Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

i drugu za redom sinoc zbog obaveza propustim borac

mozda i bolje samo bi se nervirao deluje mi po rezultatu

 

jel gledao neko, ako moze par utisaka

vidim da je npr 2cetvrtina zavrsena popularnim rezultatom 8:6, dakle cenim kvalitet na visokom nivou

 

zadar je bio favorit kuci, ali ovim porazom borac sebe dovodi u bas nezgodnu situaciju, jedina donekel dobra stvar sto jesamo sa 2 razlike

 

kad se upisu svima pobede protiv primorske, donjideo tabele izgleda ovako

 

partizan 9-13  mega, KRKA;FMP,SPLIT

fmp 8-12        zvezda, borac,MORNAR,partizan,mega,KRKA

split 8-15        krka,BORAC,partizan

zadar 7-14      IGOKEA,borac,cibona,CIBONA,ZVEZDA

cibona 7-14    CED OLIMPIJA, igokea, ZADAR, zadar, borac

krka 7-14       SPLIT, partizan, BUDUCNOST; ZVEZDA, fmp

 

borac 6-16 FMP;ZADAR,split,CIBONA

 

partizan sigurno nece razigravati za opstanak, naveo sam ga samo sto trenutno skorom pripada ovom donjem delu tabele

od ostalih, borac je definitivno u natezem polozaju, jedino dobro je sto sve preostale utakmice igra sa direktnim konkurentima i sto tri od cetiri igra kuci

9 pobeda ce gotovo sigurno biti dovoljno za opstanak

fmp je takdoje gotovo siguran i najblizi tome

plasim se da bi zadar i cibona mogli odigrati 2za2 i time sebe dovesti vrlo blizu opstanka

 

borac mora dobiti makar dve, a verovatno i tri utakmice do kraja

u tom slucaju najrelanije je sto zbog rasporeda sto zbog forme visi krka

 

steta za onaj poraz u cacku, pokazao je nedavno u novom mestu borac da je bez sumnje bolja ekipa

ako nista makar tu imaju pozitivnu kos razliku

krka je i inace ekipa sa najvecim brojem tih velikih poraza

 

 

ono sto me zanima sta se desava ako finalista bude klub iz srbije

pre prosirenja je postojalo pravilo o maksimalnih 5 klubova iz jedne drzave

ako bi borac i fmp bili iznad 11tog mesta, da li bi u tom slucaju najpre igrali pretposlednji protiv tog srpskog kluba, pa u slucaju prolaza ovih drugih eventualno posle toga oni sa najslabijim srpskim klubom ili kako vec

 

a sta u slucaju da srpski klub osvoji drugu aba ligu ili cak da oba finalista druge aba budu iz srbije

 

 

nije realno, ali me zanima kakva su pravila

 

a mozda naivno verujem da pravila uopste postoje :D 

 

prati li neko uopste ovaj poslednji aktuelni turnir aba2?

@Nikodije?

 

zna li se uopste gde se igra PO aba2?

 

inace, ako je neko propustio 3 od 4 vodeca kluba aba2 lige su klubovi vrlooooo blisko povezani sa klubovima aba lige

tako da ako sparsi posustanu, gotovo izvesno zvezda i fmp ce dobiti drustvo u nekom iz buducnosti, partizana ili igokee i njjihovih b ekipa

 

Link to comment

ima smisla

 

evo izgleda izgubi gorica

steta nece u PO, sjeba ih onih 4 sto nisu odigrali zbog korone, cini mi se da su posle studentskog centra najbolja ekipa

 

u normalnim okolnostima srce bi mi bilo uz borac, banjaluku i borik, ali posto su postali dodikova ispostava navijam za sparse i makedonce

Link to comment

meni se gorica ne svidja, spora i mlitava ekipa. u finalu ocekujem studentski centar - mladost, ako se ne sretnu pre. po meni dve najbolje ekipe. i fizicki najdominantnije, sto ce biti bitno u nabudzenom kalendaru plej ofa.

Edited by Nikodije
Link to comment
4 hours ago, pbg12345 said:

jel gledao neko, ako moze par utisaka

 

 

Solidno otvorena utakmica, poveli 16:11 i onda Kocovic baca dva pasa u aut maseci metu za po tri metra. I tu krece kolaps napada. Odmah u sledecem posedu Nerandzic radi isto, pa Jones krece da srlja, lopta se gura na silu unutra, protok lopte nestaje. To je trajalo dve i po cetvrtne i samo je okolnost da se igralo protiv mrtvog Zadra dovela do toga da se maksimalno gubilo sa 12 umesto 50 razlike. Dobar je bio posed na pocetku trece kad je Zadar napadao jedno dva minuta i na kraju nije dap kos. Pokupili su najmanje pet ofanzivnih skokova i na kraju su napravili korake.

 

U cetvrtoj, Borac se konacno priseca kako se igra napad. Rasirili su, iz prodora se nisu zabijali u Onuakua i Bursaca nego su izbacivali napolje i trojka je pocela da upada. Medjutim, kad god bi Borac prisao, ovi bi ubacivali kos s posta ili na bazi kurca. Onuaku skok sut preko coveka (verovatno prvi u zivotu), pa Carter trojku preko Nerandzica u posedu u kom nisu videli kos.

 

Uslo se sa minus 4 na minut do kraja i loptom za Borac. Carapic tu masi mrtvi zicer, nebranjeno pologanje, Onuaku daje jedno od dva bacanja Rick Barry tehnikom, pa Borac vraca trojku, brani napad i ima posed na minus dva i 12 sekundi do kraja. Nazalost, skok je pokupio Kococvic i vise niko nije video loptu. Fino je probio, otisao do kraja ali nije mogao da zavrsi pored Onuakua.

  • Hvala 1
Link to comment

ostale jos tri utakmice da se odigraju regularnog dela aba2, zna se svih 8 ucesnika

sva tri srpska kluba u 8

studentski centar svakako favorit za osvajanje, ali verujem da ce biti neizvesnih utakmica, kao uostalom sto je protekla cela sezona

 

gledam nesto statistiku igraca i vidim da amar gegic bek sparsa, sutira bacanja 48%, da iznenadjenje bude vece za 3 sutira tek u nesto manjim procentima 44% i to iz vise pokusaja

na utakmici protiv gorice trojke je sutirao 6/7 a bacanja 0/4

protiv heliosa i st centra trojke oba puta 2/2, a bacanja 4/8 i 5/11

ne secam se da sam skoro kod nekog igraca video takvu statistiku

 

ovogodisnja aba2 je u potpunosti opravdala postojanje i pokazala sve prednosti u odnosu na nacionalne sampionate

gotovo svaka utakmica je bila neizvesna, a ligom dominiraju uglavnom mladi igraci, mahom ex juniori vodecih aba klubova koji nisu mogli dobiti minutazu na aba nivou

 

 

jel ova podgorica na neki nacin povezana sa megom/raznatovicem?

vidim da imaju bas dosta ex mega igraca

Link to comment

posebno je balonski sistem takmicenja dobar, manje utakmica, sve na tv-u, klasican sistem sa 26 kola bi bio smaranje, a i to bi bilo previse utakmica posto svi paralelno igraju i nacionalne sampionate. i kada se stanje glede pandemije normalizuje, treba da razmisle da ostave ovaj sistem, samo da se plej of igra kuci - na strani, a ne u balonu.

Link to comment

nisam siguran da si u pravu za naredne sezone ako budu normalni uslovi, ali da je ove sezone ispalo odlicno jeste

ja sam bio vrlo nepoverljiv, cak sam ocekivao da ce dosta ekipa odustati od takmicenja

 

 

u aba1 cuda li zvezda lako izasla na kraj sa velikim konkurentom fmpom :fantom:

sto se tice takmicarske kosarke stvari se dodatno komplikuju po borac

sledecu za dva dana igraju upravo protiv fmp

iako se igra u cacku mislim da je fmp makar blagi favorit

imaju najkvalitetniji roster od ovih ekipa koje se bore za opstanak

a ono sto je dodatni problem za borac, filip se povredio protiv zvezde, nije se vracao na teren i lako moguce nece igrati protiv borca, sto fmp bez ikakve zajebancije cini dosta opasnijom i raznovrsnijom ekipom

 

borac ako pobedi, sa "pobedom" nad primorskom u ovom kolu, na tabeli se izjednacuje sa nekoliko ekipa dok ce fmp i krka/split bezati jednu pobedu

u tim okolnostima mnogo bi lakse docekali poslednje tri utakmice protiv hrvatskih klubova

Link to comment

Završio regularni deo aba2, dve najbolje ekipe St.centar i Mladost će igrati već u polufinalu. Mladost se izglupirala sa nekim bezveznim porazima pa su tek četvrti. Očekivao sam više od Slobode, zadnji mjehur su baš loše odigrali.

Link to comment

zanimljivi parovi

 

sloboda je mozda i najmladja ekipa sto u aba2, sto u kls, otud i ocekivane oscilacije u oba takmicenja

 

 

 

naleteh na nekom portalu danas 28 pobeda zvezde nad fmpom u nizu u svim takmicenjima :hail:

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...