Jump to content
IGNORED

Da li je procesuirana hrana dobra za našu ishranu ?


dùda

  

17 members have voted

  1. 1. koliko jedemo procesuirano ?

    • nikad, moja samoposluga je pijaca
      1
    • retko
      8
    • redovno
      8
    • ishrana mi je bazirana na procesuiranoj hrani
      0


Recommended Posts

Pa vrlo je verovatno da jeste zdraviji, ako nista drugo Tomatino verovatno ima gomilu stvari koje mu omogucavaju da iskulira u skladistu dugo vremena sto tebi nije potrebno.

 

osim pasterizovanog soka od paradajza, i eventualno zacina (ako su oni sa ukusima), nema niceg drugog u tomatinu.

pasterizovan sok od paradajza, pakovan u tetrapak i traje tacno koliko treba da traje.

nakon otvaranja se ubudja u frizideru posle nekoliko dana.

Edited by garcia
Link to comment
  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dùda

    17

  • ivy

    17

  • Haralampije

    14

  • Prokleto Djubre

    12

E pa kul, mozda jedino ostaje pitanje manje kvalitetnog paradajza koji ulazi u industrijski cedjen u odnosu na one koje ti sam biras recimo, ali sve u svemu meni deluje kao bacanje vremena (osim ako ne postizes ukus koji ti bas takav odgovara).

Link to comment

jedini problem sa tim tomatinima koje sam ja uocio da su manje vise razvodnjeni.

 

 

molim te da sledeci put procitas sastav Barnija.

 

evo ga sastav te mi molim te reci sta je to toliko strasno?

iskreno pitam.

Edited by garcia
Link to comment

ma nista sastav je bajan za jednu piskotu koja bi trebalo da sadrzi brasno,jaja,mleko,masnocu,secer i kakao/vanilu/voce...kao sto rekoh gomila bespotrebnih hemikalija i preradjevina(pogle koliko ih je pa sve i da je svaka ponaosob ne stetna) koje bespotrebno opterecuju organizam a posebno deciji

 

a posle ce cudite otkud toliki porast alergija i ostalog..mda..nista ne fali sastavu..

 

 

a to je samo jedna(ako je jedna) stvar koju dete unese u toku dana i koje se uzima,malo je reci,olako..gde je ostatak dana i makarone 4sira iz kesice i supa iz kesice za rucak,salama i margarin za veceru ..

 

 

 

edit-tipo

Edited by ivy
Link to comment

Ovako razgovaraju vernici o svojoj veri. Uopste necu ulaziti u konkretan proizvod, ali recenica koja ima znacenje "puno je sastojaka i cak i da ni jedan od njih nije stetan, sigurno je da su u zbiru stetni" nema smisla. Od tog koraka kreces dalje u proizvoljnosti i bez ikakve ograde povezujes alergije sa keksom i odatle je vec nebo granica. Opet naglasavam, nemam blage veze za dve trecine onih stvari sta su uopste i ne branim keks, ali ovakav nacin argumentovanja je propast intelekta i mislim da je bolje jesti zivu svaki dan nego dozvoliti sopstvenom mozgu toliku nedisciplinu.

Ako te tema pogadja, a izgleda da je tako, ispravan nacin za raspravu bi bio da na primer nadjes sta je E475, potrazis neke studije o tome, potrudis se da izvalis koje su relevantnije, mozda negde cak nadjes prepricano laicki kako te stvari uticu na bilo sta i da onda s takvim oruzjem raspalis po keksu. Ili to, ili kazes sebi da ti ta tema nije toliko bitna i ovako kao ja kenjas o meta-temi, svakako daleko odmerenije i opreznije. Ako krenes ovako, onda ne vidim zasto odmah ne reci da se radi o vanzemaljcima koji nas porobljavaju keksima.

Link to comment

npr ovaj glukozno fruktozni sirup je navodno bas problematican, sojin lecitin moguce (skoro sve od soje sto je na trzistu je gmo soja), ovaj jedan E, itd

 

pitanje je koliko su 'dokazi' relevantni, na skali od 'pise na netu' do 'ucestvovao sam u naucnom istrazivanju kao strucnjak i stetnost je 100% dokazana'

 

posle toga - pitanje je kolika je ta stetnost rizicna, moguce da je rizicna po zdravlje/zivot reda velicine udisanja smoga, konzumiranja mesa tretiranog antibioticima i sl.

Link to comment

Eskimi su prezivljavali prakticno bez bilja, neki Budisti apsolutno bez zivotinja, razni narodi manje ekstremno, ali opet veoma specificno za neko podneblje ili kulturu. Iskustvo hiljada godina jasno kaze da reci 'neophodno' za bilo koju namirnicu nema nikakvog smisla. Takodje, definisati 'dobro za nase telo' ume biti veoma komplikovano kad stvarno krenes da se pozabavis time.

 

Da, a i naši preci iz praistorije su jeli termički neobrađenu hranu i šta im je falilo?

A onda pogledaš u life expectancy tih kromonjonaca, eskima, budista isl i shvatiš da je, iako možda nije neophodno, ipak dobro jesti i biljke i životinje.

Link to comment

A onda procitas poentu recenice da nista nije neophodno i shvatis da se slazes s njom. BTW nije mi poznato da je life expectancy vegetarijanaca ista nizi od mesojeda. Moze li neki link ka tome?

Link to comment

mislila sam na osamsto,sesto bespotrebnih hemikalija,nisam se dobro izrazila...procitaj za pocetak sastav npr. ,,Barni,, keksa(onog medvedica koji se reklamira kao prezdrav deciji keks)

Koliko sastojaka ima zelena salata?

Link to comment

A zašto bi verovala Keksiju, pre nego reklami?

 

Poznaješ keksija, znaš da su njegove reference tačne, sigurna si da sve što je pisao u vezi slatkiša je tačno?

 

Hoću da kažem, da ljudi jako često nasedaju na verovanje prvoj osobi koja se učini uverljivom u svojoj priči, i to je jako loše...

 

Ti, realno, nemaš pojma da li je keksi bio u pravu ili reklama, zar ne?

 

postoji dosta razloga zašto je dobro ne pisati onako na forumu, blogu ili bilo gde osim u tajnom dnevniku zaključanom negde

 

ja volim da ćutim o hrani ili da napišem nešto šturo u formi glupog podpitanja, čisto da ukažem na problem koji strahovito raste sa popularizacijom interneta

 

taj problem je to što je jako puno članaka koji objašnjavaju zašto je nešto zdravo ili nezdravo, a na osnovu poluinformacija, neistina, pogrešnog shvatanja ili nečeg desetog

 

jedne godine je hit kurkuma, druge brusnica, treće aronija, super, nemam ništa protiv

 

prvo i osnovno, prirodno ne znači da je nešto zdravo, kao i što ne znači da je veštačko nezdravo

 

drugo, ono što je dobro za tebe i prija ti, što zbog genetike, uslova života, dnevne rutine, e baš to isto ubija nekog oko tebe

 

treće, sve što želite da naučite o zdravoj ishrani nećete naučiti na blogovima ili forumima, nego lepo zasučite rukave i polako rad po rad, dok ne izvučete zaključke

 

četvrto, moguće je da će već sutra nauka pobiti te zaključke, ali to je i smisao nauke

 

jedino što ja mogu da tvrdim je da smanjen unos svega, smanjuje i unos štetnih sastojaka, ali to je očito, samo je problem pridržavanje

 

ostalo neću da tvrdim, osim možda ponečeg kontradiktornog, ali eto, tako volim

Link to comment

postoji dosta razloga zašto je dobro ne pisati onako na forumu, blogu ili bilo gde osim u tajnom dnevniku zaključanom negde

 

ja volim da ćutim o hrani ili da napišem nešto šturo u formi glupog podpitanja, čisto da ukažem na problem koji strahovito raste sa popularizacijom interneta

 

taj problem je to što je jako puno članaka koji objašnjavaju zašto je nešto zdravo ili nezdravo, a na osnovu poluinformacija, neistina, pogrešnog shvatanja ili nečeg desetog

 

jedne godine je hit kurkuma, druge brusnica, treće aronija, super, nemam ništa protiv

 

prvo i osnovno, prirodno ne znači da je nešto zdravo, kao i što ne znači da je veštačko nezdravo

 

drugo, ono što je dobro za tebe i prija ti, što zbog genetike, uslova života, dnevne rutine, e baš to isto ubija nekog oko tebe

 

treće, sve što želite da naučite o zdravoj ishrani nećete naučiti na blogovima ili forumima, nego lepo zasučite rukave i polako rad po rad, dok ne izvučete zaključke

 

četvrto, moguće je da će već sutra nauka pobiti te zaključke, ali to je i smisao nauke

 

jedino što ja mogu da tvrdim je da smanjen unos svega, smanjuje i unos štetnih sastojaka, ali to je očito, samo je problem pridržavanje

 

ostalo neću da tvrdim, osim možda ponečeg kontradiktornog, ali eto, tako volim

:rolf:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...