Jump to content
IGNORED

Transfer novca iz inostranstva.


Moća

Recommended Posts

Kako je najbolje da stiže uplata iz SADa? Da radi kod nas, a da nije neka visoka provizija, a i da nije neko cimanje za podizanje.

Kao načini se pominju Cash app, Zelle, Apple pay, Direct deposit.

Meni je sve to isto i ne znam kako funkcioniše.

Ili možda neki drugi bolji način.

Hvala.

 

Link to comment
  • 1 month later...

Ima li trgovaca na forumu? Treba da platim deviznim transferom nabavku i transport neke robe iz inostranstva, u apsolutnom sam zbunu oko šifre plaćanja. Onako odokativno bih stavio 112, ali nisam siguran.

Link to comment
  • 2 months later...

Treba da iz Bocvane seka dopremi neku kintu u Srbiju al problem je sto joj je tamo leglo u lokalnoj valuti a menjacnice nisu normalne sa kursom za evro (5-10% u odnosu na srednji). 

 

Elem, jel postoje kod nas neke menjacnice spremne da menjaju te egzoticne valute u evre ili dinare? Ili da li znate neki drugi nacin da se odradi transfer a ne izgubi puno na provizije?

Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Treba da iz Bocvane seka dopremi neku kintu u Srbiju al problem je sto joj je tamo leglo u lokalnoj valuti a menjacnice nisu normalne sa kursom za evro (5-10% u odnosu na srednji). 

 

Elem, jel postoje kod nas neke menjacnice spremne da menjaju te egzoticne valute u evre ili dinare? Ili da li znate neki drugi nacin da se odradi transfer a ne izgubi puno na provizije?

 

Ja nemam iskustvo sem sa transferima po Evropi i USA, tako da ne znam ovo gore konkretno da ti kazem.

Ako nema neka uhodana shema, tipa nemate pristupe rachunima u nekoj xy zemlji, da li postoji international bank transfer iz Bocvane do Srbije?

To valjda ide preko intermediate banaka koje su bar nekad bile potpuno netransparentne, ja sam jako davno za neke iznose pre nego shto je bila SEPA valjda ako ne lupam, ne secam se vishe, isprobavala transferom prvo neke manje kolichine novca (ne kazem da je ovo uvek dobar nachin da se proveri...)

Moze da vidi i sa menjachnicom da se dogovore ako moze? Tipa menjacu kod vas ali 5% mi je puno.

Link to comment

Menjacnice nece da ti daju bolji kurs na vecu kolicinu novca, to smo vec proverili. Isto i za banke. Problem transfera sa bankama je sto i one tresnu nenormalnu proviziju za kurs plus dodaju sve ostale dazbine za transfer novca. 

Link to comment
14 hours ago, Shan Jan said:

Treba da iz Bocvane seka dopremi neku kintu u Srbiju al problem je sto joj je tamo leglo u lokalnoj valuti a menjacnice nisu normalne sa kursom za evro (5-10% u odnosu na srednji). 

 

Elem, jel postoje kod nas neke menjacnice spremne da menjaju te egzoticne valute u evre ili dinare? Ili da li znate neki drugi nacin da se odradi transfer a ne izgubi puno na provizije?

 

Da li vam je u Bocvani bolji kurs za dolar nego za euro? U velikom delu sveta je tako. Mogli biste možda sa tim dolarskim transferom bolje da prođete, mada verovatno ne idealno.

 

Moja tetka prima kiriju od svog stana u Kejpu u randima, a uplaćuje joj se na račun u Srbiji u eurima, jer ne postoji mogućnost da ima ovde račun u randima, niti bilo ko u Srbiji hoće da ih menja. Konverzija se obavlja van Srbije po nekom jezivo lošem kursu, ali nema nikakvu alternativu u vezi sa tim.

Link to comment

Hvala @Ayatollah! Da, to smo bas danas gledali. Dolari imaju bolji kurs (mada opet deru) a ovde za vecu kolicinu moze da se odradi dobar kurs izmedju dolara i dinara ili dolara i evra. 

 

Jel tetka ima gajbu u Green Pointu ili Sea Pointu? Kapiram da za jednu tamo mozes da kupis 10 vila na Dedinju :D 

Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

Hvala @Ayatollah! Da, to smo bas danas gledali. Dolari imaju bolji kurs (mada opet deru) a ovde za vecu kolicinu moze da se odradi dobar kurs izmedju dolara i dinara ili dolara i evra. 

 

Jel tetka ima gajbu u Green Pointu ili Sea Pointu? Kapiram da za jednu tamo mozes da kupis 10 vila na Dedinju :D 

 

Iz mog iskustva sa akcijama - kad su veće količine dolara u pitanju (10k+) srpske banke hoće da pregovaraju u pogledu kursa, i tu se mogu napraviti solidni dilovi, tako da je dolar verovatno bolja opcija.

 

Što se stana tiče, bilo bi još bolje da je neka vila u Cliftonu ili Bishopscourtu, ali nažalost nije ništa od ovoga. Stan je u Tamboerskloof-u, što nije loš kraj, ali nije ni neka ekskluziva.

  • Hvala 1
Link to comment

Ja sam skroman covek, ne mora ni u samom Kejptaunu, moze i neka kucica sa vinarijom u okolini Stelenbosha.

 

Jos ovo i prekidam off topic, jel si putovao duz jugozapadne obale od Kejptauna, onim putem uklesanim u stenu sto ide iznad okeana? Nesto najlepse sto sam iskusio u zivotu.

 

chapmans-peak-2.jpg

 

 

  • +1 1
  • Wub 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...