Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Građevina,Mašinstvo,ETF

Featured Replies

Nisam našao temu za fakultete,nadam se da nisam pogrešio što stavljam ovde.

 

Zavrsavam drugu godinu Gimnazije i poceo sam da razmisljam o potencijalnom fakultetu.Postoje 3 opcije:Gradjevina,Masinstvo i ETF.

 

Cenim da je ETF najperspektivniji,ali zaista mi se ne dopadaju price o tezini prijemnog i tezini samog fakulteta.

Programiranje cu malo bolje otkriti u 3. godini,ali na prvi pogled mi se ne dopada.Ako mi se ipak dopadne,pocecu ozbiljnije da razmisljam o I smeru na Matematickom.

 

Trenutno mi je glavna dilema Gradjevina ili Masinstvo.Dakle,koji fakultet je perspektivniji u Srbiji,kakva je tezina fakulteta i prijemnog?

 

Svima bih bio jako zahvalan na odgovoru. :D

 

Što se tiče perspektivnosti fakulteta to je baš relativno, u bližoj rodbini imam 1 mašinku i 6 mašinaca, 3 prošli super, 3 preživljavaju, 1 ne znam kako preživljava. Sa druge strane, neko završi neki čudan fakultet i prosere ga. Sa treće strane, ima da učiš dok si žiu ili ne počinji. Tako da je odgovor, uči ono što najviše voliš da učiš i ne razbijaj glavu oko planova i tako je velika verovatnoća da će da se uzjalove.

  • Replies 102
  • Views 14.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nemoj na matematiku. Možda FON?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ma naravno da možeš i u školi da dobiješ dobro znanje, samo mi ne deluje da će poludeti za programiranjem kad ga dobije kao predmet u školi a da za sada i ne pokušava da vidi o čemu se tu radi. :)

Pola programera u Srbiji koje znam nije napisalo liniju koda do dvadesete.

 

Sa druge strane, naravno da se preporucuje da se prvo vidi o cemu se tu radi. :)

Pola programera u Srbiji koje znam nije napisalo liniju koda do dvadesete.

 

Sa druge strane, naravno da se preporucuje da se prvo vidi o cemu se tu radi. :)

Više od pola programera koje poznajem su završili nešto tehničko, a programiranje im bilo hobi tokom odrastanja... I jbg, pošto nema posla u onom što se završilo, odoše ljudi u programere...

ta ideja s građevinom trenutno ne deluje baš nešto najmudrije.

al ko zna, možda u međuvremenu zvekne neki meteor pa i nama krene. :naughty:

Više od pola programera koje poznajem su završili nešto ... I jbg, pošto nema posla u onom što se završilo, odoše ljudi u programere...

Ima i tog.

  • Author

ta ideja s građevinom trenutno ne deluje baš nešto najmudrije.

al ko zna, možda u međuvremenu zvekne neki meteor pa i nama krene. :naughty:

Ti si gradjevinski inzenjer ili pod "nama" mislis na Srbiju?

 

Hvala svima na savetima.

Više od pola programera koje poznajem su završili nešto tehničko, a programiranje im bilo hobi tokom odrastanja... I jbg, pošto nema posla u onom što se završilo, odoše ljudi u programere...

 

Dakle ETF, građevina i sl. je teško gubljenje vremena, nek ide na FON ili nešto privatno fensi aj ti naziva

Ne pitate ga važno pitanje a to je kakav je bio đak, i koliko misli da može da bude disciplinovan na faksu.

 

 

Više od pola programera koje poznajem su završili nešto tehničko, a programiranje im bilo hobi tokom odrastanja... I jbg, pošto nema posla u onom što se završilo, odoše ljudi u programere...

 

Zavisi kakvim programiranjem se bave. Ne razumem se toliko, ali mi se čini da su ljudi koji se uklapaju u taj opis uglavnom neki itevci, a ozbiljni programeri uvek završavaju ETF ili PMF. Ni ne treba to da te interesuje u srednjoj školi, i ne može programer da bude samouk - odeš na fakultet zato što je dobar i zato što si bio dobar đak pa tek onda razviješ afinitete za nešto. Jedino što tu treba gledati je da li nekoga više privlače prirodne ili društvene nauke i to je to.

 

 

Milošica, mogao bi svakako da uzmeš u obzir i ITS ili RAF. Često čujem ljude i da hvale Audio i video tehnologije na VIŠER-u.

najbolji je drugi sprat

drugi sprat je "visha skola" (GF) a treci je kurs ikebane (A)... 

Prizemlje je zakon, prizemlje je fakultet (ETF) - kaze svrsheni visoko-skolac sa drugog, licno ja... Zato sam i glasao™ gore za ETF

 

Dakle, ko moze (komotno?) da polozi prijemni za GF ta/j onda moze i za ETF - ostatak je stvar tehnike. Inace, sa GF mogu samo toplo da preporucim hidro smer (prve dve godine iste a posle se bira) jer ima mnogo vecu sirinu nego konstruktivni i putarsko-transportni. 

 

GF je (bio) prepun nekakvih "elaborata", grafickih radova i ostalog sto nista nije znacilo u konacnoj oceni a trosilo je vreme samo tako... minus veliki

 

O Mashinskom znam manje - skoro nista ovim da je i tamo (bilo) na kubike tog nekog crtanja i radova koji nisu bili preterano suvisli... 

 

Kljucna razlika izmedju ETFa i GF - prvi je imao i usmene™ ispite pismeno - sto na GF nije bio slucaj... jedina 2-3 predmeta sa usmenim™ usmenim su bila onoliki bauk - Elektronika, Teorija kola etc... Po tom osnovu bi rekao da je ETF bio mekshi u ono vreme od GFa - s tim se slozila i staramajka Srbijanka jednom prilikom... Kad sam pokusao i uspeo da upisem postdiplomske na ETFu... Nikad to nisam zavrsio jer je bilo lepshe i spektakularnije otici u #normalniju zemlju i tamo odraditi to u 'svojoj' struci... GF/Hidro

Inace, na 30 godina mature smo se prebrojali - jedno 2-3 ponajbolja djaka nikad nisu zavrsila faks. dvojica ETF a treci mashinski... 

ok, to je bila poor man's Matematicka (IX na Novom Beogradu) al' je ekipa ipak bila solidna... ne smem ni da pomislim kako je danas zavrsavati srednju i planirati fakultet u Srbiji... ok, video sam decu sa sredine devedesetih kako uce i zavrsavaju al' brate - ovo je sad mnogo mnogo veci mrak... u kontinuitetu™.

Od programskih jezika samo engleski, nemacki i taj rad... A ko planira nesto da zavrsaava i onda tu da ostane - srecno mu bilo... 

drugi sprat je "visha skola" (GF) a treci je kurs ikebane (A)...

Prizemlje je zakon, prizemlje je fakultet (ETF) - kaze svrsheni visoko-skolac sa drugog, licno ja... Zato sam i glasao™ gore za ETF

 

Dakle, ko moze (komotno?) da polozi prijemni za GF ta/j onda moze i za ETF - ostatak je stvar tehnike. Inace, sa GF mogu samo toplo da preporucim hidro smer (prve dve godine iste a posle se bira) jer ima mnogo vecu sirinu nego konstruktivni i putarsko-transportni.

 

GF je (bio) prepun nekakvih "elaborata", grafickih radova i ostalog sto nista nije znacilo u konacnoj oceni a trosilo je vreme samo tako... minus veliki

 

O Mashinskom znam manje - skoro nista ovim da je i tamo (bilo) na kubike tog nekog crtanja i radova koji nisu bili preterano suvisli...

 

Kljucna razlika izmedju ETFa i GF - prvi je imao i usmene™ ispite pismeno - sto na GF nije bio slucaj... jedina 2-3 predmeta sa usmenim™ usmenim su bila onoliki bauk - Elektronika, Teorija kola etc... Po tom osnovu bi rekao da je ETF bio mekshi u ono vreme od GFa - s tim se slozila i staramajka Srbijanka jednom prilikom... Kad sam pokusao i uspeo da upisem postdiplomske na ETFu... Nikad to nisam zavrsio jer je bilo lepshe i spektakularnije otici u #normalniju zemlju i tamo odraditi to u 'svojoj' struci... GF/Hidro

Da li možeš da malo detaljnije obrazložiš ovo sa širinom smera/odseka za hidrotehniku u odnosu na recimo konstruktivni? (Niko sa konstrokcija ne bi rekao da je viša škola, bez obzira što se upoređuje sa ETF-om...)

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.