Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

12 minutes ago, Lezilebovich said:

Na temu buducnosti - pamtite li neku seriju/film u poslednje vreme u kojoj buducnost nije prikazana kao distopija, kao svet u kome je 100% svega pod kontrolom vlasti, bez sloboda i boja...

ne pamtim seriju, al mi je vilnevov arrival bio fenomenalan, upravo zbog te drugacije price.

Link to comment
2 hours ago, Arkadija said:

@kipoBuducnost je bas takva kava treba da bude. Ne zaslujzujemo nista bolje i fensije.

OK, ali ne zasluzujemo ni ovo danas a zivimo to kakvo je.

 

3 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Pa znaci da ne gledamo mi koji nismo ni poceli?

Ma jok, gledaj, zanimljivo je do trenutka kad se sunovrati u bezlicnost. Nesto slicno kao ona 1889, koja se mnogima svidjela, pa kontam da je do mene.

Edited by kipo
  • +1 1
Link to comment
15 hours ago, Lezilebovich said:

Na temu buducnosti - pamtite li neku seriju/film u poslednje vreme u kojoj buducnost nije prikazana kao distopija, kao svet u kome je 100% svega pod kontrolom vlasti, bez sloboda i boja...

Ne secam se bas najbolje ali mozda Years and Years (nije Netflix) ima optimisticnije elemente. 

 

 

 

 

Edited by Lucia
Link to comment

Da, @Lezilebovich ali ima i drugih elemenata, napr. kad se goloruki organizuju da oslobade iz logora  ljude  "drugog reda" (izbeglice i  polit.potivnike? ). A zenski Trump, da li uspesno opstaje do kraja? Toga se ne secam, ti?

 

Edit: nesto mi ta serija ostala u secanju kao da pored svih prepreka ima optimisticnu veru u ljudske sposobnosti i vrednosti. Moguce da se krivo secam. 

Edited by Lucia
Link to comment
On 24. 10. 2023. at 22:30, Lezilebovich said:

Na temu buducnosti - pamtite li neku seriju/film u poslednje vreme u kojoj buducnost nije prikazana kao distopija, kao svet u kome je 100% svega pod kontrolom vlasti, bez sloboda i boja...

Martian, Ex Machina, Gravity, Dune... od serija stari dobri Star Trek.

 

Mislim da postoji dva razloga zasto je distopija tolika prisutna i inace a i sad sve vise:

1. Vecina fimova se vrti oko borbe/muke kroz koju prolazi protagonisa i nacina na koji to nadvladava na kraju. SF daje opciju kreatorima da naprave svet koji ce biti izvor te borbe, sto je mozda mnogo lakse nego napraviti konflikt u realnom svetu.

2. SF je uvek bio komentar na sadasnjost uvijen u buducnost. Ako bi neki lik iz 80tih dosao u danasnji svet on bi rekao da mi vec zivimo u distopiji.

  • +1 4
Link to comment

3.  Lakse i jeftinije je postaviti set srusenog, mutnog, prljavog grada nego velelepnih zgrada, cardaka, zelenih oaza.. Sad, sa tehnologijom nece biti granica do ideje i maste, pa nadajmo se.

  • +1 1
Link to comment

Ma da pravili su zbog budžeta. I knjige su zato pisali pre toga... Stvarno promašena analiza, svet ide ka distopiji pa se takvim i zamišlja ubuduće. Prosto ko pasulj i jednako teško za varenje. 

Link to comment
On 24. 10. 2023. at 19:03, Lezilebovich said:

Na kraju su napravili ozbiljne rupe ....

spoilercina

 

  Reveal hidden contents

Ali su i uzeli pretezak zadatak da spoje 4 vremenska perioda i putovanje kroz vreme 

 


Sinoc sam zavrsila Bodies. Na koje rupe na kraju, pa jos ozbiljne, mislis? Moze u spoiler.
(primetila sam samo jednu omasku u koriscenju reci koja 1890 nije postojala, mozda je namerna zbog gledalaca).  

 

On 24. 10. 2023. at 22:30, Lezilebovich said:

Na temu buducnosti - pamtite li neku seriju/film u poslednje vreme u kojoj buducnost nije prikazana kao distopija, kao svet u kome je 100% svega pod kontrolom vlasti, bez sloboda i boja...


Pa evo upravo Bodies - spoiler:

 

Spoiler

Prekinuli su loop koji bi vodio kroz distopiju, a kakva ce biti buducnost ne zna se.

 

Link to comment

Nije ekranizacija price Allan Edgar Poe-a (skoro da zato nisam ni pocela da gledam), mada jesu idejno krenuli odatle i od Sackler porodice (Purdue Pharma, OxyContin skandal - Netflix serija: Painkiller).

Treba da pogledam jos par epizoda, iako ne volim bas taj zanr, dopada mi se za sada:
 

The Fall of the House of Usher - "The Fall of the House of Usher" Official Trailer | IMDb
 

 

Edited by Lucia
Link to comment
On 2. 11. 2023. at 9:36, vorda said:

Prva epizoda okačena na yt, sutra izlazi ostatak na Netflixu.

 

Masivan :hail:; apsolutno prvo mesto ove godine na Netlixu (za mene barem)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...