Jump to content
IGNORED

FK PARTIZAN 2016/17


MocaVukotic

Recommended Posts

  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    673

  • El Patron

    545

  • BlackGeorge

    532

  • ZokiAsov

    233

zar za ofsajd nije bitan trenutak upućivanja lopte ka napadaču?

 

Jeste. Na ovj slici je igrac u ofsajd poloyaju. Da je dosao do lopte bio bi ofsajd. Da je isao na istu bio bi ofsajd. Ali on je odustao od toga i nije isao na skok sa Mileticem koji je odneo loptu. Pogledaj snimak, ima na mondu...

Link to comment

I? 

 

Bazdarevic je yasluyio crveni. kakve to veze ima sa ovim danas? Tu igrac trci ka sudiji, unosi mu se u lice i ko yna sta kaze. Ja ne videh da se ovaj kapiten unosio. Nesto mu je svakako dobacio, ne bi mu dao crveni da mu je cestitao rodjendan :)

 

Kad bi se crveni dobijao svaki put kad neko opsuje sudiju, ni jedan mec JSL se ne bi zavsio. 

 

Mada ko sto rekoh, mec zavrsen kod penala.

Prtitrcao sudiji i nesto mu sasuo posle cega je dobio karton (valjda drugi zuti), predpostavljamo obojica da je bila neka psovka a ne nesto slicno ovoj parodiji sa snimka... Vidim i za zute kartone(crveni) Fansisu se slazes da su opravdani, ostaje jos penal ... Predpostavljam da ti je i on nesporan ? Jedina odluka koja je mogla direktno da utice na rezultat je nepostojeci ofsajd Djurdjevicu kod 1:1  :fantom: 

 

p.s. Nisam gledao prvih posla sata utakmice, pa mala ograda ako je tu doslo do nekih drsticnih sudijskih previda

Edited by Geo
Link to comment

Jeste. Na ovj slici je igrac u ofsajd poloyaju. Da je dosao do lopte bio bi ofsajd. Da je isao na istu bio bi ofsajd. Ali on je odustao od toga i nije isao na skok sa Mileticem koji je odneo loptu. Pogledaj snimak, ima na mondu...

to se znači podvodi pod pasivni ofsajd?
Link to comment

Prtitrcao sudiji i nesto mu sasuo posle cega je dobio karton (valjda drugi zuti), predpostavljamo obojica da je bila neka psovka a ne nesto slicno ovoj parodiji sa snimka... Vidim i za zute kartone(crveni) Fansisu se slazes da su opravdani, ostaje jos penal ... Predpostavljam da ti je i on nesporan ? Jedina odluka koja je mogla direktno da utice na rezultat je nepostojeci ofsajd Djurdjevicu kod 1:1  :fantom: 

 

p.s. Nisam gledao prvih posla sata utakmice, pa mala ograda ako je tu doslo do nekih drsticnih sudijskih previda

 

 

Najvise zamerki imama za disciplinske mere, kao i kriterijum dosudjivanja prekrsaja u drugom poluvremenu.  11 zutih kartona na jednoj i 0 na drugoj. Jesu Surdulicani bili ostriji sto je i normalno jer se brane, ali ovakav odnos kartona je vrlo upitan. Ne sam po sebi, ali gledajuci utakmicu, jeste. Kod prvog zutog kartona za radnik (prvo poluvreme, start nad Djurdjevicem) Milenkovic se zalece sa svoje polovine i sa obe ruke odgugurje protivnika i hoce da e bije. U toj guzvi i Leobardo udara jednog igraca Radnika. Epilog zuti za Radnik. Mozda i kljucan trenutak je prehodio prvom crvenom. Radnik krenuo u kontru, Trifunovic istrcava ispred golmana prati ga jedan igrac Partizana (ne videh ko), sklanja loptu, igrac Partizana ga povlaci sa ledja, on pada i u padu ga zakaci po licu. Epilog, zuti za Trifunovica. I onda krece kanonada zutih za Radnik. Frensis dobija prvi zuti jer je napravio faul i nije se odmakao od lopte, a onda se pojavljuje Miletic i sa dve ruke ga snazno odgurne, tako da se ovaj zateturao unazad. Kod penala je prvo igrac Partizana povukao igraca Radnika, a onda ga ovaj bacio na pod. Hajde da kazemo da sudija nije video to prvo polvacenje, mada me cudi jer je opet bio blizu. 

 

Sto se ofsajda tice, vec sam napisao. Meni deluje da je bila linija, mada se ne gleda polozaj nogu, nego tela. Igrac radnika je bio nagnut ka protvnickoj plovini, Djurdjevic ka golu i ulece. To je bila jedina greska na stetu Partizana. 

 

EDIT: I jos nesto , vezano za psovanje i drugi crveni. Sudija MORA da da crveni kad god ga neko opsuje. Ali to je po PS, u praksi bas i nije tako :) Onaj primer sa Bazdarevicem je odlican jer on pritrcava sudiji i nesto mu kenja. Svi to vide i on lagano moze da ga posalje na tusiranje. Ovaj igrac Radnika se nije zatrcavao ka sudiji, isao mirno ka centru. 100% mu je nesto dobacio, ali sem ako smo komentatori Arene da to cujem svojim supersonicnim sluhom, mi nemamo pojma sta se desilo i sta mu je rekao. Da je tako iskljucio domaceg igraca (nebitno dal je Partizan ili bilo ko drugi), obesili bi ga. 

Edited by adasevic
Link to comment

to se znači podvodi pod pasivni ofsajd?

 

Postoji ofsajd polozaj. On nije kaznjiv. Ofsajd je kada se igrac koji je u ofsajd polozaju aktivira i dobije loptu dok je u ofsajd polozaju. Ili pokusa da dodje do nje (u ovom slucaju da je isao u duel sa Mileticem). Ako lopte ne ide njemu, ili on ne ide na nju, nema ofsajda. 

Link to comment

Ma jasno je, slazemo se uglavnom. Radnik je bestijalno pokraden, sto mi je posebno krivo, jer su ekipa sa izrazitim osecajem za fer plej.

Link to comment

...

 

 

 

Cenim da si ti ovu utakmicu gledao crveno belim naočarima i da nisi uopšte realan.

Ali dobro, i ti si samo navijač.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...