Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

Da se javim I ja sa Sitonije, spavali petak vece na Dojranu, subota ujutru dvoje policijskih kola parkirana ispred garaze gde smo parkirani, bila neka biciklisticka trka da smo bili 10 metara dalje ne bi nam dali da krenemo pre nego sto se zarvsi.

Link to comment

ja ću tek 9. jula.....ka Tasosu

 

nego, vidim da je u Srbiji počelo tradicionalno medijsko ludilo u vezi Grčke. sve je poskupelo užasno, to slušam gotovo svake od prethodnih 10 godina. kad odem tamo ustanovim ili da ništa nije poskupelo ili da ono što je bilo 3,7 sad je 3,9e, ono što je bilo 10 sad je 11,5 isl. a bogami, nekad ustanovim da su pojedine stvari jeftinije nago kod nas. pre dve godine smo roštilj neki pravili tamo (imali smo pravi, onaj zidani roštilj, u dvorištvu) i šokirali smo se kad smo otišli u mesaru i ustanovili koliko smo mesa kupili za, tipa 50 ili 60 evra.

 

ni što se smeštaja tiče nisam primetio da dajemo mnogo veće pare. doduše mi nikada i ne gledamo hotele i rizorte, nit bi mi palo na pamet da platim 5 ili 6 soma evra za 10 dana. uvek idemo kolima, ne postoji vrsta prevoza koja može kolima da se približi. nikad preko agencije. sednem na net, proriljam, nađem rezervišem, ćao, zdravo. ove godina sam našao na tasosu kuću neku, 125kvm, izaćiće nas 1200 evra za 10 noćenja. udaljena je od mora (nekih 10 km), što mi lično odgovara, jer nema buke, šetališta, buljuka ljudi okolo. a po plažama ionako špartamo kolima svaki dan, koji km manje više, meni je sve jedno

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment

kako god, poskupelo je manje nego srbija. merna jedinica srbskog letovanja tzv giros je prošlog leta bio 3e, sada je 3.5. kakve su cene srbskog airbnb za razne vookoyebine, grčka je i dalje smešna. sa hrvackom da ne poredim...

  • +1 2
Link to comment

ma vidi, na odmoru sam, ta neka sitnija poskupljenja, jbg, to me ne interesuje. neću svakako da se jedem ili nerviram što sam nešto platio pola evra ili par evra više nego prošle godine. mi imamo neku praksu da ponesemo oko 2 do 2,5k sa sobom i to nam je više nego dovoljno. ja zapravo ne mogu da se setim da smo ikada potrošili sve što smo poneli, čak ni bilizu tome.

 

jedne godine je bila frka, pisao sam o tome ovde, ali to zahvaljujući mojoj supruzi. kada je rasporedila pare po nekim koveratama, a koverte strateški sakrila po apartmanu (nismo imali sef te godine), a onda se desilo da jednu kovertu nije mogla da nađe. pa je pomislila da su nam ukrali 700e. ja sam izvršio temeljan pretres apartmana i našao kovertu, a ispostavilo se, naravno, da je nije ostavila tamo gde je mislila, nego na neko drugo mesto :D

Edited by Ted
Link to comment
13 minutes ago, Eleniko said:

kako god, poskupelo je manje nego srbija. merna jedinica srbskog letovanja tzv giros je prošlog leta bio 3e, sada je 3.5. kakve su cene srbskog airbnb za razne vookoyebine, grčka je i dalje smešna. sa hrvackom da ne poredim...

 

Pre korone sam bila jedne godine na Krfu druge na Tasosu. Drugarica nam nashla neki budget smestaj. Za Krf nadjem i neki povoljni direktni let. Ukratko vratila sam se kuci, konto punji nego da nisam bila na odmoru.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Eleniko said:

 tzv giros je prošlog leta bio 3e, sada je 3.5. 

 

Pa sad... U Toroniju je 4.5, prošle godine ako se dobro sećam bio 4. 

Ali generalno, jebe mi se za evro gore dole, ako nemam ne moram ni da idem...

Link to comment

ne znam, ovo je cena iz soluna, kavale i sa mog ostrva.

 

verujem da ima gde je 5 i više...

Link to comment

Verovatno je do konkurencije, ovde ima 2 mesta gde se jede  giros i to je to. Ali su bar domaćinski.

Link to comment

Danasnji izvestaj sto se tice cekanja:

 

- presevo 20 min

- evzoni 40 min

- ring 40 min, od toga 20 prakticno stajanje, 20 neka puzajuca voznja. Vreme dolaska u solun, 14.40h.

 

Sitonija je srce Srbije!

Link to comment
25 minutes ago, Eleniko said:

U koja je vremena svaka od tih tačaka? Ja sutra u 8.30 krećem ka Kavali.

 

Ja sam u 8.10 krenuo iz zemuna,  nasa grana pola 12, grcka oko pola 2, ring 2.40.  Nesto kamiona do cuprije, posle livada

  • Hvala 1
Link to comment

Danas opušteni strmopič do Grecije, 9.15 sa Vračara, 12.45 ušli u SMak, 7 auta ispred nas, 15.30 ušli u Eladu, 10min oba ček pointa. Stigli bi brže da me u Negotinu nije raspizdio vozač šlepera u rikverc pa dok smo se nagodili, doneo pare itd. Sad idemo na ring road u nadi da je špic prošao a na 38C napolju niko ne pali kola bez potrebe. Očekujemo da u 19h budemo u Kavali, prvo grilovane sardelice, frigane lignje i Alfa pivo pa u 20.30 brod za ostrvo. U 01 smo u selu...

  • +1 1
Link to comment

Radovi na ring roadu su u delu ka Halkidikiju, na našem delu ka Kavali sve normalno. Ovo je info od značaja za one koji idu na Tasos ili Aspravaltu/Stavros... Ka tamo je sve normalno.

  • +1 2
Link to comment
On 17. 6. 2024. at 9:06, Ted said:

ma vidi, na odmoru sam, ta neka sitnija poskupljenja, jbg, to me ne interesuje. neću svakako da se jedem ili nerviram što sam nešto platio pola evra ili par evra više nego prošle godine. mi imamo neku praksu da ponesemo oko 2 do 2,5k sa sobom i to nam je više nego dovoljno. ja zapravo ne mogu da se setim da smo ikada potrošili sve što smo poneli, čak ni bilizu tome.

 

jedne godine je bila frka, pisao sam o tome ovde, ali to zahvaljujući mojoj supruzi. kada je rasporedila pare po nekim koveratama, a koverte strateški sakrila po apartmanu (nismo imali sef te godine), a onda se desilo da jednu kovertu nije mogla da nađe. pa je pomislila da su nam ukrali 700e. ja sam izvršio temeljan pretres apartmana i našao kovertu, a ispostavilo se, naravno, da je nije ostavila tamo gde je mislila, nego na neko drugo mesto :D

 

Ja sam tako na službenom putu u Alžiru zaboravio da sam stavio soma evra u veliki kofer sa odećom, a ne u ručni prtljag, pa sam mislio da me je pokvareni arapski room service opljačkao, i onda sam tek na layoveru u Frankfurtu pomislio da bi pare možda mogle biti i u velikom koferu, i naravno to nisam mogao da proverim narednih osam sati dok nisam uzeo kofer na Surčinu...

  • Haha 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...