Jump to content
IGNORED

Da li je procesuirana hrana dobra za našu ishranu ?


dùda

  

17 members have voted

  1. 1. koliko jedemo procesuirano ?

    • nikad, moja samoposluga je pijaca
      1
    • retko
      8
    • redovno
      8
    • ishrana mi je bazirana na procesuiranoj hrani
      0


Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dùda

    17

  • ivy

    17

  • Haralampije

    14

  • Prokleto Djubre

    12

Bespotrebnih?

 

Bez tih hemikalija keks ne bi trajao duže od par dana, ili bi bio preskup (zbog kvalitetnijih i skupljih sastojaka). Gde je sada Keksi da objasni! Elem, ko hoće da u prodavnici kupuje (ukusan) keks (i bilo koju drugu hranu uostalom), mora da računa na te "nepotrebne" sastojke.

 

 

pa potrebni su industriji ali su bespotrebni nasem telu

 

na stranu sto vecina tih proizvoda nema neku znacajnu hranljivu vrednost niti su neophodni sa te strane..ugl prazne kalorije i uzivanje u ukusu(secer,umami,glutaminat itd..)

Edited by ivy
Link to comment

Dajem prednost fabričkoj hrani naspram proizvoda individualnih proizvođača. Seljaci bi potrovali stanovništvo kao kučiće samo kad bi im se dala prilika. Naročito mleko i mlečni proizvodi, kao i suhomesnato. Imam empirijske dokaze.

Edited by halloween
Link to comment

Dajem prednost fabričkoj hrani naspram proizvoda individualnih proizvođača. Seljaci bi potrovali stanovništvo kao kučiće samo kad bi im se dala prilika. Naročito mleko i mlečni proizvodi, kao i suhomesnato.

Ovo i nije daleko od istine, pre svega jer niko zivi ne postuje karence. Udri pesticidom/folijarnom prehranom i prodaj cim se ukaze prilika.

Link to comment

i zanemarujete činjenicu da se preradjena hrana i svi E-ovi ovog sveta posledica urbanizacije i industrijalizacije.

nema plamenih zora bez supermarketa gde me čeka moj hleb i pašteta.

 

a i neće svi da budu individualni poljoprivredni proizvođači.

zato imaju poseban topik ovde na forumu :D

Link to comment

Dajem prednost fabričkoj hrani naspram proizvoda individualnih proizvođača. Seljaci bi potrovali stanovništvo kao kučiće samo kad bi im se dala prilika. Naročito mleko i mlečni proizvodi, kao i suhomesnato. Imam empirijske dokaze.

 

+1

Link to comment

nije ni za heroin u prvih nekoliko godina..

 

Pa i nauka i standardi se menjaju i napreduju.

 

(Danas možeš da prodaješ torte sa deponije ako hoćeš, za nekoliko godina ćeš morati da imaš certifikat o ispravnosti, dokaz o poreklu, itd)

 

Nije isključeno da jednog dana nauka konačno utvrdi šta zaista šteti srcu i krvnim sudovima (ovaj ili onaj holesterol, ova ili ona mast, itd), pa ćemo kao što zezaš za heroin za 10 godina pričati "a onomad je nauka govorila da je svinjska mast zdrava a eto vidiš sad".  

 

A do tada, kome verovati? Ja sam i dalje za nauku, kakva god bila danas, u ovom trenutku. Medicinari, farmaceuti i hemičari i dalje znaju više od mene.

(pod uslovom da ne naletim na onog ko je odlepio sa mozgom ili je dobio nalog da viče da je aflatoksin neškodljiv)

Link to comment

Bitno da fabrikanti ne otkupljuju od seljaka, kao i da poštuju sve karence.

 

Pa verujem da ne otkupljuju od seljaka koji odokativno iz kofe roka etiol, nego sa velikih poljoprivrednih gazdinstava, gde (nadam se) postoje agronomi i gde se poštuju karenece.

Link to comment

ma znam,to za heroin je extrim primer....ali i dalje tvrdim da je bespotrebno dati detetu taj ,,Barni,, kesk(da li je iko  procitao taj sastav?!) umesto nekog kucno spremljenog keksa/kolaca/krema od jednostavnih sastojaka-brasno,svinjska mast/maslac,secer,malo cokolade,neki orah,malo jagoda i sl..

Link to comment

Dajem prednost fabričkoj hrani naspram proizvoda individualnih proizvođača. Seljaci bi potrovali stanovništvo kao kučiće samo kad bi im se dala prilika. Naročito mleko i mlečni proizvodi, kao i suhomesnato. Imam empirijske dokaze.

+1

Link to comment

Pa i nauka i standardi se menjaju i napreduju.

 

(Danas možeš da prodaješ torte sa deponije ako hoćeš, za nekoliko godina ćeš morati da imaš certifikat o ispravnosti, dokaz o poreklu, itd)

 

Nije isključeno da jednog dana nauka konačno utvrdi šta zaista šteti srcu i krvnim sudovima (ovaj ili onaj holesterol, ova ili ona mast, itd), pa ćemo kao što zezaš za heroin za 10 godina pričati "a onomad je nauka govorila da je svinjska mast zdrava a eto vidiš sad".  

 

A do tada, kome verovati? Ja sam i dalje za nauku, kakva god bila danas, u ovom trenutku. Medicinari, farmaceuti i hemičari i dalje znaju više od mene.

(pod uslovom da ne naletim na onog ko je odlepio sa mozgom ili je dobio nalog da viče da je aflatoksin neškodljiv)

 

Mislim da je utvrdila, ali je mnogo komplikovano pa je teško preneti populaciji, mada mogu da pokušam.

- Dakle ne jedi ko krme ako ne trošiš ko Džordan, pa ti se nepotrošena mast iz svih izvora neće lepiti po krvnim sudovima pre četrdesete.

On top of that, margarin je šit.

Link to comment

Dajem prednost fabričkoj hrani naspram proizvoda individualnih proizvođača. Seljaci bi potrovali stanovništvo kao kučiće samo kad bi im se dala prilika. Naročito mleko i mlečni proizvodi, kao i suhomesnato. Imam empirijske dokaze.

To je meni keva govorila stalno, ja joj odbijao na priszrsnost, jer je radila u industriji.

Međutim posle par godina "uvida u stanje" shvatio sam da je stvarno tako. Pre svega zbog ekonomske strane tog procesa...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...