Jump to content
IGNORED

Građevina,Mašinstvo,ETF


Milošica

Recommended Posts

+1

 

Uz to bih dodao (iz ugla IT-jevca) sales, management i project management skills. Znam da se u Srbiji te stvari smatraju sarenom lazom ali u stvarnom zivotu, napolju, mogu itekako da znace u prelomnim trenucima, cak i ako si obican inzenjer. 

Link to comment
  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • iDemo

    17

  • gospa buba

    9

  • Milošica

    8

  • JozoMujica

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vidim da postavljač topika ponavlja kao pokvarena ploča "kakva je perspektiva", pa "kakva je perspektiva". Perspektiva, ma šta to značilo, ne zavisi mnogo od tvog izbora fakulteta, pa ako tako razmišljaš, najbolje ćeš proći ako ga i ne upisuješ. Ako već sada, kao gimnazijalac razmišljaš o tome koliko se šta "isplati" bolje ne upisuj ništa, nego gledaj odmah da počneš da radiš, jer sa takvim stavom(nestrpljenjem) nećeš daleko dogurati ni na jednom fakultetu. Mada, imajući u vidu koliko je obrazovanje nisko palo, ni to me ne bi iznenadilo.

S druge strane, ako postoji nešto što voliš, što ti se dopada i želeo bi time da se baviš, onda usmeri svoju energiju u tom pravcu i ne razmišljaj mnogo o "isplativosti". To dolazi kasnije, mnogo kasnije, posle raznih lomova, padova i uspona, a rekao bih da ima više veze sa osobinama ličnosti nego sa cenom struke na tržištu ili prosekom u indeksu.

Link to comment

Za programiranje je nekada RAF bio dobar. Ok je rad pod pritiskom ali nije ni fora da ubijes 5-6-7..10 godina zivot i onda da moras opet da se ucis. Ako bas voli programiranje moze da se to nauci i bez faxa. Isto vazi i za neki sys admin/solution architect, tu su ti sertifikati bitniji od diplome a za vecinu njih mozes da skines knjigu i ispolazes.

Link to comment

a samo dete reklo da ga ne interesuje programovanje bash mnogo :lolol:

 

dete. nadji shta ti se svidja i teraj to. posla ce biti ili nece biti, nechega ce svakako biti, a mi ne znamo shta ce biti za 5 godina, ni matori ni mladi, sad je takvo doba i to ce zavisiti od osamstopesto parametara. uchenje nechega shto tio se svidja, to je poslednja prilika da se petljash oko nechega shto (mislish da) volish. za neke sledece prilike da se neshto u obrazovanju/poslu svidja, nekad mora da se cheka i deceniju dve, ako ikad.

Edited by gospa buba
Link to comment

Sta zna dete sta ga interesuje. Ni mene nije interesovalo ovo sto radim pa eto :)

ne bih da ti kvarim srecu, al ja sam eto znala odmah i sve sam odigrala i izdirinchila kako sam htela, ali sushtinski parametar u tom mom poduhvatu bio je da sam imala srece. mogla sam i da je nemam ^_^

 

naravno da dete zna shta ga interesuje. mozesh misliti ne zna. i ako zna shta ga ne interesuje, to je ful dobitak i jedna stvar na koju moze da utiche odmah :D

 

sad vi shto gurate ajti ko sveto pismo, to je druga pricha :)

Edited by gospa buba
Link to comment

ne bih da ti kvarim srecu, al ja sam eto znala odmah i sve sam odigrala i izdirinchila kako sam htela, ali sushtinski parametar u tom mom poduhvatu bio je da sam imala srece. mogla sam i da je nemam ^_^

 

naravno da dete zna shta ga interesuje. mozesh misliti ne zna. i ako zna shta ga ne interesuje, to je ful dobitak i jedna stvar na koju moze da utiche odmah :D

 

sad vi shto gurate ajti ko sveto pismo, to je druga pricha :)

 

Ma to je vise u smislu da, makar u Srbijici, moras ponekad napraviti kompromis izmedju zeljenog/moguceg/isplativog.

Link to comment

Ma to je vise u smislu da, makar u Srbijici, moras ponekad napraviti kompromis izmedju zeljenog/moguceg/isplativog.

mislim da to univerzalna stvar. ima taj trenutak kad kompromisi pochnu i cepaju sve do zauveka. zato i apelujem da se sledi ljubov a ne interes, sad i nikad u zivotu ^_^

 

Dozvolite da postoje i deca koja ne znaju sta ih interesuje, ni prvi ni poslednji :).

to niko ne dovodi u pitanje. zato je odlichno ako znaju shta ih ne interesuje. shto opet nije takva retkost :)

Link to comment

Eh gospa bubo, cudni su putevi gospodnji. Mozda bi ti zivot bio lepsi bez kompromisa a mozda bi pizdo na zivot... kajaces se sta god da odlucis.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...