Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Spoiler

Zapalio i ništa ,skočili malo u budućnost. Tupavi fudbaler i ona ćurka živi i zdravi ,guraju dete u kolicima . Govore o nekim stanovima koje su dobili, trebamo pretpostaviti da je dobio neko osiguranje ili šta god kad je to zapalio. Umro onaj Slavkov ujak zajeban ( ili ga ubio Slavko ) ni to ne znamo i na kraju došao Slavkov tast da se osveti što mu je Slavko skenjao ćerku i tu kraj. Ukratko bućkuriš i sklepano na brzinu.

 

Edited by elementary
Link to comment
Spoiler

OK, znali samo od ranije  (flesh razgovora Mirkove majke i advokata ) da građevinsku mafiju interesuje samo parcela a ne i roštiljnica-udžerica. Mirko je na bahanalijama sa ujakom i Slavkom shvatio sa kim ima posla. U poslednjoj sceni sa Marijom i Glavom vidimo da i ona zna šta je poenta čitave priče, nije prikazan dijalog ali vjerovatno ona u bolnici priznaje Mirku sve. Mirko odlazi u kafanu, ima viziju pokojnog oca i shvata da ne vrijedi juriti pravdu kao on  jer ga sledi metak u čelo, a tu je ipak brat i trudna žena. Pali kafanu i otvara put "građevincima". Slavki vjerovatno nije bio problem  da plati inspekciji nešto da utvrde da je to bio neserećan slučaj a ne namjerna paljevina. Mirkec dobija stan i dva poslovna prostora u novom tržnom centru. Zajebani ujak je vjerovatno odapeo od kombinacije godine-alkohol-jurenje kurvi po šumarcima. Tu Slavko gubi svaku podršku i završava karijeru. Misterija je samo tast, ne djeluje mi kao običan osvetnik, Glava bi ga lako skenjao, ovako Slavko pušta Glavu da se izvuče jer dolazi novi, jači klan čijeg je tast vjerovatno deo. Moglo je to u bar dvije epizode, al ajd :12_slight_smile:

 

Link to comment

Meni se i dalje sama od sebe nameće komparacija sa Levijatanom. 

 

Kako je uopšte Nikola Pejaković uterao pare za seriju od raznih Ostoja, e to je prava umetnost. Verovatno su mislili da će glumac kazati nešto smešno.

 

Razrešenje o kome Cody govori je briljantno, skroz u maniru prethodnih epizoda. Jeste doslovno prepisano od Sopranovih, ali ja takve krađe volim. 

Link to comment
40 minutes ago, gospa buba said:

meni ta serija deluje fantastichno i ubedljivo po vishe parametara ali ne mogu da je gledam. mnogo strashno.

sent from bubamoto
 

 

+ milijun,

ja sam svaku epizodu odgledao sa dozom anksioznosti.

 

A kraj jeste usran i kontam da je to danak koji je Pejakovic morao da plati  da bi ispratio celu trilogiju.

Na kraju ko zna - ako to stvarno bude trilogija - nije isključeno da ćemo konačan rasplet dobiti u nekom drugom delu

Link to comment
3 minutes ago, steins said:

ja sam svaku epizodu odgledao sa dozom anksioznosti.

 

Takođe. Imam, doduše i jedan lični razlog, jure me slični da prodam jednu nekretninu, pa sam dodatno paranoičan.

 

Ali da, lakše je gledati prosipanje creva u Jatagan mali, nego u Mesu prepoznavati lica iz vlastitog okruženja. Boli koliko je realno.

Link to comment
12 minutes ago, April said:

 

Takođe. Imam, doduše i jedan lični razlog, jure me slični da prodam jednu nekretninu, pa sam dodatno paranoičan.

 

Ali da, lakše je gledati prosipanje creva u Jatagan mali, nego u Mesu prepoznavati lica iz vlastitog okruženja. Boli koliko je realno.

 

ajd da otvaramo ćevapdžinicu :Jova:

Link to comment

meni nije jasna ova serija, Neke ribe neka mafija,......ma ništa mi nije jasno

 

al kad vidim snimke Beograda nocu sa sve om djezom, pripadne mi muka.

Edited by steins
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...