Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

Odličan Boško Đokić...

 

 

 

Prvo, čačanski Borac i Vršac nisu se plasirali u ABA 1 nadgornjavanje, za koje sam "znao" da će pripasti Krki iz Novog Mesta (imam SMS-napismeno), kao što sad odmah mogu da vas obavestim da će se 2019. godinice u ovo doba u ABA 1 ligeštul vratiti - MZT Skoplje, baš zato što je "odbačen nacionalni ključ", tako da se zalud ne troše parice...

Drugo, Borac je prikazanom igrom tokom ligaških tekmi pokazao da kvalitetom može dalje, ali su problem bili detalji. KLS nadmetanje ne sadrži utakmice tipa F-4, plej-of i slično, tako da naši timovi nemaju iskustvo u tom delu, a tvrdim da se ti mečevi odvajaju po težini, posebno u psihološko-taktičkom odeljku. Videli smo već na KRK u Nišu kako drhti ruka mlađanom Prlji kad treba da se skine "skalp" Zvezdi. Elem, nikako u Čačku, pre bi prošli u Vršcu, baš zato što im je prepuna hala navalila prejako breme na (Ilijom Đokovićem) oslabljena pleća. Sad, šta je tu je - kažete vi - barem imaju ABA 2...

Treće, tu i jeste ono što gnječi naše kokoši dok mirno kljucaju komšijsko žito: do ABA 2 se dolazi - kroz Superligu, ma šta to značilo. Upravo SL je najzagonetnije basketovanje u Evropi, barem ono što ja znam. Učesnici ABA 1 poznati su zanavek, pa nije valjda dvojac Ć-M džaba kreirao-krečio pravila - Crvena zvezda, Partizan, FMP i Mega. Znaće se i podela evropskih učesnika do tada, 12 timova u dve (g)rupe šenluče za "dž", zamajava se narod i sponzorčići. Osim CZ - ostali "jadranci" čekaju četrdeset dana, kao "tempiraju formu" (umalo da napišem "bombu"), šetaju po Cetinju i slično. Dakle, ova četiri tima mogu a ne moraju da zapinju u SL, zna se da će CZ biti prva, ako Partizan, kao i za KRK, naglo ne ojača limariju i digne formu za sto odsto...

...


Sedmo, jeste li primetili kako ovi ljudi (je l' jednina "ljud"?) iz CZ kmeče na suđenje svaki put kad finale može da bude upitno, ovoga puta protiv podgoričke Budućnosti i Džileta Tošinbunarskog. A sve po sistemu "sam svoj majstor", sam pita - sam odgovara. Dobro se zabavljam "priopćenjima", to je prvi znak neverovanja u svoj postariji tim i mlađanog kouča...

 

http://mvp.rs/blog/blog-mvp/item/21526-bosko-djokic-napred-u-nove-komedije

Link to comment
17 minutes ago, samo_opusteno said:

Sta je konkretno odlicno? Gomila gluposti.

naprotiv, sjajna zapazanja. inteligentno posmatranje bez trunke obojenosti nekom klubu...

konkretno ovo oko kmecanja je nesto sto se prelilo i na forumu. toliko je bilo jadnosti da nisam imao ni snage da komentarisem kako su se sudije i cela organizacija urotila protiv nejake cz

Link to comment
naprotiv, sjajna zapazanja. inteligentno posmatranje bez trunke obojenosti nekom klubu...
konkretno ovo oko kmecanja je nesto sto se prelilo i na forumu. toliko je bilo jadnosti da nisam imao ni snage da komentarisem kako su se sudije i cela organizacija urotila protiv nejake cz

Da si gledao utakmicu znao bi da je kmecanje bilo uglavnom opravdano jer je sudija iz CG drsko navlacio za klub iz CG.

Mogao je npr. i to da zapazi ali nije nego serenda o kmecanju Zvezde, a Partizan i Vujosevic valjda nisu kmecali pored toga sto su i tukli sudije.

Ocigledno je da iz coveka izlazi neka gorcina, verovatno nije dobar sa Covicem pa prica gluposti. On znao da Krka osvaja a Borac imao napad za pobedu. Steta sto je spao na nivo gtr portala.
Link to comment
5 minutes ago, samo_opusteno said:



Mogao je npr. i to da zapazi ali nije nego serenda o kmecanju Zvezde, a Partizan i Vujosevic valjda nisu kmecali pored toga sto su i tukli sudije.

 

:4_joy:

Link to comment

je l' postoji neki covek koji je dobar sa covicem a da nije progutao neku njegovu patku?

odlicno prozima djokic i jedne i druge i trece, sad sto se nekima pa i tebi to ne svidja to se moze prepusati toj obojenosti

sto se tice kmecanja tu ariju slusam jos iz vremena duleta apa eto i sad a mogu zamisliti kakvo ce narikanje biti kad sjasite sa staklenog trona

Edited by zakintos
Link to comment
46 minutes ago, Mark Rothko said:

Sedmo, jeste li primetili kako ovi ljudi (je l' jednina "ljud"?) iz CZ kmeče na suđenje svaki put kad finale može da bude upitno, ovoga puta protiv podgoričke Budućnosti i Džileta Tošinbunarskog. A sve po sistemu "sam svoj majstor", sam pita - sam odgovara. Dobro se zabavljam "priopćenjima", to je prvi znak neverovanja u svoj postariji tim i mlađanog kouča...

 

Ovo kao treba da bude duhovito? Koliko ima godina autor, trinaest? Kod nas svak' misli za sebe da je još uvijek neotkriveni Luis CK :laugh:

Link to comment
2 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

dzile tosinbunarski, prvi ko odgovori na sta se to odnosi dobija paket karata za f4. 

zdere u dzakarti?

Link to comment

Izgleda da nekima nije legao tekst iz ko zna kakvih razloga.

 

Meni Boško baš duhovit. Inače odličan kolumnista, savet da pročitate i starije tekstove.

 

 

Edited by Mark Rothko
Link to comment
  • TheBigFlegma changed the title to ABA Liga
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...