatio lik (ili Šarliz Teron npr u Monster), a prije su Klark Gejbl, Džon Vejn, štatijaznam u svakom filmu bili isti. Rodžer Hauer je takođe veliko ime, nije moglo bez njegovog pečata. A slažem se inače da su mnogo ljudskiji u prvom dijelu, nisam ni razmišljao zbog čega, osim do starih modela. Ruku na srce, zašto replikant treba da bude nešto previše osjećajan, a ima osjećaja, vidjeli smo zavist, bijes..

Link to comment
3 minutes ago, Joe D said:

meni bi bilo sranje da su hteli da predstavljaju replikante jednako onima replikantima od pre 30 godina. cemu bi to sluzilo osim hvatanju publike na nostalgiju?

 

+1  Dotakli su se originala taman koliko treba.

Link to comment
11 minutes ago, Joe D said:

meni bi bilo sranje da su hteli da predstavljaju replikante jednako onima replikantima od pre 30 godina. cemu bi to sluzilo osim hvatanju publike na nostalgiju?

 

Ceo film je hvatanje publike na nostalgiju.

Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

 

Jeste, ali i novi replikanti mogu da osecaju i da se secaju. Zasto su onda toliko jebeno dosadni?

 

Ljudi su u BL2049 realno najbezosecaniji, najpervertiraniji, najdegerisaniji. Priseti se ko su ljudi u filmu. Replikanti su tu bukvalno vise ljudi od samih ljudi™

Spoiler

(sem one zenske masine za ubijanje koja i jeste predstavljena kao masina, i jedino sto ima je ambicija, "ja sam najbolja!" na kraju filma).

 

Interesantno, najljudskiji i najosecanjiji lik u filmu je zapravo hologram i tu se gradacija u ljudskosti zavrsava (covek na dnu, replikanti u sredini i na vrhu ljudskosti cista ideja). E zato je ovaj film dobar jer je u konceptu nesalomiv. A sitnice koje Tony pominje (ne bez razloga, slazem se) su samo delovi price koji je cine epičnijom i generalno filmskijom.

Edited by Caligula
Link to comment
11 minutes ago, kipo said:

 

Ruku na srce, zašto replikant treba da bude nešto previše osjećajan, a ima osjećaja, vidjeli smo zavist, bijes..

 

Ne treba replikant da bude nista, samo je genijalnost prvog filma pocivala upravo na tom twistu. Pravo pitanje je zasto bi mi uopste bio zanimljiv film u kojem me apsolutno ne zanima sta ce se desiti sa glavnim glumcima (buduci da su bezlicni dosadni roboti). 

Link to comment
4 minutes ago, Caligula said:

 

Ljudi su u BL2049 realno najbezosecaniji, najpervertiraniji, najdegerisaniji. Priseti se ko su ljudi u filmu. Replikanti su tu bukvalno vise ljudi od samih ljudi™ (sem one zenske masine za ubijanje koja i jeste predstavljena kao masina, jedino sto ima je ambicija, "ja sam najbolja!" na kraju filma).

 

Pa to. Reziser se odlucio da koncept bude isti kao u prvom filmu, samo da svi likovi budu beskonacno dosadniji, bilo da su ljudi ili replikanti. Ne bih rekao da vidim zasto je to dobro za film.

 

Quote

Interesantno, najljudskiji i najosecanjiji lik u filmu je zapravo hologram i tu se gradacija u ljudskosti zavrsava (covek na dnu, replikanti u sredini i na vrhu ljudskosti cista ideja). E zato je ovaj film dobar jer je u konceptu nesalomiv. A sitnice kojeTony pominje (ne bez razloga, slazem se) su samo delovi price koji je cine epičnijom i generalno filmskijom.

 

Zar nismo videli na kraju da je hologram sve vreme u stvari ponavljao samo ono sto njegov korisnik zeli da cuje? Tako da nema ni govora o tome da je on najosecajniji iako smo od pocetka filma navodjeni da to pomislimo. Pored toga, ta tema (ljubavna veza svesnog bica sa programom) u drugom filmu je vec je obradjena na frapantno slican nacin tako da sam osecao da sam sve to vec video, sto nije daleko od istine.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...