Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

11 hours ago, Mil@n said:

Odgledao sam nove tri epizode dokumentarca o porodici riđih ubica, Murdough-ima.

 

Ne mogu da verujem da @Patty Lee još nije izvestila. :D

 

Onako, kratko je, 3x30ak minuta, lako se sprži, uglavnom se tiče detalja ubistava i suđenja. 

Pa ne mogu da postignem :mad: Nisam još ni Bekamove pogledala! :isuse: Imam sad i ovu doc seriju o Džil Dando, ni to još nisam stigla, krenula sam malo da čitam o tome i onda sam ostala zakucana na podatku da je žena imala samo 37 godina kad je ubijena?!?!?!? Rekla bih sad nešto o seksualnoj tenziji između Engleza, generalno neprijatne spoljašnjosti i geslajtovanja celog sveta da ko ne smatra Lejdi Di lepom nije hoh i sofisticiran ali nije prikladan topic.

  • +1 1
Link to comment

Izašla je peta sezona moje omiljene sapunice Virgin River.

 

Ta serija je savršeno poslagana... Dovoljno je samo uživati u lepo snimljenim i kadriranim predelima British Columbia-e, ima te melanholične gitarske instrumentale i deonice koji prate seriju i diraju gde treba, a školski je napisano, odnosi su dobro razrađeni, i povezljivi.

 

Naravno, kao svaka sapunica, ima patetike brdo, i po koji cringe momenat, ali meni ovo sasvim korektna drama. 

Link to comment

dva dokumentarca

 


mada je dobar deo dokumentarca koncentrisan oko njegove cuvene pljacke Muzeja moderne umetnosti (gde mu nisu bas trebale spider-man sposobosti):
Paris’s ‘Spider-Man’ Sentenced to 8 Years in Prison for Art Heist - The New York Times (nytimes.com)


drugi interesantan dokumentarac o ikoni auto industrije, sad potpuno zaboravljenom (uhapsen davne 1982.):



edit: sorry @Patty Lee :D

Edited by Lucia
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

https://www.imdb.com/title/tt18347622/?ref_=nv_sr_srsg_4_tt_7_nm_0_q_bodies

 

Bodies-Four detectives in four different time periods of London find themselves investigating the same murder.

 

Jel gledao neko ovo? Ima relativno visoku ocenu na IMDB-u, ali kada je Netflix u pitanju, prosto ne verujem.

Ja bas sad gledam, na 5. sam epizodi. Meni bas drzi paznju, a nadam se da ce se sve zavrsiti u okviru ovih 8 epizoda. 

  • +1 2
  • Hvala 3
Link to comment

Cabinet of curiosities, lepo voza Giljermo kroz nevezane epizode.

 

Wes Anderson u 4 kratke priče onako. Može da se gleda i bez tona i praćenja priče, lepo za oko. 

Edited by Desmond Bojčinski
Link to comment
On 23.10.2023. at 9:30, Lezilebovich said:

Ja bas sad gledam, na 5. sam epizodi. Meni bas drzi paznju, a nadam se da ce se sve zavrsiti u okviru ovih 8 epizoda. 

Na kraju su napravili ozbiljne rupe ....

spoilercina

 

Spoiler

Ali su i uzeli pretezak zadatak da spoje 4 vremenska perioda i putovanje kroz vreme 

 

  • +1 1
Link to comment

Da, do 5. nekako vozi a onda u 2 ep sabili sve čega su se sjetili na tripu i završili jedva. Budućnost očajna.

 

U jednom trenutku me samo zagolicala ideja da 4 detektiva iz 4 epohe saradjuju, pomažu jedni drugima 🙂 

Link to comment

Ja sam odgledala. Jesu sesta i sedma epizoda malo bez veze, ali ipak nekako zaokruzuju pricu. 

Meni se dopala, ne ono da cu je pamtiti vecno, ali mi nije zao sto sam je odgledala.

@kipoBuducnost je bas takva kava treba da bude. Ne zaslujzujemo nista bolje i fensije.

Edited by Arkadija
  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

Pa znaci da ne gledamo mi koji nismo ni poceli?

da, skroz ok pricica u sasvim finoj izvedbi. ono sto je najbitnije, kako ovde ljudi cesto pisu - dobro vozi (rekao bih cak i sjajno u prvih 5 epizoda).

i opet briljantni stiven grejem koji, gde god sam ga gledao, uvek ostavlja neverovatan utisak. bas gledam, ove godine odlikovan i OBE priznanjem, cime ne moze puno ljudi da se pohvali :ziga:

  • +1 3
Link to comment

Da, zbog njega sam se najvise i zagrejao za seriju. Sve i da ne valja (a ipak valja), on je uvek dobar. Bas smo to konstatovali ovde, Bale, Hardy, Murphy i Graham su fantasticna generacija britanskih glumaca, a Stephen nekako dugo bio malo u senci kome su rezervisane epizodne role, ali sve vise dobija i glavne uloge..

 

A i jutros bas slusam na BBC-ju njihovu novinarku preporucila seriju u fazonu da "dugo nije gledala nesto zanimljivije na TV" i da je za razliku od mnogih slicnih krimi misterija lepo zaokruzena ko sto i Arkadija napisa.

  • +1 1
Link to comment

Nije za izbegavanje serija. Sto se tice zaokruzenosti - ima pocetak i kraj i nije kao "nastavice se u sledecem serijalu za 2 godine, ako ga bude uopste". U tom smislu je zaokruzena.

u kontekstu price, meni je debilan i lenj kraj, ali ajde ... u svakom slucaju Graham sabija, tu nema greske

  • +1 1
Link to comment

Na temu buducnosti - pamtite li neku seriju/film u poslednje vreme u kojoj buducnost nije prikazana kao distopija, kao svet u kome je 100% svega pod kontrolom vlasti, bez sloboda i boja...

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...