Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

ja sam naso primer kod udruzenja kanadskih sudija, o tome kako treba fiba pravila da se interpretiraju, oni kazu isto sto i ksl.  nisam sudija ali meni je blisko to tumacenje

 

http://ndbra.com/documents/FIBA_Rules_Casebook.pdf

 

34-2 Near the end of a period, B4 fouls A4 while A4 is attempting a 2-point try.
The horn sounds to end the period. After the horn sounds, A4 releases the ball
in a continuous motion and the ball enters the basket. Is the official correct in
cancelling the basket and awarding A4 two free throws?
Yes. In order for the basket to count, the ball must be released before the
signal sounds to end the period. A4 was fouled in the act of shooting a 2-
point attempt and is awarded two free throws

 

  • +1 2
Link to comment

i meni deluje da bi tako trebalo da bude logicno. ne verujem da ima razlike u konkretnom nba i fiba pravilu. bice samo da se sudije retko susrecu sa situacijom i ne znaju da ga interpretiraju. 

Link to comment
1 hour ago, fancy claps said:

ja sam naso primer kod udruzenja kanadskih sudija, o tome kako treba fiba pravila da se interpretiraju, oni kazu isto sto i ksl.  nisam sudija ali meni je blisko to tumacenje

 

http://ndbra.com/documents/FIBA_Rules_Casebook.pdf

 

34-2 Near the end of a period, B4 fouls A4 while A4 is attempting a 2-point try.
The horn sounds to end the period. After the horn sounds, A4 releases the ball
in a continuous motion and the ball enters the basket. Is the official correct in
cancelling the basket and awarding A4 two free throws?
Yes. In order for the basket to count, the ball must be released before the
signal sounds to end the period. A4 was fouled in the act of shooting a 2-
point attempt and is awarded two free throws

 

Jedino što ima smisla.

Link to comment
2 hours ago, Joe D said:

i meni deluje da bi tako trebalo da bude logicno. ne verujem da ima razlike u konkretnom nba i fiba pravilu. bice samo da se sudije retko susrecu sa situacijom i ne znaju da ga interpretiraju. 

Ne da nije logično nego nemoguće da se računa vreme ako je sat zaustavljen. Logičko je jedino u slučaju da je na satu 0.0 kada se izvode bacanje. Ako na satu stoji 0.1 to znači da vreme nije isteklo i to je kraj priče. 

Link to comment

logicno iz ovoga sto pise u pravilima, a interpretacija koju je fensi okacio potvrdjuje prilicno jasno. 

 

nvm, evo sta kaze liga

 

"ABA liga želi da informiše javnost da je odluka doneta od strane sudija bila ispravna i u punom skladu sa pravilima FIBA, koja su stupila na snagu 1. januara 2022. godine".

 

 

Edited by Joe D
  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Joe D said:

logicno iz ovoga sto pise u pravilima, a interpretacija koju je fensi okacio potvrdjuje prilicno jasno. 

 

nvm, evo sta kaze liga

 

"ABA liga želi da informiše javnost da je odluka doneta od strane sudija bila ispravna i u punom skladu sa pravilima FIBA, koja su stupila na snagu 1. januara 2022. godine".

 

 

Izbacila je liga detaljno objašnjenje odluke i kažu tačno ovo što objašnjavam sve vreme. Fensijev primer je ono što objašnjavam da nije primenjivo na ovaj slučaj i kapiram da je rezultat "sugestivnog" guglanja. Pročitaj poslednji pasus saopštenja ABA lige, evo ga ispod.

 

 

Screenshot_20220517-224630_Instagram.jpg

Edited by Heaviside
Link to comment

U stvari i pasus pre toga je bitan :D

 

Pošto je zanimljiv slučaj, da probam još jednom krajnje jednostavno. Ako je na satu broj veći od 0.0 vreme se zaustavlja na tom broju i koš se priznaje koliko god dugo da majstor lebdi sa loptom u rukama. Onda ima bacanje i na satu je i dalje taj broj. Vreme je stopirano, nema šta da istekne. Samo ako je na satu 0.0 (stanje koje traje jednu desetinku) kada je faul napravljen se gleda da li je izbacio pre signala zato što je iz tehničkih razloga nemoguće zaustaviti vreme na vrednosti između 0.0 i 0.1s.

Edited by Heaviside
Link to comment

liga je takodje napisala da je to novo tumacenje pravila koje je stupilo na snagu od nove godine, tako da nemam pojma sta pokusavas da dokazes vise.

Link to comment
3 minutes ago, Joe D said:

liga je takodje napisala da je to novo tumacenje pravila koje je stupilo na snagu od nove godine, tako da nemam pojma sta pokusavas da dokazes vise.

 

Ne sumnjam. Ne zna se šta je smešnije, izvaditi ovaj faul pre isteka vremena, dodeliti mu da je kontinuacija krenula pre isteka vremena ili tumačenje pravila koje je u suštinskoj suprotnosti sa pravilom. Kontra zdravog razuma, kontra logike, kontra slova na papiru. 

  • Haha 1
  • Tužno 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...