Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

Sasvim moguće. Ima hotela koji takve stvari shvataju ozbiljno i ne žele da im bolesni/povređeni gosti prolaze kroz dodatne traume pa se malo iscimaju i ušeme sa nekom privatnom klinikom (koja, pak, ima nekog ko je sposoban da radi sa međunarodnim osiguranjima). Ali ima i dosta improvizacija koje u Turskoj obično imaju srećan kraj ali tek posle mnogo pojedenih živaca.

Link to comment

Grci su sve bezobrazniji. Ove godine očekujem da roid rageu zabodem nekog drkokakisa koji je nezadovoljan kolko frekventno trošim iz ležaljke.

Link to comment

Pa, ja mislim da se Grci već oblizuju povodom ove situacije sa Turskom, i već računaju da su ostali jedina destinacija. I da ih to čini podobnim da divljaju...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment
  • 2 weeks later...

treba mi preporuka za kopneni deo grčke, a da nisu halkidiki, lefkada, niti pelion.

 

dakle, pre svega me zanima peloponez i to konkretno ime mesta u koje ima smisla ići. ako postoji još nešto osim peleponeza, a da ne zahteva trajekt, pišite i to.

 

idem sa decom, što će reći da plaže treba da budu peščane, da su mesta mala (nikako gradovi, idealno teške selendre). ništa noćni život, ništa akcija. što manje ljudi, to bolje.

 

unapred hvala. 

Link to comment

Githio_zpswnzy3bne.jpg

 

Githio.

Ukljucno par kilometara niz obalu, do usca Potamosa: neverovatne plaze, beli pesak, skoro tropski, fenomen usca ledene planinske reke u more, direktno kroz plazu.

Turizam pretezno za domace, Grke hocu reci, blizina Sparte, centra bogatog poljoprivrednog podrucja o kome se ovde ima malo pojma, sa malim mestima usput, gomila lokalne hrane spremane za lokalce, ukljucujuci i usamljene babe na najneocekivanijim mestima, ћувицима, koje kuvaju i sluze neku bistru jarecu supu, corbu, jebem li ga, zacinjenu samo nekim biljkama.

Ne valja samo sto ima da se vozi i vozi: preporuka je izbeci Atinu, kod Larise ili najkasnije Lamije se odvojiti od glavnog puta i dohvatiti Korinta ili Patrasa, mada ima skela i po manjim mestima na severnoj obali Korintskog zaliva, onda niz Peloponez koji je u unutrasnjosti prica za sebe.

Preko Korinta je zajebanije, guzvastije, Atina putuje tim pravcem, ali zato moze da se vidi Kanal, Mikena, u svakom slucaju na Spartu.

Ima smisla i put kroz unutrasnjost Grcke, manje su guzve, ima sta da se vidi, pojede, obidje, preko Pelagonije, u tom slucaju bi opsti pravac bio skretanje sa autoputa kod Gradskog, Prilep, Bitola, Lerin, Grevena, Trikala pa onda na Korintski zaliv...

Sam Githio vise nego OK mesto, mislim da nema ni blizu 10,000 stanovnika, okolna obalna sela sredjena.

 

Edit: potez Sparta - Githio je prakticno u podnozju Tajgetosa, otuda na obali iznenadjujuce sveze veceri i noci.

Edited by namenski
Link to comment

Ovo si tako dobro napisao (ili sam mozda malo podlozan sugestiji) da sam evo pola sata gledao letove do Atine (ne znam koliko je izvodljivo/preporucljivo, kola su izvan opticaja...). Nikad bio u Grckoj, jel imas jos i neki predlog za smestaj pa da rezervisem oma, kud puklo da puklo...

Link to comment

Au, nisam ti neki izvor za smestaj i jedenje: ja sam kad god mogu ili sam mogao, skitaratm, gde me noge tockovi vode, kad su klinci dosli po svoje, isli smo onim kombijem za stanovanje, ili sam - narocito kad je Grcka u pitanju - imao srece da nailazim s mora.

Sto se jedenja tice takodje  :(, divim se i zavidim ludacima koji imaju zivaca da istrazuju i uporedjuju restorane: kad je Grcka u pitanju, sir(evi), paradajz, masline, godinama ako treba, ipak mi zao sto ne mogu da se setim imena vrste ribe (izgledom lici na skusu, mesom ne i veca je) koja se oko Gitija lovi i jede samo u drugoj polovini avgusta,

Nadam se da ce se ovde da nadje neko ko ce moci da te obavesti, a raspitacu se i ja: koliko sam razumeo, tebi bi prevoz od Atine bio glavni problem.

Sto se smestaja tice, onoliko koliko znam, to je da je u principu jeftiniji od severa izlozenog najezdi Srba, Bugara i ostalih varvara, ali znam, video sam, da ima da se bira.

Inace, Peloponez je 1 cudo: najveca mana mu je sto je zaista daleko kada je voznja u pitanju.

Sve drugo ga cini brojem 1 u Grckoj: ostrva su ostrva, Krit je poprilicno izvikan - Kricani mu dodju nesto kao grcki Crnogorci :D  - a manja mesta na Peloponezu jos uvek imaju onaj nestajuci, tihi, skoro dosadni mediteranski smek, narocito letnji, i narocito ako se ne racunaju veca mesta ili takozvane popularne turisticke destinacije.

Ja sam tipovao onaj 'srednji' prst Peloponeza, poluostrvo Mani, njegovu istocnu obalu, od Gitija do Koltrone, mada ima mesta i mesta da se bira, ali, sve u svemu, zao mi je na neki nacin sto ljudi - imam utisak - zanemaruju, pa i potcenjuju Peloponez: one cuvene starogrcke Arkadije su bile tamo uostalom  :sleep:

 

Napomena: ako se gadjaju 'prsti' Peloponeza, ne treba ici, preterivati ka jugu, mislim na same vrhove prstiju. Uostalom, krajnja juzna tacka Manija, a cini mi se i cele Grcke je bas onaj cuveni Matapan. Istorija na stranu, ja ga po zlu pamtim i u takozvana pitoma godisnja doba, sa morske strane doduse, ali more zna da bude zaista nemirno i dosadno.

I kad je sam Githio u pitanju, treba iskoristiti priliku i obici Kiteru, ostrvo, koje je - samo za sebe - takodje vredno 1 letovanja: iz Gitija ima redovna brodska pruga.

Link to comment

hvala ti, sutra cu proveriti morske rute. bas sam se zagrejao, a mozda mi je i odmor bas potreban. Planiranje odmora par meseci unapred je hobi jer sam neuracunjiv kad nemam plan. Sa dobrim planom i ja kao corava koka obodem brdo ko sto kazu.

 

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Treba mi preporuka za mesto u severnom delu Grčke (zbog prevoza), dakle Tasos, solunska regija, tri prsta... Vode se dve bebe (tada će imati 6 meseci) i jedan skoro pa petogodišnjak. Dakle, sitan pesak, plićak u nedogled, prirodan hlad, da sunca ima i popodne, bez talasa i vetrova, bez Engleza i "Engleza", da ima neki lekar zlu ne trebalo - a da za sve to ne mora bubreg da se proda. Lep dodatak bi bio i da ima šta i da se pojede, a da se previše ne učestvuje u otplati grčkog duga. Ako neko ima i konkretnu vilu, slobodno neka napiše.

Jeste poduža lista zahteva, ali je i regija velika :). Ide se kraj avgusta i početak septembra, dakle, nije bitno da li ima gužve ili ne jer je verovatno neće biti. Ide se sopstvenim prevozom, ali pošto će biti veća grupa (dvoje kola - od 6 meseci do penzionera), ne verujem da će previše želeti da zuje i traže neke super plaže.

 

Gledali su ljudi prvo Stavros, za njega se i odlučili, ali su se onda pojavile informacije da ima vetra, a to bebama baš i ne odgovara, pogotovo što se ne ide u julu i avgustu. Ne bi baš da rizikuju.

Edited by kiki
Link to comment

Evo ja se ubijam da na Sitoniji ili nekom normalnom delu Kasandre pronađem vilu za soma evra, bukvalno u istom periodu i za sličan broj gostiju. Javim ti ako nešto konkretno iskoči, može i na pp ako ti je lakše.

 

Edit: Tasos mi deluje skuplje od Halkidikija a Kavala jeftinije iz prostog razloga što je otužna. Na prstima™ je, pak, Sitonija skuplja od Kasandre - valjda zbog toga što ima manje opcija generalno. Po svemu što sam čuo i pretražio, na Kasandri vredi razmotriti Afitos i Kriopigi (zapravo je Sani najseksi opcija ali tu ispod soma i po evra nema razgovora) a na Sitoniji Nikiti i Vurvuru, pa njih najviše gledam.

Edited by Redoran
Link to comment

Ma na kraju su ipak odabrali Stavros, kao, nije vetar toliko problematičan (ponekad ga i nema, zavisi od vremena). Jbg, budžetsko letovanje.

Tu Vurvuru sam i ja gledala, hvale je neki ljuda da je dobra za decu, ali je nešto skuplja, a i neko selo je (doduše, kolima može do te Nikite koja je, kao, nešto veća). Ono, jesu deca najbitnija, ali ni roditelji i babe/dede nisu baš za bacanje  :ss1:. Ima u Stavrosu ta plaža kod platana, prirodan hlad za bebe, to je najbitnije. Za ostalo će se snaći.

Na Stavrosu, za taj broj ljudi u tom periodu, nejaka ponuda na Airbnb-u. Bilo za nekih 700 evra, sjajno dvorište, blizu Platana, nameštaj onako, manastirski  :lolol:, ali je cena ovog drugog ipak presudila. Baš fina razlika, da mogu malo i da se novčano opuste. 

Link to comment

Meni su na taj Stavros samo negativne asocijacije. Nisam bio, ali ko god ga je pominjao, bilo je nesto negativno. I ja sam poceo da gledam za avgust nesto za 8-9 ljudi po Grckoj i uzasno je. Em nema, em skupo. Al kad sam bacio pogled na Albaniju, iskacu savrseni smestaje za vise nego smesnu kintu. Pa razmisljam da krenem u kapmanju da ubedim ekipu da okrenemo ka Albaniji. A treba i ovde otvoriti topic, pa cu to uciniti tokom dana. Mora se poceti razmisljati i o Albaniji kao dobroj letnjoj destinaciji.

Link to comment

Meni su na taj Stavros samo negativne asocijacije. Nisam bio, ali ko god ga je pominjao, bilo je nesto negativno. I ja sam poceo da gledam za avgust nesto za 8-9 ljudi po Grckoj i uzasno je. Em nema, em skupo. Al kad sam bacio pogled na Albaniju, iskacu savrseni smestaje za vise nego smesnu kintu. Pa razmisljam da krenem u kapmanju da ubedim ekipu da okrenemo ka Albaniji. A treba i ovde otvoriti topic, pa cu to uciniti tokom dana. Mora se poceti razmisljati i o Albaniji kao dobroj letnjoj destinaciji.

Eno PT bila doduše kratko ;-)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...