Jump to content
IGNORED

Maroko


cilemile

Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marcus Wulffings

    21

  • jms_uk

    10

  • Ravanelli

    10

  • cilemile

    8

  • 4 months later...

Samo na kratko da pozdravim iz trenutno Fesa. Prva 3 dana smo bili u Marakešu, ja dva jer sam otišao do atlasa. Najnekulturniji, najalaviji, najbezobrazniji, najagresivniji ljudi koje sam ikad sreo. Ne prezaju od ničega radi profita, pretnji, agresije, otvorene netrepeljivosti ako si dao manje para za nešto nego što je dovoljno. Osećaj je odvratan i jedva sam čekao da odemo. Posledica je fobija od toga da apsolutno svaka korespondencija sa bilo kim, bilo kad mora da se završi sa manjkom dirhama u džepu. Ispostavilo se da se to i desilo gomilu puta, ali, dve manje kako smo odmicali od Marakeša, srećom. Pa smo uspeli da doživimo i malo opuštene, autentične Afrike npr u Resaniju. Zemlja je PRE-LE-PA, vozili smo se kombijem skoro dva dana do pustinje obilazeći svašta, prizor je non stop bio fascinantan, Atlas, planin, brda, crvenilo, kamile, sjajno. Za bajs i hiking dušu dalo. Sahara je poseban utisak, apsolutno ludilo biti okružen sa onoliko peska prelepe nijanse crvene boje, jedan od momenata koji se pamte ceo život. Vozili se od Risanija do Fesa 11 sati, odlepili :) Dočekala nas kiša, kao i u Marakešu. Neverovatno koliko nemamo sreće sa vremenom. Sad Fes 2 dana, Kazablanka 1 i nazad.. Slike po povratku.

Link to comment

 Najnekulturniji, najalaviji, najbezobrazniji, najagresivniji ljudi koje sam ikad sreo. Ne prezaju od ničega radi profita, pretnji, agresije, otvorene netrepeljivosti ako si dao manje para za nešto nego što je dovoljno. Osećaj je odvratan i jedva sam čekao da odemo.

 

dobro glase, ako su drugi debili ne moraš uvek pizdeti i cimati se oko toga. na kraju krajeva, tako i završavaš sa manje dirama u džepu.

ta agresivnost je pre taktika da ti uzmu više keša, ali zna da preraste u debilizam. uvek se ljute i nije dosta, ali treba da te boli patka za to. najsmešnije je bilo u fesu kada je baja iz drugog restorana krenuo da mi se unosi u večeru i govori kako smo zmije jer nismo seli u njegov restoran. sve je to deo aranžmana, opusti se i uživaj  :D

 

jedino što mi je zaista smetalo je što šibaju žene kao ludi. umešao sam se jednom u takvu scenu i zadivio se koliko ih sve boli kurac za takvu vrstu nasilja. tipa procesuiraju tek kada dođe do smrtnih slučajeva, dotle sudovi odbijaju da se bave time.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Ne može da me boli patka zato što moram da jedem i pijem stalno. Svaki put se cimamo da li će da traži više nego što je rekao, ako da, da li da se svađam i tučem možda, da li da bežim, da li.. Msm u Marakešu na trgu sam dva puta bio u situaciji da DAM pare i to ne malo i da mi neka krezava majmunčina, verovatno zbog svog izgleda draftovana za mesto zaplašivača, traži još para i to tonom koji kaže daj još ili će biti Hasan Seckati. Takvih situacija je bilo XYZ u prva tri dana a jedan sam jedva i bio u Marakešu. Da ne pričam o čistim pokušajima prevare. Čoveče, u nekoj pripizdini mi je lik nudio tipa 20 pistaća za 30 dirhama (300 dindži). Znači vide da si beo i daaaaaaj, valjda misle da mi pare baremo na drveću.

 

Ponavljam, posle Marakeša toga je bilo zanemarljivo malo.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Haha, ja u marakeshu hasao sa automehanicarima, tamo na ulazu u kasabu. Mislim da smo davali oko 15 (petanajst) din za dorucak :D

Cudno mi,ovo oko placanja. Ja sam bio bezobrazan na cenkanju ili nisam kupovao, ali nije bilo tog smaranja...mada ako si u vecoj grupi mozda hoce da napadaju. Inace meni je najveca jeza bila u Fesu. Rijad nam bio u kasabi i jako je nezgodno da se uvece izgubis po onim lavirintima. Google maps je naravno neulotrebljiv tamo

Edited by Ravanelli
Link to comment

Baš sam hteo da pišem o Fesu, sad došli sa večere. Rijad (hotel) nam je u Medini, jbt, noću izaći i bauljati je ravno samoubistvu. Inače, Medina je kao lavirint, neke ulice su bukvalno oko pola metra široke, doduše to su više prolazi. 14km obim, 360 ulica, 500.000 u Medinama od 1300.000 u Fesu, to su barem infosi koje nam je dao vodič koji nas je vodio do restorana i nazad od hotela za 200 dindži :D

Link to comment

Baš sam hteo da pišem o Fesu, sad došli sa večere. Rijad (hotel) nam je u Medini, jbt, noću izaći i bauljati je ravno samoubistvu. Inače, Medina je kao lavirint, neke ulice su bukvalno oko pola metra široke, doduše to su više prolazi. 14km obim, 360 ulica, 500.000 u Medinama od 1300.000 u Fesu, to su barem infosi koje nam je dao vodič koji nas je vodio do restorana i nazad od hotela za 200 dindži :D

ma da, zajebano do jaja uveče u fesu. idi uveče tamo na ispred kapije kod glavnog ulaza u medinu (ne unutar medine, već napolju), imaš dve kafane  sa lokalcima. ako bude ekog fudbala u to vreme obavezno sedi da pogledaš sa njima ili vijaj neku drugu priliku da gledaš furbal u lokalnoj kafani. 100% kobasicijada, dere se na ekran ogorčeno, pije se čaj, svi začarano bleje samo u tv... ludilo

 

isto ti najtoplije preporučujem da odeš na šišanje/brijanje kod nekog lokalnog berbera. kapiram da si video da ih imaju na kile i da im je to jedan od upadljivijih delova kulture. brijanje ne bi trebao da platiš više od 1-2 evra, a realno je odlična fora. mene je za te pare i podšišao, frizer iz begea je pao na dupe od smeha kada je video kako imam geometrijski pravilan pravougaonik na potiljku :D

 

za hamame obavezno idi gde i lokalci (najbolje da tražiš taksisti da te vozi u onaj gde on ide). koštaju za oko 1/3 manje od turističkih, izlome te kao novak reket i taj šmek neupeglanosti i sirovosti je odličan.

Edited by Ravanelli
Link to comment
  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...