Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

Just now, J.R. Cash said:

Ulazak Smitha promenio utakmicu. Ne razumem zasto toliko malo minuta ima u poslednje vreme. 

evo sad to hteo napisati

mora malina naci nacina da ga vise koristi

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

Konačno su živnuli, valjda su shvatili da ako ovo izgube zakucani su na 13.mesto.

da

mada i raspored ih je jebao

igraju jos sa igokeom a ostalo su napokon sve ove ekipe borcevog nivoa

 

Link to comment
23 minutes ago, fandorin said:

 Evo, čitam i Varda jadikuje. U istom tekstu pljuje po strancima i insistira na davanju šansi našoj deci po svaku cenu, a onda na novinarsko pitanje kako objašnjava činjenicu da je Raško Katić najbolji igrač kls, odgovara da mladi igrači treba da se zamisle zašto je to tako. 

Da, jadni Zvezda i Partizan, nikako da im padnu top talenti sa neba pa moraju da plaćaju strance. Nemamo mladih igrača zato što je sistem negde trokirao između ostalog i na klupskom nivou. Najbolje da Zvezda i Partizan nikako nisu sami zaslužni za to što nemaju dovoljno svojih igrača pa da ih sama konstatacija da je to tako abolira odgovornosti za očigledan pad kvaliteta. 

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment

@Heaviside

Tu priču vrtimo već godinama. Ne sporim da ima krivice i u ova 2 kluba, ali stoji to večno pitanje, koji igrač je propao jer nije dobio šansu u Zvezdi ili Partizanu nauštrb stranaca? Za bukvalno sve nad čijim se sudbinama lamentiralo, se pokazalo da su procene bile ispravne. Ili, drugačije rečeno, svi koji su vredeli, dobili su šansu i uspeli su. Tu računam i Dobrića i Davidovca koji su postali upotrebljivi igrači na EL nivou. 

  Eh, kako je Dule radio...verujem da će uslediti i takvi komentari (ne mislim konkretno na tebe), dok je Dule radio imao je monopol na dovođenje svakog mladog igrača u zemlji. Ako bi nekog i propustio, Zvezda je služila kao usputna stanica. U međuvremenu se pojavio gosin Ražnatović koji je osnovao Ostende u Srbiji. I on ima uspeha u plasiranju mladih snaga u Nba, ali jbg, ne igra mu se EL. Dakle praviti paralelu između srpske košarke leta gospodnjeg 2021. i onoga šta je bilo, ne onda kad je Varda bio mladić bor, nego pre samo 10 godina je, prosto rečeno, glupo.

Link to comment

@fandorin

Ne znam koji je igrač propao jer propali igrači nisu dovoljno poznati da bih ja znao za njih. Okolnosti se jesu promenile i Zvezda i Partizan pod novim okolnostima nisu sposobni da privuku i aformišu domaće igrače i zbog toga imaju rostere kakve imaju. Nemaju Raško Katić i KLS igrači previše veze sa tim.

 

Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

@fandorin

Ne znam koji je igrač propao jer propali igrači nisu dovoljno poznati da bih ja znao za njih. Okolnosti se jesu promenile i Zvezda i Partizan pod novim okolnostima nisu sposobni da privuku i aformišu domaće igrače i zbog toga imaju rostere kakve imaju. Nemaju Raško Katić i KLS igrači previše veze sa tim.

 

  Ok, prihvatam mogućnost da je u generaciji Gudurića, Rebića, Tejića, Ristića, Kaplanovića i Čvorovića bilo talentovanijih igrača koje Zvezdin stručni štab nije prepoznao i koji su zbog toga propali. Šta misliš koja je verovatnoća da se to desilo?

Link to comment

@fandorin

Prihvataš nešto što nisam napisao, pitaš me nešto što je nemoguće znati i pominješ jednu generaciju koja je završila juniorski staž pre 7-8 godina. Ne vodi ničemu diskusija. Pošto vidim da voliš da šacuješ verovatnoće evo za kraj jedno retoričko pitanje: koja je verovatnoća da Zvezdi od Gudurića nijedan mladi igrač koji nešto vredi nije bio dostupan? Koja je verovatnoća da je objektivno bilo nemoguće izbaciti barem jednog iz svog pogona za pet godina?

Edited by Heaviside
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...