Jump to content
IGNORED

Tour de France 2016


malkin

TDF 2016  

13 members have voted

  1. 1. Ko osvaja Tour de France 2016?

    • Warren Barguil
      0
    • Mikel Landa
      0
    • Thibault Pinot
    • Daniel Martin
      0
    • Chris Froome
    • Richie Porte
      0
    • Teejay van Garderen
      0
    • Fabio Aru
      0
    • Joaquim Rodriguez
      0
    • Pierre Rolland
      0
    • Geraint Thomas
      0
    • Nairo Quintana
    • Vincenzo Nibali
      0
    • Romain Bardet
      0
    • Alberto Contador


Recommended Posts

  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    61

  • omiljeni

    37

  • gervasius twinkleminkleson

    31

  • freakns

    29

ispada da nije zabranjeno trčanje, samo se ne sme pešaka preko crte cilja. pravi™ smisla, hodanje/trčanje nije nikakva prednost spram voženja bicikla. sa druge strane, za ono stopiranje timskog automobila u stilu Sepulvede odmah se diskvalifikuje.

 

koliko kapiram, praktično su primenili 3km pravilo na današnjoj etapi. u situaciji u kojoj nema rešenja koje bi sve zadovoljilo, ovo je verovatno najmanje loše.

Link to comment

Frum bi verovatno osvojio ovaj Tour u svakom slucaju ali ne moraju bas da mu ga poklanjaju. I on polako pocinje da postaje arogantan kao Lance dok je pobedjivao.

Link to comment

Ne stigoh da pogledam, ali moram reći da mi se uopšte ne sviđa ova odluka i da pravi solidan presedan.

 

Osim toga, pročitah negde kako je Frum sišao sa bicikla kad su mu popadali pomoćnici, pa je ceo peloton morao da sačeka. To je tek sprdačina na milion načina.

 

Da preformulišem: Jebo ih Frum i Skaj da ih jebo. Na stranu to, što imam otprilike 1% vere da je čovek (i ceo) tim čist, ali to je već neka druga priča.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Ne stigoh da pogledam, ali moram reći da mi se uopšte ne sviđa ova odluka i da pravi solidan presedan.

 

Osim toga, pročitah negde kako je Frum sišao sa bicikla kad su mu popadali pomoćnici, pa je ceo peloton morao da sačeka. To je tek sprdačina na milion načina.

 

Da preformulišem: Jebo ih Frum i Skaj da ih jebo. Na stranu to, što imam otprilike 1% vere da je čovek (i ceo) tim čist, ali to je već neka druga priča.

+1

 

Makad na drugi dio posta... Za prvi, ne znam da li je pravedna odluka, ne mogu ni da se ljutim jer fakat da je zajeb organizatora. 

 

Ali ono zaustavljanje pelotona kad je Stannard pao je... pa sprdnja. Ne znam zasto je Movistar ispostovao to. Trebali su namjerno da krenu sa najjacim mogucim tempom. 

Link to comment

Da, to kad je zaustavljao peloton je bilo baš bezveze.

Ali Ok mi je kako su rešili situaciju sa vremenom za Portea i Froomea.

 

Ali zanima me zašto Froomeu ne valja bike koji je dobio od neutralnog servisa?  Dok je vozio to njihovo žuto biciklo prošao ga je jedan iz Skya, a Froome nije tražio njegov bike, niti mu je ovaj ponudio.

Pa su tek onda došli Sky mehaničari i dali mu bike sa kojim se odvezao do cilja.

 

Najpre se toliko uspaničio da je trčao prema cilju, a onda ne može da odveze tuđi bike tih 500m. U čemu je fora?

Link to comment

Koliko sam skontao neutralni servis ima Mavic biciklove a oni koriste pedale koje niko od pro biciklista ne koristi tako da je Frumu bilo skoro nemoguce pedalati. Sto dovodi opet u pitanje cemu onda sluze ti biciklovi iz neutralnog servisa.

Link to comment

Sad se pojavio i snimak kako se Quintana drzi za rezervni tocak na motoru za tehnicku podrsku:

 

Froome can be seen setting off with his broken bike as Porte gets a push from spectators. Seconds later, Quintana who had been dropped rides past holding onto a wheel on the back of a Mavic support motorbike.

 

 

 

 

 

 

Doduse, snimak je kratak, pa je mozda "istrgnuto iz konteksta". Nista mi se ne svidja ovaj Tour!  :(

Link to comment

Do sada je Froom pokazao da je bolji od Naira i nizbrdo i uzbrdo i na hronometru. A ima i bolji tim. Na cemu se zasniva nada da Quintana nesto moze da uradi, meni laiku nije jasno :) Jedino ako se nece stalno onako slepati kao na snimku gore :D

Link to comment

pa praktično ni na čemu više. mislim, ima cela ta priča o tome kako Frum pikuje rano u toku GTa a Kintana u trećoj nedelji i Nairo jeste u 2015 bio dva minuta bolji od Fruma u trećoj nedelji ali ovo što smo videli do sada baca to u vodu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...