October 14, 20241 yr On 13. 10. 2024. at 14:13, Kosmos Srbija said: Синоћ сам ухватио пар сцена, Андрић је митска фигура, не може о њему да ради пројекат глумац (свака част глумцима) - мада океј - делује да је добро проучио његов живот и да нема грешака у животопису, па и у неким личним карактеристикама Андрића (одбија да узме стан јер неће да води рачуна о грејању) , али серија нема тај митски захват који треба да има. Не могу другачије да опишем кључни недостатак. Koje "mitske" teme/ličnosti vidiš kao dobro obrađene u našim serijama?
October 14, 20241 yr 4 minutes ago, Milošica said: Koje "mitske" teme/ličnosti vidiš kao dobro obrađene u našim serijama? На пример... Александар Обреновић (Пад династије..) - који је прославио младог Тихомира Станића, чак и то што је имао проблем са алкохолом перфектно се уклопило у улогу. Скоро сви ликови у Кадијевићевом "Вуку Караџићу". Мустафа Голубић (мада у књигама / серијама има друго име) у серији "Време зла".... Итд.
October 14, 20241 yr 23 minutes ago, Kosmos Srbija said: На пример... Александар Обреновић (Пад династије..) jel on i u stvarnosti bio debilan?
October 19, 20241 yr zanimljivo da je danas otvorena izlozba 100 godina nadrealizma u msub bas kad ide epizoda u kojoj djido izdaje proklamaciju o socijalistickom, a ne avangardnom, nadrealizmu, marko ristic neverue Edited October 19, 20241 yr by ultra plasticni
October 21, 20241 yr Трећа сезона, осма епизода - сам почетак епизоде, Калкански кругови. Јако моћан приказ неолитског насеља.
October 28, 20241 yr hrvatska serija 'bijeli put' je toliko losa da me fakat da sam je odgledala plasi
October 28, 20241 yr Krenuo da gledam 1. sezonu Senki nad Balkanom na RTS Planeti. Nisam oduševljen, ali bolje i to da gledam nego Prijatelje na HBO od 1. sezone.
November 18, 20241 yr Pala je poslednja klapa snimanja sedme sezone serije “Ubice mog oca” čiji scenario potpisuje Nataša Drakulić, a režiraju Miloš Kodemo i Miloš Radunović. Celokupno snimanje, kao i obično, odvijalo se pod budnim okom scenaristkinje. Na pitanje kakav je utisak nakon završenog ogromnog posla, Nataša nam je otkrila da se oseća srećno i zadovoljno ali i pomalo tužno. "Mogu samo da kažem da se dešava u svetu visoke prostitucije, da ne kažem elitne, otvaramo jednu tešku misteriju, koja je mnogo strašnija, ali o tome neću sada pričati. Gledaoci će to videti već od prve epizode. Sve je rađeno u konsultaciji sa policijom, čak i sa policijom van naše zemlje. Tema je goruća i pokazuje da kriminal nema granica" Pošto je Nataša na početku našeg razgovora otkrila da je kraj tužan, zanimalo nas je šta to konkretno znači. - Pa, znači da postoje lepi krajevi, drugi su zagonetni, ali bilo je i otvorenih krajeva, kada se nije znalo ko je sve preživeo. Sada mogu da kažem da su svi preživeli, ali se ipak nešto tužno desilo – zagonetna je scenaristkinja.
November 18, 20241 yr Author Naravno da je tužno. Ceđenje suve drenovine i mažnjavanje para ne može da prestane...
December 2, 20241 yr Baš su simpa hrvatski klinci u Skamu Jedino su mogli da nađu bolju glumicu za Tinu (Vilde u originalu), mala jezivo glumi, ali aj šta sad. Mislim da je sledeće nedelje moja omiljena epizoda
December 17, 20241 yr Meh, Evina drama je bolje izvedena u originalu. Onaj razgovor sa maturantkinjama mi je verovatno omiljena scena u čitavom serijalu, a ovde je izmenjen kontekst i ispalo je nekako mlako. U suštini, kako vreme odmiče, utisak je da Hrvatima svaka čast na ideji, ali ipak su ovdašnja društva previše konzervativna za ovakvu seriju.
Create an account or sign in to comment