Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

vidi se da nikada nisi jeo kod dzoka. u grckoj (a to mozemo da prosirimo na ceo mediteran) ne postoji ovakva jagnjetina.

 

neko je pitao - jeste ima dva javora u mrzencima, i to je objasnjeno ovde ali ajd ponovo. prvi na koji naidjes s desna kod benzinske pumpe je otcepljeni, javor - agapi . pravi stari javor je kilometar dalje u centru sela i i dalje je popularniji. oni koji su jeli u oba (ja nisam) kazu da nema nikakve razlike posto je novi gazda sa sobom poneo i recept za jagnjetinu. vecina gostiju ipak pokusava da bude verna starom javoru i ide u novi samo ako je ovaj prvi prebukiran sto nije retko tokom leta. po slikama koje sam video i po iskustvu ljudi kojima verujem a koji su bili na oba, kazu da je jagnjetina istovetna 100%. ono sto mnogi ne stignu da probaju od pecenja su jagnjeci kotleti koji su brutalni i rekao bih bolji od jedno 80% onih po grckoj. dzoko mi je rekao da grci (koji su mu pored srba glavna klijentela) u kafanu dolaze na kotlete i da pecenje skoro uopste ne jedu.

 

stari dzoko i dalje sedi u kafani i pozdravlja goste a tu je i njegov sin koji konobarise. obojica su inace veliki grobari (bio sam u kafani kad je partizan u njukastlu prosao u LS, bilo je masovno preturanje stolova i rusenje inventara cemu sam se i ja, delom kao posteni cigan a delom pijan kao bulja od zolte, pridruzio)

Edited by yolo
Link to comment

Avion, na plaži, 29C max. -_-

Najveća aktivnost da ubacim led u ouzo.

 

 

Kefa, ne razmišljaj uopšte. :fantom:  

 

to je to

Link to comment
  • 3 weeks later...

Mislim da ću opet na Tasos. 

Nije predaleko, Iz keramotija trajekt na svakih sat i po, a nije ni preskupo za auto. 

E sad samo zabosti neki brutalan a jeftin smeštaj :)

Gde ste odsedali?

Link to comment

Za odmor sa malom decom sve preporuke za http://karavitsi.gr/home/ Neos Marmaras. Veliko dvorište, hladovina, ležaljke i na travi i na maloj plaži, sobe uredne i čiste sa svim potrebnim elementima (kunjinica, frižider, cediljka za limun :), roštilj, mali kafić... E sad, mi smo bili do pre neki dan i nije bila gužva, može možda da bude problem kada je sve puno

Link to comment

Za odmor sa malom decom sve preporuke za http://karavitsi.gr/home/ Neos Marmaras. Veliko dvorište, hladovina, ležaljke i na travi i na maloj plaži, sobe uredne i čiste sa svim potrebnim elementima (kunjinica, frižider, cediljka za limun :), roštilj, mali kafić... E sad, mi smo bili do pre neki dan i nije bila gužva, može možda da bude problem kada je sve puno

 

 

To je onaj kao paradise beach?

Bio sam u Neos Marmarasu nekoliko dana ali u gradu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...