Jump to content
IGNORED

Transfer novca iz inostranstva.


Moća

Recommended Posts

34 minutes ago, Shan Jan said:

Drugari treba da prebacim nekih 600 evrica sestri u Africi pa me zanima koja je najisplativija varijanta? Obicno idem preko WU ali oni deru, uzeli bi mi na proviziju i kurs jedno 75 evra.

Nesto jednostavno i po mogucstvu da me drzava ne zeza za porez ako moze.

 

E da, jel safe da se koristi https://www.westernunion.com/rs/en/home.html ili bolje da se radi od menjacnice?

A što ne PP?

Link to comment
16 minutes ago, nera said:


Jeste siguran, ja saljem mami i kome treba redovno iz Kanade.

Jedina napomena bi bila da WU ima dosta nizak kurs u odnosu na banke itd.

MoneyGram ima malo bolji kurs cini mi se, ali njih nisam dugo koristila

Izgledacu to na kraju :frust:

 

Inace ne moze swift jer banka je africka a ne moze ni paypal jer joj treba kes.

Link to comment
40 minutes ago, Shan Jan said:

Izgledacu to na kraju :frust:

 

Inace ne moze swift jer banka je africka a ne moze ni paypal jer joj treba kes.


Nisam lepo procitala, dodjavola 75 jura je stvarno previse, ali mozda ima veze odakle saljes. Meni kad saljem tako neku cifru bude oko $15 kanadskih a i za to mislim da je mnogo no kad nema boljih opcija.

 

 

 

 

 

Link to comment

Ja u poslednje vreme šaljem preko Paysend-a, sa svoje Mastercard kartice mts banke elektronski direktno na račun primaoca i to je bez provizije preko IBAN-a. Na ovaj način sam slao novac u Nemačku, Hrvatsku, Grčku i SAD. Novac je na raspolaganju u roku od 10ak minuta...

 

Može se poslati i sa kartice na karticu uz neku proviziju, nisam siguran koliko iznosi...

Edited by basketas
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, jms_uk said:

Ja saljem preko WU sa UK bankovnog racuna na srpski bankovni racun bez ikakve provizije.


Da li mora da se ide u banku da se potpisuje ona izjava od koga i zasto su novci?

Kad sam prebacivala preko banke putem swifta mama je morala da ide da potpisuje, plus je trajalo danima dok je dobila uopste pare.

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Naravno da ni PaySend ne radi za Bocvanu :frust:

 

Moracu jebeni WU i to je to.

 

Koristio sam kalkulator WU za iznos od 72.000,00 din i provizija bi bila 4.200,00 din, bilo bi isplaćeno 8.490,00 bocvanskih dinara (1.00 RSD = 0.1178186 BWP).

Kod MoneyGrama bi provizija bila praktično identična 4.100,00 din a bilo bi isplaćeno nešto više od 8.800,00 bocvanskih dinara (1.00 RSD = 0.122683 BWP).

Edited by Ras
Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

To je ako racunas njihov kurs :) Po srednjem kursu bi za 72 000 dobio 9000 BWP.

Provajder će primeniti svoj kurs, a ne srednji, je l tako?

  • +1 1
Link to comment
19 hours ago, nera said:


Da li mora da se ide u banku da se potpisuje ona izjava od koga i zasto su novci?

Kad sam prebacivala preko banke putem swifta mama je morala da ide da potpisuje, plus je trajalo danima dok je dobila uopste pare.

 

Mislim da nisam, ali ja saljem sam sebi (sa UK racuna na SRB racun, u dinarima) - pa odatle posle placam racune i forwardujem kintu roditeljcima.

 

Na samom WU za razlog kliknem na 'Family Support'.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...