Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Marin le Pen ide u drugi krug za poslaničko mesto u Enen Bomonu, gradiću od 25 hiljada stanovnika, sa kandidatom En marche. U prvom krugu je navodno uzela između 45 i 47%, a Makronov kandidat oko 20%.

Edited by vememah
Link to comment

Kakva je izlaznost u odnosu na 1. krug predsednickih?

 

Ovde kao da glasaci kazu ,,nismo odusevljeni Makronom, ali i ostali su nam stagod" (ili su se Marinini glasaci iz 1. krug predsednickog smorili?)

Link to comment

resultats-1-en_0.png

 

Moram reci da mi se na licnom planu ovi rezultati vrlo dopadaju...centristi-liberali, pa desni centar-konzervativci, pa ekstremna desnica pa tek onda ekstremna levica pa levi centar...i to u Francuskoj, leglu levicarenja. Svidja mi se sto obe velike levicarske liste zajedno imaju malo manje od LR. Mislim da ce ova podeljena i neefektna levica biti dobra za Francusku, jer ce napokon mozda da prodju neke reforme radnog zakonodavstva i sl., bez kojih francuska ekonomija ne moze napred.

Link to comment

77,8% izlaznost u 1. krugu predsedničkih, u drugom 74,6.

 

Au. Evo Le Pen kuka o apstinentima

 

http://www.france24.com/en/20170611-french-elections-marine-le-pen-national-front-laments-catastrophic-abstention-macron

 

 

French far-right leader Marine Le Pen lamented low turnout in the first round of France’s parliamentary elections as her party seemingly failed to convert her strong showing in the presidential election into a large number of legislative seats.
 
Le Pen’s National Front came in third on Sunday with 14 percent of the vote, according to an Ipsos estimate for FRANCE 24, leaving it on course to have 10 or fewer seats in parliament after next Sunday’s second round. That would be more than the two it had in the last session of parliament, but not enough to make the National Front the major opposition force Le Pen was hoping for.
 
The runner-up in France's presidential election, Le Pen urged "patriotic" voters to turn out en masse on June 18 and boost her party's small presence in the National Assembly. She warned them against giving all powers to President Emmanuel Macron, whose centrist party is on course to win a huge majority in France’s National Assembly.
 
Le Pen also blamed the “catastrophic” low turnout on France’s electoral system, which she said is skewed in favour of larger parties. At over 51 percent according to the Ipsos projection, the rate of abstention was the highest on record for a legislative election.
 
"This catastrophic abstention rate should raise the question of the voting rules, which keep millions of our compatriots away from the polling stations," said Le Pen, who qualified easily for the second round in the northern town of Henin-Beaumont against 12 rivals, where she will face a candidate from Macron's La République en Marche (LREM).
 
Under election rules, if no candidate wins over 50 percent of the first-round vote, the two top-placed contenders go into the second round. A third-placed candidate can contest the run-off only by garnering at least 12.5 percent of all the voters registered in the district – a target that is difficult to reach in the event of high abstention.
Link to comment

Kakav krah PSa, nema vise nista od njih bez nekjog radikalnog reza. Ono sto valja je uzeo Makron.

FN takodje, rascep izmedju Filipoa (Marinin CoS) koji je umeren i one tvrdje srtruje je uzeo svoj danak, Marion je napustila politiku (za sada, bar dok joj je tetka tu), a ono sto FN glasaci ocekuju od stranke je tvrdji stva, a la Jean Marie - a ne ovaj skoro republikanski, za to sluze LR.

 

Ovo je neka nova era.

 

Izlaznost kao u Srbiji

Link to comment

resultats-1-en_0.png

 

Moram reci da mi se na licnom planu ovi rezultati vrlo dopadaju...centristi-liberali, pa desni centar-konzervativci, pa ekstremna desnica pa tek onda ekstremna levica pa levi centar...i to u Francuskoj, leglu levicarenja. Svidja mi se sto obe velike levicarske liste zajedno imaju malo manje od LR. Mislim da ce ova podeljena i neefektna levica biti dobra za Francusku, jer ce napokon mozda da prodju neke reforme radnog zakonodavstva i sl., bez kojih francuska ekonomija ne moze napred.

 

Nije problem u levim strankama, koliko u samim sindikatima. Cak je i PS probao te reforme, pa su veoma brzo shvatili da nece moci.

Reforme su neophodne, ali to nece proci bez velikih drama na ulicama, pa sve i da su sve leve stranke ispod 5%. Levicari su u dobrom delu ostali kuci i nisu izasli na ove izbore. 

Link to comment

Kakav krah PSa, nema vise nista od njih bez nekjog radikalnog reza. Ono sto valja je uzeo Makron.

FN takodje, rascep izmedju Filipoa (Marinin CoS) koji je umeren i one tvrdje srtruje je uzeo svoj danak, Marion je napustila politiku (za sada, bar dok joj je tetka tu), a ono sto FN glasaci ocekuju od stranke je tvrdji stva, a la Jean Marie - a ne ovaj skoro republikanski, za to sluze LR.

 

Ovo je neka nova era.

 

Izlaznost kao u Srbiji

 

Dragance, izvini, ali moram da te trolujem.

 

Sta bi u UK? Je l Dzeza podneo ostavku?

Link to comment

@dragance

 

Meni samo izgleda da su se glasači FN-a smorili. Mislim da je kod njih bio veliki hajp da Marina može da bude francuski Tramp, i kad se to nije desilo izgubili su interesovanje. Kapiram da ih je dodatno dotukla činjenica da ju je onako potukao neapologetični liberal i evroentuzijasta Makron

Link to comment

Dragance, izvini, ali moram da te trolujem.

 

Sta bi u UK? Je l Dzeza podneo ostavku?

 

Jebi ga, pojeo sam govno javno na topiku o UK.

Link to comment
×
×
  • Create New...