Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

Spy Ops ili tako neki dokumentarac. 

Naravno nema ništa o prljavštini cia, eventualno operacija azorian, no ko nije nešto zainteresovan za te stvari, možda mu bude interesantno. 

Link to comment

@Zaboravan ljubitelji cistog "Cija snajka, Cija" zanra nece biti potpuno zadovoljni. Meni su sve epizode bile zanimljive, a posebno dve o Izrael-PLO aferama.

 

Jos jedan vrlo zanimljiv dokumentarac koji bih preporucila je o Wirecard slucaju. 

 

Srbija bi bila nepresusni rudnik autorima ovakvih skandal dokumentaraca, posle nista Netflix gledaocima ne bi bilo divoljno sokantno 😃 

Edited by Lucia
  • +1 1
Link to comment
55 minutes ago, Lucia said:

@Zaboravan ljubitelji cistog "Cija snajka, Cija" zanra nece biti potpuno zadovoljni. Meni su sve epizode bile zanimljive, a posebno dve o Izrael-PLO aferama.

 

Jos jedan vrlo zanimljiv dokumentarac koji bih preporucila je o Wirecard slucaju. 

 

Srbija bi bila nepresusni rudnik autorima ovakvih skandal dokumentaraca, posle nista Netflix gledaocima ne bi bilo divoljno sokantno 😃 

Meni je, već odavno, azorian. 

Ako bi prebacili u sasašnjost, zamisli da Ilon Mask napravi svemirski brod kojim hoće da skuplja minerale, plemenite metale iz, logično, svemira ali u stvari angažovan od CIA-e sa dovuče neki Ruski, Kineski satelit. 

Link to comment

Nemačka krimi misterija Dear Child (Liebes Kind), vrlo gledljiva za Netflixove standarde, takođe vrlo mračna i uznemirujuća, ako ste into that.

Vrlo me zanima šta se ispostaviti na kraju, imam nekoliko teorija. :fantom:

  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, morgana said:

gledala bih crime ili true crime ali da epizode ne traju predugo. takoreci neko ubistvance.

ako neko ima preporuku, bila bih zahvalna.

Da bude dokumentarac ili...?

Link to comment
On 27.9.2023. at 1:22, Halvard said:

Nemačka krimi misterija Dear Child (Liebes Kind), vrlo gledljiva za Netflixove standarde, takođe vrlo mračna i uznemirujuća, ako ste into that.

Vrlo me zanima šta se ispostaviti na kraju, imam nekoliko teorija. :fantom:

Nije bas ni laka za gledanje ... jedva sam odgledao 4.ep, sreca pa ima jos samo dve. Doduse, bas me zanima sta ce biti na kraju

Link to comment

@morgana 

Ako može dokumentarac onda Murder by the Coast. Kratko i za popizd.

Ako bi radije dramu, onda probaj da nađeš seriju o slučaju Kendi Montgomeri, ima ih dve! U jednoj igra Džesika Bil, zove se Candy i izašla je na Hulu.

Druga je HBO, Love and Death, igra Elizabet Olsen. Obe serije su solidne, pa gledaj ili šta možeš lakše da nađeš ili koja glumica te manje nervira. Candy je slow burn, a Love and Death je pre za bindž.

 

edit: sad sam se setila, imaš i The Dropout sa Amandom Sejfrid (isto Hulu), o Elizabet Holms budaletini, i to je true crime, kind of. Meni Sejfrid nije dobra u ovoj ulozi ali mi je prezanimljivo se u vezi Holmsove pa zato preporuka.

Edited by Patty Lee
  • Hvala 1
Link to comment

Ja sam prvi preporučio Love and Death :fantom:

 

@Lezilebovich, jeste em je tema sama po sebi mučna, em je ona klinka tako pokidala s glumom da sama doprinosi 90% onakvoj creepy atmosferi. I glumica koja glumi "Lenu" je dosta dobra.

 

Spoiler

Na kraju se ispostavi da uopšte i nije pitanju whodunnit žanr i sve teorije padaju u vodu, što verovatno i nije loše.

 

  • +1 1
Link to comment

Ma opušteno, zezam se. :D Stvarno jeste sasvim OK serija.

 

Ima na Netflixu španska true crime drama Burning Body, ali slučaj sam po sebi nije nešto preterano uzbudljiv, a nisu se baš pretrgli oko motivacije likova.

Gledati samo ako baš nemate ništa drugo.

  • +1 1
Link to comment

Izašla ne četvrta, poslednja, a ujedno i najlošija sezona Sex Eda. Otišli su totalno woke, i napustili neke sasvim dobre koncepte koje su gurali do sada.


Deluje previše izveštačeno, kao da su imali check listu životnih ili relationship problema koje treba da pokriju, pa udri redom. Prečesto imaš osećaj kao da se prve tri sezone nisu ni desile, likovi su se naprasno promenili, neki zapleti ostali zaboravljeni. 

Link to comment

Love & Death je odlična serija, od glumaca do detalja eksterijera i enterijera kasnih 70-ih i ranih 80-ih.

Za taj slučaj nikada nisam ni čula, tako da je meni serija super legla.

BTW, zar nisu zastrašujuća ta mala mesta na Američkom jugu, gde pretežno belo stanovništvo, živi, naizgled, monotono i veruje u Hrista spasitelja.

Edited by Arkadija
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...