Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

realno, sa bebama se ide u tursku osim u nedelji Ramazan Bajrama odnosno Kurban Bajrama kada lokalni ugostitelji zajedničkim snagama i najbrutalnije deru bližnjega svoga tako da u svim varijantama treba provesti praznike u inostranstvu. a kad beba poraste, otvara se hiljadujedna super opcija u grckoj :P

 

Malo samo da popravim.

 

Sad ću da istražim Ierissos.

Link to comment

kakva bre turska.

bebu u avion i na rodos. istocna obala, toplo i mirno more.

ti ros nisi nikad bio u turskoj, je li tako? Edited by ikar
Link to comment

realno, sa bebama se ide u tursku. a kad beba poraste, otvara se hiljadujedna super opcija u grckoj [emoji14]

Turska je zajebana za bebe, pogotovo Antalija i region. Bili dva puta sa malcem od 1 i kasnije 2 godine, oba puta se najstrasnije razoleo, o turskom zdravstvenom sistemu ne bih ovde... Agonija.

 

Sent from my D5103 using Tapatalk

Link to comment

ti ros nisi nikad bio u turskoj, je li tako?

 

nisam na moru u turskoj bio.

ali sam jako subjektivan sto se tice letovanja na mediteranu, tako da se nemoj(te) osvrtati na ono sto pisem :D

Link to comment

nisam na moru u turskoj bio.

ali sam jako subjektivan sto se tice letovanja na mediteranu, tako da se nemoj(te) osvrtati na ono sto pisem :D

upravo :)

 

turska je iz mog iskustva odlična destinacija za parove. ne idem tamo otkad imam decu, jer preferiram da imam apartman sa odvojenim dnevnim i spavaćim sobama, kuhinju, itd - sve mi to treba zbog dece, a u turskoj je dosta mršava ponuda te vrste. no, pretpostavljam da redoran zna o turskoj malo više od svih nas, pa nečemo dalje :)

Link to comment

pod turska sam mislio na all inclusive aranzmane, koji su se (bar u mom slucaju) pokazali kao najprakticniji za letovanje sa bas-bas malom decom. nemam pojma kakva je tamo situacija sa apartmanima, a na srecu nemam ni iskustva sa njihovim zdravstvenim sistemom. 

Link to comment

Pa aranzmani nisu problem, odlicno je to sve bilo u Beleku, uzivali smo, UAI, 5*, samo nekim klincima verovatno ne odgovara podneblje, mozda hrana i potencijalno problem nastaje ako se razbole. Mi smo fasovali visoku temperature u kombinaciji sa povracanjem I prolivom kod deteta od 2 godine. Noc u bolnici sa osnovnom negom, infuzija je izasla1000+ eur. uz veliko cimanje svih iz agencije i uredno putno osiguranje. Slicno je bilo I drugi put. Preporucio bih Tursku svima koji imaju stariju decu, 7 - 8 godia i vise, mladjima ne. licno iskustvo.

Link to comment

Hvala puno na iscrpnom odgovoru :) Deluje mi da bi Sitonija mogla da bude taj kompromis koji se traži (Pelion deluje ultra privlačno na mapama ali u isto vreme i nekako previše izolovano za voditi odojče) tako da ću istražiti sva ova mesta koja si navela. Ne mora da pršti od autentičnosti, uz lepe plaže biće dovoljno da ima dobre hrane i da se mesto tokom leta ne pretvara u britansku kažnjeničku koloniju poput Hersonisosa i Malije na Kritu :ph34r:

 

Ići će se bukvalno u poslednjim danima avgusta i čak zakačiti septembar, tako da se nadam nešto manjoj gužvi. Peloponez mi je predaleko za ovaj put ali ako imaš neku preporuku duž obale ka istoku, u pravcu Kavale, to bi moglo da se razmotri.

 

Hvala i svima ostalima :thumbsup:

 

nema na čemu.

ako odustanete od jerisosa, pogledajte hotel vergos u vurvuruu http://www.hotelvergos.com/

sobe su zaista čiste (ima i sa krevecem za bebe). iza hotela je park u kojem ima i kućica za izdavanje. u njima mislim da ima i kuhinjica u kojoj može da se kuva (mislim da po sobama nema kuvanja). hotel ima svoju plažu koja se nastavlja na parkić i bukvalno možete ceo dan da cirkulišete između sobe i plaže, ako vam se nigde ne ide. na 5 minuta odatle kroz hladovinu se stiže do plaže karidi, za neke jedne od najlepših na sitoniji, iako je nama bila malo smor, jer je uglavnom plićak. ali odmah uz nju je još jedna sa normalnom dubinom vode.

 

u svakom slučaju, na ovom forumu se ljudi detaljno bave između ostalog i halkidikijem, pa pogledajte njihova iskustva, možda nađete nešto što vam odgovara.

 

što se tiče hrane, slažem se da je ona po tavernama na halkidikiju prilično generička, ništa za padanje u nesvest. mada, ja mogla bih mogla da živim i samo na girosu bez problema :D ili jedem njihova najobičnija kuvana jela: gomila bamija u paradajz sosu, recimo, ili imam baildi, koja zaista i volim i koja u svakoj taverni budu dobra.

 

što se tiče kavale, lep je gradić. ima malo mediteranskog šmeka, za razliku od većine kontinentalnih (neostrvskih) gradova u severnoj/centralnoj grčkoj.

ne znam kakva je za letovanje, tj. kakve su okolne plaže, bila sam samo u proleće. od okolnih mesta znam samo istorijski gradić drama (drama!), ali to nije letovalište, tako da nisam od pomoći za taj deo.

Link to comment

Pa aranzmani nisu problem, odlicno je to sve bilo u Beleku, uzivali smo, UAI, 5*, samo nekim klincima verovatno ne odgovara podneblje, mozda hrana i potencijalno problem nastaje ako se razbole. Mi smo fasovali visoku temperature u kombinaciji sa povracanjem I prolivom kod deteta od 2 godine. Noc u bolnici sa osnovnom negom, infuzija je izasla1000+ eur. uz veliko cimanje svih iz agencije i uredno putno osiguranje. Slicno je bilo I drugi put. Preporucio bih Tursku svima koji imaju stariju decu, 7 - 8 godia i vise, mladjima ne. licno iskustvo.

 

Turski zdravstveni sistem je oda radosti - pod uslovom da si rezident i imaš privatni paket. Čak i sirotinja koja nema privatne pakete relativno dobro prolazi jer ih leče dobri lekari, jedino što moraju da provedu par sati u čekaonici i drndaju se po prenatrpanim bolnicama koje nisu baš u najboljem stanju. Pri tome se svaka aktivacija ino/turističkog osiguranja pretvara u driblanje i nadmudrivanje u stilu House Of Cards, pa je u svim varijantama najbolje ne razboleti se. Ja sam kao privatni™ rezident igrom slučaja pre par godina spojio dve solidne operacije u mesec dana. Obe su urađene u najskupljim i najnapucanijim privatnim bolnicama (takav je paket), radili su ih vrhunski specijalisti a ekonomska™ cena je ukupno iznosila preko 30 hiljada dolara uključujući fizikalne terapije u nečemu što ne mogu da opišem drugačije nego centar NASA za fizičku pripremu astronauta. Od čitave te sumanute cifre ja sam platio nekih 600 dolara a sve drugo je pokrilo osiguranje. Mogao sam da prođem i kompletno dž u nekim bolnicama koje ne drže toliko do lux smeštaja ali kad čovek vidi taj jednokrevetni apartman sa svom pratećom uslugom polakomi se jbg... i na kraju definitivno prežali tih 600 nečega kada ga tokom par noći provedenih na intenzivnoj nezi na svakih sat vremena obilaze misice samo takve, tek pristigle sa više medicinske i nijedna starija od 25 godina. 

 

Ali da ne trolujem dalje temu, nastavljamo o Grčkoj.

Link to comment

Dakle, potraga se ispostavlja težom nego što sam mislio. Bilo koji od tri kraka da pogledam na booking.com, barem 80% ponuđenog smeštaja je rasprodato u ove dane kada mi idemo. Sve što lepo izgleda i ima visoke ocene je popunjeno, osim ukoliko košta 20 soma evra za nedelju dana. Takođe mi se čini da nikada nisam video toliko nekonzistentnosti u komentarima - skoro svuda je situacija takva da je pola gostiju u kompletnoj ekstazi a druga polovina hejtuje sve živo. Srbima je sve potaman, Rumuni oči vade ako WiFi ne radi dobro, Rusi su strogi ali pravični, Makedonci u sekciji za minuse navode pojedinačno svakog insekta koga su videli tokom 10 dana boravka, Bugarima nikada nije dobar value for money, i tako...

 

Izgleda da će morati da padne malo jače otvaranje kod neke agencije, osim ukoliko Airbnb ne iskoči sa nekim rešenjem. Pokušavam da nađem neku malkice napucaniju kuću (ne mora da bude neka viletina ali može da ima neke sitne primese luksuza), nadao sam se da bi to moglo da se završi za nekih stotinak evra dnevno ali to je moguće samo u brdima. Ovo što je na plaži ili je poluraspad ili vlasnici traže 300 evra dnevno ako je iole napucano. Hotel je možda i bolja ideja u tom slučaju.

 

Mislim da neću otpisati ni Tasos kao opciju pa ako neko ima preporuku za tamo rado ću je razmotriti :)

Link to comment

Pri tome se svaka aktivacija ino/turističkog osiguranja pretvara u driblanje i nadmudrivanje u stilu House Of Cards, pa je u svim varijantama najbolje ne razboleti se.

 

jasno mi je da znaš daleko više, ali moja drugarica je imala na jednom letovanju posla sa zdravstvom i bila je puna reči hvale. valjda je izvrnula zglob ili palac slomila, nešto tog tipa. došli nekim kolima brzo po nju, odveli je u neki odličan medicinski centar, kaže da je sve bilo vrh.

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...