Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

10 hours ago, nisam ja said:

Što šta joj je? 

 

Super kako je špica ko tuđa. 

Serija ima takav tempo da čini da se setiš svega što si ikad zaboravio. 

 

Jel to ta Tihana? Pa neam pojma.. 

Pa zvala se epizoda +1

Link to comment

poslednjih dana vidim vise komentara o soundtracku nego seriji, koju i dalje ne pratim od druge epizode al u utorak zakacim par minuta pred kraj i bila neka pesma sa textom  npr "mislis da igras grubo a ne znas da igram grublje'. 

zna neko cija je?

 

ps. vidim i dalje su glavne glumachke fore iste - onaj siroki sa rastavljenim zubima kad izgovara tekst a u cilju 'ubedljivosti' uvek a) slegne ramenima i/ili b) podigne obrve

 

takodje se odomacio specijalitet hrvatske glumacke tehnike zvani 'brzalico sporalica' - izogovore deo teksta ubrzano pa zastanu i jako rastegnu jedan slog pa opet ubrzaju, valjda misle da to doprinosi spontanosti

 

zao mi neiskoriscenog potencijala serije al jbg ne mogu da se mucim, gledam u to vreme shameless po drugi put

Link to comment
6 minutes ago, InvisibleLight said:

poslednjih dana vidim vise komentara o soundtracku nego seriji, koju i dalje ne pratim od druge epizode al u utorak zakacim par minuta pred kraj i bila neka pesma sa textom  npr "mislis da igras grubo a ne znas da igram grublje'. 

zna neko cija je?

 

ps. vidim i dalje su glavne glumachke fore iste - onaj siroki sa rastavljenim zubima kad izgovara tekst a u cilju 'ubedljivosti' uvek a) slegne ramenima i/ili b) podigne obrve

 

takodje se odomacio specijalitet hrvatske glumacke tehnike zvani 'brzalico sporalica' - izogovore deo teksta ubrzano pa zastanu i jako rastegnu jedan slog pa opet ubrzaju, valjda misle da to doprinosi spontanosti

 

zao mi neiskoriscenog potencijala serije al jbg ne mogu da se mucim, gledam u to vreme shameless po drugi put

Ulični svirač iz prolaza na Zelenom Vencu...Neven Kogović.

Link to comment

E, da, hteo sam da pojedem i baba ganus na tortilji ili tostu, ali gledao sam seriju sabajle... tesko bilo da spremam.

A i bilijar mi nedostaje, mada je ovo toliko puta vec vidjeno

U svakom slucaju, ima samo jos osam epizoda... i dalje ne znam kako ce ovo razmrsiti

Edited by Giggsy
Link to comment

ono sto, ipak, mora da se prigovori, je stranacko zaposljavanje kao podtekst a ne izgovoren problem. urednistvo rts-a pozdravlja!

taj odnos likova prema kontekstu u kome zive je dosta slabo odradjen. sa roditeljskom generacijom ideja je bila da se prikazu kao eskapisti sa antiintelektualnim hobijima, jeftino kreativni introverti ili nedjelatni (tviter) intelektualci, sto pozdravljam kao ideju, ali je realizacija losa, dok ostarjela omladina u glavnim ulogama jednostavno ne iskazuje nikakvu reakciju na svijet koji im kroji otezavajuce okolnosti. poenta je ostala na nama, da je domislimo tj podrazumijevamo. 

 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...