Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Evo mape

 

Sta je to karakteristicno za Pas-de-calais i Aisne? I uopste deluje da je mnogo bolje prosla na celom tom severoistoku.

 

Broj izbeglica i zrtve post industrijalizacije.

Link to comment

moze neko u kratkim crtama da napise sta ce biti sa sada sa frnacuskom i koliko je bitna za ostatk evrope i sveta?

 

Nece biti nista totalno srugacije sa Francuskom. Kontinuitet sa dosadasnjim sistemom.

Predsednik moze neke stvari da uradi, ali tesko bez vecine u skupstini. Njegov pokret ce tesko da namakne bilo sta znacajno i sve ce i dalje biti izmedju dosadasnjih igraca, gde ce Melenchom (hard core levica) da ima sve vise uticaja na nezaposlene i one koji jedva sastavljaju kraj sa krajem.

 

PS ce se raspasti na pro Macron i pro-neko treci (Benoit Hamon to nije). Les Republicains (desnica) ce pokusati da se okoristi o Macrona i da preko njega dobiju vetar u ledja, a onda ce biti svasta izmedju njih.

 

Koliko je bitna za ostatak Evrope? Sa Nemackom, veoma bitna. Za svet? Bitna je kao clanica EU, sama ima sve manji uticaj.

 

Ocekujem velike proteste na leto. Bice svasta. FN ce da bude na oko 25-30% ali tesko da ce mnogo sedista u parlamentu da uzmu zbog nacina kako se broje (dvokruzni izbor za sve MPje). 

Link to comment

Ja ocekujem i blame game u okviru FNa jer objektivno je rezultat u drugom krugu katastrofa.

Sace mala Marion da se uskopisti.

Link to comment

Pa sukob Marine i Marion je neizbezan. Marion je u stvari miljenica matorog Le Pena i ona je ta tvrdja, katolicka struja, koja se malo izgubila u MLP FNu.

Marina tu nikako ne spada. Ipak, mislim da ce sacekati kraj juna pre nego sto se nozevi naostre, inace im sledi cepanje na dva (sto se vec desavalo u proslosti). 

 

Problem sa Marion je sto tek oni nemaju sanse za vise od 10-12%. 

Link to comment

Ja ocekujem i blame game u okviru FNa jer objektivno je rezultat u drugom krugu katastrofa.

Sace mala Marion da se uskopisti.

 

pa i nije tolka katastrofa. matori je dobio 18% 2002, ovo je tacno duplo vise.

 

meni je vise zabrinjavajuce nego katastrofa

Link to comment

Ja ocekujem i blame game u okviru FNa jer objektivno je rezultat u drugom krugu katastrofa.

Sace mala Marion da se uskopisti.

 

Katastrofa? Ovo je najbolji rezultat FN-a ikada. Jesu ocekivanja bila naduvana, pa sada izgleda lose. Ali realno, usla je u 2. krug ispred kandidata obe velike stranke, a onda povecala svoj udeo za nekih 10ak %, za razliku od matorog Le Pena koji je jedva uzeo neki glas preko onoga sto je uzeo u 1. krugu.

Link to comment

Katastrofa? Ovo je najbolji rezultat FN-a ikada. Jesu ocekivanja bila naduvana, pa sada izgleda lose. Ali realno, usla je u 2. krug ispred kandidata obe velike stranke, a onda povecala svoj udeo za nekih 10ak %, za razliku od matorog Le Pena koji je jedva uzeo neki glas preko onoga sto je uzeo u 1. krugu.

 

Sa druge strane, uzela je jedva 21.7%, a predvidjalo se i do 27% u prvom krugu. I tu je opet jedva usla, u guzvi ispred Fijona i Melensona.

Sa druge strane, 1/3 glasova je plafon, evo, vec drugi put zaredom - prvi put na regionalnim izborima.

 

Prosto, normalno je da se ocekivao uspon u odnosu na prethodne izbore, do jedno  40%. To se nije desilo.

Link to comment

Ali to dvokružno većinsko je mač sa dvije oštrice, ako nekad pukne na 4-5 nepomirljivih stranaka ovaj neFN korpus  (do sad su glasači gubitnika prvog kruga tolerisali drugog neLepen kandidata), onda će njenih solidnih 25-30% moći da bude dovoljno za 40-50-60% mandata. Mislim, to plašenje rešetom "doći će Marin" će vjerovatno da se istroši kao i sve u životu, plus će ona vjerovatno malo da ublaži retoriku i eto nje k'o Vučića. Mada, do sad, moram priznati da se Francuzi odlično drže u tim drugim krugovima, da jebu fašistima majku vrlo revnosno.  :thumbsup:

Link to comment

Марину не готивим а на Мацрона кад помислим одмах се сјетим Ротшилда и ту ми се помрачи такођер.

Edited by Simon
Link to comment

Марину не готивим а на Мацрона кад помислим одмах се сјетим Ротшилда и ту ми се помрачи такођер.

Posto je on verovatno tamo sedeo sa licno Rotsildom i razmisljao koje organe da zameni i ko ce biti zrtva.

 

To mu je realno najbolji deo biografije. Rotschild, posebno u Evropi je vrlo respeltabilna firma koja radi dosta jakih projekata. Zapravo se ocekivalo da oni dobiju Aramco IPO ali onda ulete Ken Moelis.

Link to comment

Sa druge strane, uzela je jedva 21.7%, a predvidjalo se i do 27% u prvom krugu. I tu je opet jedva usla, u guzvi ispred Fijona i Melensona.

Sa druge strane, 1/3 glasova je plafon, evo, vec drugi put zaredom - prvi put na regionalnim izborima.

 

Prosto, normalno je da se ocekivao uspon u odnosu na prethodne izbore, do jedno  40%. To se nije desilo.

 

Pazi svasta se ocekivalo, delom je FN poleteo a delom je elita plasila FN strasilom kako bi motivisala anti-FN birace. U odnosu na to jeste razocarenje, ali ipak - ovo je najjaci rezultat FN ikada, u istoriju, u smislu apsolutnog broja osvojenih glasova.

 

Nevezano za FN, mislim da je Makron jos jedan (poput Olanda) ,,slucajni predsednik", koji je tu jer Oland svojom nepopularnoscu unistio socijaliste ovoga puta dok je Fijon torpedovan onim skandalima. Da podsetimo 2002. su svi Siraku predvidjali kraj (pa i zatvor zbog nekih skandala) a onda je Le Pen slucajno zbog podeljene levice usao u 2. krug gde ga je Sirak oduvao sa 82%. Makron je pobedio sa dosta manja glasova i ako je pola svojih glasova u 2. krugu dobio na konto toga sto nije Marin Le Pen a ne zato sto je Emanuel Makron.

 

Oland je imao iza sebe skupstinsku vecinu i opet uspeo sve da sjebe, Makron trenutno ima 0 poslanika u parlamentu ali je cini mi se ipak politicki zeznuitiji od Olanda. Sve u svemu ne bi me cudilo da 3. put za redom Francuska ima jednomandatnog predsednika.

Link to comment

U

Posto je on verovatno tamo sedeo sa licno Rotsildom i razmisljao koje organe da zameni i ko ce biti zrtva.

To mu je realno najbolji deo biografije. Rotschild, posebno u Evropi je vrlo respeltabilna firma koja radi dosta jakih projekata. Zapravo se ocekivalo da oni dobiju Aramco IPO ali onda ulete Ken Moelis.

Не бих да идемо мимо теме. Само укратко, од Фризт Меер-а, преко Рокфелера па до Ротшилдових који су давно узели Индију и њену сиротињу за узгој поврћа, мени ни случајно није респектабилна фирма према етичким нормама.
Link to comment
×
×
  • Create New...