Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

Cujem da se Turci previse trude trenutno i da se dobija i vise nego sto se platilo. Svesni da su izgubili sezonu, pa hoce da svi koji su sad tamo dodju ponovo i sire lepe utiske. Ne znam koliko ce im taktika uspeti, ali jedino tako nesto mogu da pokusaju.

Link to comment

bio sam ja pre 2 godine... doduse ne u tom mestu, vec na krajnjem jugu, u mestu platanias.

 

moj utisak je da to nije za svakoga, zato i nema previše turista. izolovano je, prilično nepristupačno (planine, krivine, osrednji putevi), dosta pusto i apsolutno prelepo. ja bih išao opet ali mi žena kaže da ne dolazi u obzir da se tamo lomatamo opet, barem dok mlađi sin ne napuni jedno 3 godine.

 

da li na plazama ima prirodnog hlada i mesta za kafu popiti? daj ako moze neki tip za plaze, osim potistike.

Link to comment

Pazi isti htl pre dve godine i sada +50%. :huh:

Jbt nisu normalni.

Iz srb u narednih 10 dana avionom ima za Limnos par mesta i za Krit.

A ponuda smeštaja tipa mataruška banja.

Link to comment

Čika walle :nobles:

Evo mene na Kritu as we speak, čini mi se da nema igla gde da padne, hvatajte i tu Matarušku banju dok nije nestalo...

Link to comment

Bio na Lefkadi posle dve godine. Čim smo stigli otišli smo na Katizmu i malo sam se uplašio brojem automobila i gužvom na plaži. Dal zato što je bila nedelja il se tako potrefilo tek sledećih dana nije bilo takve gužve mada je zasigurno da ima mnogo više turista/kola nego pre dve godine. Tada smo videli možda deset srpskih tablica za svo vreme, sada u Lefkasu nastupa White City Band iz izvesnog srpskog grada, u Nidriju su srpske žurke, krstarenja prodaju naši ljudi, a nastupa i Ivan Ivanović aka Velizar.

IMG_0591.jpg

 

Ipak, i dalje se može uživati u relativno praznim plažama kao što je ona desno od Kalamicija na kojoj nije bilo bukvalno nikog, 

IMG_0570.jpg

 

a i Kalamici/Kavalikefta je solidno prazna, možda i zbog toga što je nakon zemljotresa prilaz malo otežan

IMG_0509.jpg

 

onaj deo plaže levo iz mog ugla više ne postoji, sve je pod stenama. Egremni nismo išli da vidimo. Porto Kaciki je upropašten, to više nije peščana nego šljunkovita plaža. Da li se nešto pomerilo ne znam, tek prošli put smo morali malo da idemo kroz vodu da bi otišli na levi deo plaže. sada su ta dva dela spojena, Plaža mi izgleda šira bez obzira što je Grk postavio neki kanap da se ne ide do litice, ima i suncobrana i tek krajnje levo je više peska. Ranije su brodovi pristajali uz obalu, sada je samo 1 brodić pristao, ostali se usidre 50 metara od obale, brčkaju se 10 minuta (to ovi što prvi skoče/spuste se) i teraj dalje...ko plaća da mu to rade ostaje mi misterija

IMG_0636.jpg

 

I bez tih sa brodova gužva je velika već prepodne jer dolazi masa ljudi kolima, ima jedno tri puta više parkinga mesta gore, jedan parking je čak asfalitran. Generalno parking je postao big biznis na ostrvu, gde god pogledaš neko je iscrtao iskrzanu belu liniju po kamenju i proglasio to parking mestom. U povratku smo svratili u Atani na klopu, restoran Panorama je zatvoren, platio je ceh lepog mesta, kuća je popucala i napuštena je. Seli smo prekoputa pod debeli lad ali to je jedino što valja u tom objektu.

Baza nam je bila u Cukaladesu, selo u kopnu na 200 metara nm, stalno pirka vetrić, mir i tišina, sve što se čuje su gugutke, sove i seoske kere. Smeštaj odličan, nisam bio u boljem u Grčkoj mada skuplje nisam ni plaćao, 38 evra za dvoje.  Ne znam da li ću ponovo ići, svratio sam u Nidriju da pitam pošto je trajekt do Itake, preko 100 evra povratna, toliko sam platio gorivo ceo odmor, skupo je kume.

 

Lidl je pandemonijum.

 

Link to comment

tih 100e do itake i nazad je najbolja investicija koju covek moze sebi da priusti ako ga u nekom scenariju nesto natera na put ka lefkadi. lefkada je danas dno, u ravni odlaska na adu ciganliju na letnji odmor.

Link to comment

sve su plaze dobre, a i klopa je uglavnom odlicna :)

 

salim se, ne secam se nicega, znam da nije bilo promasaja.

 

haha, ok hvala! samo jedno pitanje, ako se secas, imaju li plaze prirodnog hlada i ima li kafica na plazama, posto si rekao da je prilicna divljina u pitanju. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...