Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

On 24. 10. 2023. at 22:22, Jimmy Kowalski said:

Da, zbog njega sam se najvise i zagrejao za seriju. Sve i da ne valja (a ipak valja), on je uvek dobar

 

Svaki put kad ga vidim setim se 

 

Spoiler

80bceefc-ce5d-4e2a-8c75-a3659b96b2c3_text.gif.44aa8fc81a3bad574b6ecd89e89e6871.gif

 

Link to comment

Odgledao mini seriju ALL THE LIGHT WE CANNOT SEE ... mark ruffalo i dr house predvode glumacku ekipu. Dve devojcice koje glume skele devojcice su stvarno slepe
i nije bas nesto serija. 

Link to comment
20 hours ago, Lezilebovich said:

Odgledao mini seriju ALL THE LIGHT WE CANNOT SEE ... mark ruffalo i dr house predvode glumacku ekipu. Dve devojcice koje glume skele devojcice su stvarno slepe
i nije bas nesto serija. 

Ima katastrofalne ocene i kritike. Koliko sam shvatila, najveća zamerka je što je pravljena po nekoj knjizi, a sa njom ima isti samo naslov.

Link to comment
29 minutes ago, Arkadija said:

Ima katastrofalne ocene i kritike. Koliko sam shvatila, najveća zamerka je što je pravljena po nekoj knjizi, a sa njom ima isti samo naslov.

Mene je  privukao Ruffalo ( mislim da bas imam crush na njega) i to sto je miniserija u pitanju. Do citanja kritika nakon odgledabe serije, nisam ni znao da je radjenja po knjizi
Sta znam, ima bas lepih momenata. nekad je serija bajkovita , malo je ratna ... 

Link to comment
1 minute ago, Lezilebovich said:

Mene je  privukao Ruffalo ( mislim da bas imam crush na njega) i to sto je miniserija u pitanju. Do citanja kritika nakon odgledabe serije, nisam ni znao da je radjenja po knjizi
Sta znam, ima bas lepih momenata. nekad je serija bajkovita , malo je ratna ... 

Nisam gledala, takođe nisam upoznata sa knjigom, samo prenosim šta sam pročitala. Volim Hju Lorija, pa ću je možda pogledati, jednom. ;)

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Lezilebovich said:

Mene je  privukao Ruffalo ( mislim da bas imam crush na njega) i to sto je miniserija u pitanju. Do citanja kritika nakon odgledabe serije, nisam ni znao da je radjenja po knjizi
Sta znam, ima bas lepih momenata. nekad je serija bajkovita , malo je ratna ... 

 

au jebote ako i ruffalo moze da bude crushibilan s onim facijalnim grcem odo ja u manastir

 

  • Haha 3
Link to comment
On 24. 10. 2023. at 19:03, Lezilebovich said:

Na kraju su napravili ozbiljne rupe ....

spoilercina

 

  Reveal hidden contents

Ali su i uzeli pretezak zadatak da spoje 4 vremenska perioda i putovanje kroz vreme 

 

 

On 24. 10. 2023. at 19:53, kipo said:

Da, do 5. nekako vozi a onda u 2 ep sabili sve čega su se sjetili na tripu i završili jedva. Budućnost očajna.

 

U jednom trenutku me samo zagolicala ideja da 4 detektiva iz 4 epohe saradjuju, pomažu jedni drugima 🙂 

 

On 24. 10. 2023. at 21:28, Arkadija said:

Ja sam odgledala. Jesu sesta i sedma epizoda malo bez veze, ali ipak nekako zaokruzuju pricu. 

Meni se dopala, ne ono da cu je pamtiti vecno, ali mi nije zao sto sam je odgledala.

@kipoBuducnost je bas takva kava treba da bude. Ne zaslujzujemo nista bolje i fensije.

 

On 24. 10. 2023. at 22:03, Nebojsa said:

da, skroz ok pricica u sasvim finoj izvedbi. ono sto je najbitnije, kako ovde ljudi cesto pisu - dobro vozi (rekao bih cak i sjajno u prvih 5 epizoda).

i opet briljantni stiven grejem koji, gde god sam ga gledao, uvek ostavlja neverovatan utisak. bas gledam, ove godine odlikovan i OBE priznanjem, cime ne moze puno ljudi da se pohvali :ziga:

 

Nakon sam odgledao, da se upisem u grupu onih koji su prilicno razocarani. Preambiciozno postavili radnju u 4 vremenska perioda, a sama radnja meni uopste nema nekog logickog smisla. Negde procitao da lik koga igra Stephen Graham (odlican ko i uvek, tu nema zbora) uopste nije u stripu koji je posluzio kao inspiracija za seriju (mada postoje 4 tajmlajna).

 

Citirao sve one koji su gledali, zbog pitanja koja me interesuju, da li to sto meni nema smisla je nesto sto sam propustio ili je lose nelogicno koncipirano i napisano

 

Spoiler

Da li Elias Mannix postoji bez Juliana Harkera?

 

Zasto Elias 30 godina nakon sto je okinuo bombu, u trenutku dok je neka vrlo bitna figura u drustvu i moze da radi sto hoce, zeli da se vrati bas u 1890?

 

Zasto je Hillinghead uopste urezao svoje ime i zig na zidicu? (kapiram da nisu znali kako da povezu istrage detektiva, pa su prosto odlucili da lik uradi nesto bez objasnjenja, eto javilo mu se iz cistog mira da ce se mnogo godina kasnije na istom mestu pojaviti isto telo pa bi buduci detektiv mogao da vidi i resi misteriju)

 

Zasto se detektivka Maplewood ne seca da je upucala Defoa kada ga otkriva u 1. epizodi?

 

Zasto Defoe uopste ide u 1941?

 

  • +1 1
Link to comment

IMO ako izadjes iz standardne premise "back to future" scenarija da vreme tece linearno hronoloski kroz proslost-sadasnjost-buducnost - nego da sve postoji istovremeno i preliva se jedno na drugo (IIRC tako nesto Profesor govori), onda nema bas nekih velikih rupa. Mada sad se vise ne secam detalja te simultanosti, samo da mi se dopao netipicni, outside-the-box pristup i da mi iz tog ugla nije bilo nelogicnosti.  

Edited by Lucia
Link to comment
On 13. 11. 2023. at 11:47, Lucia said:

IMO ako izadjes iz standardne premise "back to future" scenarija da vreme tece linearno hronoloski kroz proslost-sadasnjost-buducnost - nego da sve postoji istovremeno i preliva se jedno na drugo (IIRC tako nesto Profesor govori), onda nema bas nekih velikih rupa. Mada sad se vise ne secam detalja te simultanosti, samo da mi se dopao netipicni, outside-the-box pristup i da mi iz tog ugla nije bilo nelogicnosti.  

 

Spoiler

Meni nije baš jasan ovaj loop, znači Manix je sam svoj čukundeda? Ako je prvi Manix kada se vratio u prošlost napravio KYAL zašto onda nije uništio portal da ne može niko da proba da se vrati? Ili je i on kao i Defo istovremeno završio i u prošlosti i u budućnosti? 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...