Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

nase cele kinematografije.

mada, to polako napreduje, ali jos nije stiglo ostale komponente jednog filmskog dela.

mi imamo kameru koja moze da izadje na crtu svima, scenografija (kada ima para, takodje).ostatak stvaranja isto.

sta je neresivi problem zvuka vec 70 godina, ima ovde ljudi koji se bolje razumeju u proces stvaranja i mogu da daju odgovor?

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Dokurčilo mi je to propagiranje međuratnog Beograda i građanske ponosite Srbije, oponašanjem likova (negativaca) iz Otpisanih u seriji Vera.

Taj šablon neće vaskrsnuti Dražu ni Ljotića pa da ga stave u predškolski program. 

Probao da glredam i ne ide, sve unapred viđeno.

 

PS

Niko da objasni kako je tu tako ponositu i moćnu K.Jugoslaviju uspelo da skenja pet iljada i nešto komunista, potpomignuto spletom istorijskih okolnosti,

Kako je tako lako skenjaše kad su je građani tolko voleli i poštovali ? 

Link to comment
nase cele kinematografije.
mada, to polako napreduje, ali jos nije stiglo ostale komponente jednog filmskog dela.
mi imamo kameru koja moze da izadje na crtu svima, scenografija (kada ima para, takodje).ostatak stvaranja isto.
sta je neresivi problem zvuka vec 70 godina, ima ovde ljudi koji se bolje razumeju u proces stvaranja i mogu da daju odgovor?
 

Za neke serije se prosto štedelo na kinti i nije se radila valjana postprodukcija tona, za neke se "outsorsovalo" jeftinijim firmama/radnicima.
Znam za jednu seriju da je čovek sa katedre za zvuk otišao na PTC, jer se tamo emitovalo, i pitao glavešine:
Pa kako ovo puštate, ovo je "tehnički neispravno"?
Odgovor je bio:
Ovo je "ključ u ruke", mi dobijemo na HD i emitujemo...



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
Link to comment

ali zasto zvuk najebe toliko da to smeta i obicnom gledaocu. ne filmofilima, ne ljudima iz struke?

to mi nije jasno? jel to nesto sto se 'ne vidi' pa moze da prodje? jbt imali smo spektakularne pisce muzike za film. teme su postale van vremenske, ali dijaloge moras da dignes za 50% da bi ih naslutio.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, foto said:

ali zasto zvuk najebe toliko da to smeta i obicnom gledaocu. ne filmofilima, ne ljudima iz struke?

to mi nije jasno? jel to nesto sto se 'ne vidi' pa moze da prodje? jbt imali smo spektakularne pisce muzike za film. teme su postale van vremenske, ali dijaloge moras da dignes za 50% da bi ih naslutio.

 

problem je sto puste zvuk preko glasova, i jednostavno se ne razume sta glumci govore. bez te "muzike" nije lose. ne razumem ni zasto pustaju tu kao neku dramaticnu muziku, koja je uglavnom skup neprijatnih tonova.

Link to comment





PS
Niko da objasni kako je tu tako ponositu i moćnu K.Jugoslaviju uspelo da skenja pet iljada i nešto komunista, potpomignuto spletom istorijskih okolnosti,
Kako je tako lako skenjaše kad su je građani tolko voleli i poštovali ? 


A kako je mocnu JNA u Sloveniji sjebala i oterala tzv Narodna odbrana?
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, foto said:

nase cele kinematografije.

mada, to polako napreduje, ali jos nije stiglo ostale komponente jednog filmskog dela.

mi imamo kameru koja moze da izadje na crtu svima, scenografija (kada ima para, takodje).ostatak stvaranja isto.

sta je neresivi problem zvuka vec 70 godina, ima ovde ljudi koji se bolje razumeju u proces stvaranja i mogu da daju odgovor?

 

 

Bas okacio juce Sludge lepo objasnjenje zasto je ovakva situacija sa zvukom i zasto nece biti bolje

 

21 hours ago, Sludge Factory said:

 

 

Link to comment
50 minutes ago, Milosh76 said:

A kako je mocnu JNA u Sloveniji sjebala i oterala tzv Narodna odbrana?

 

Ne mešaj kao da ne praviš razliku.

 

Pišem o MEDJURATNOJ "kraljevsko-karadjordjevićevsko-pašićevskoj" SERBIJI koja se iz serije u seriju

GLORIFIKUJE I ULEPŠAVA  BEZ IKAKVOG OBZIRA, REDA I RAZLOGA.

Link to comment
 
problem je sto puste zvuk preko glasova, i jednostavno se ne razume sta glumci govore. bez te "muzike" nije lose. ne razumem ni zasto pustaju tu kao neku dramaticnu muziku, koja je uglavnom skup neprijatnih tonova.

Stojim na stanovištu da je kinta u pitanju...
Mada ima i do glumaca verovatno.
Sećam se neke scene gde je bio Goran Bogdan i neka starija glumica moguće Odalovićka i to je nebo i zemlja, ovaj mumla, ona sve se čuje i razume...



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
Link to comment
On 23.1.2023. at 8:07, zmanic said:

Dokurčilo mi je to propagiranje međuratnog Beograda i građanske ponosite Srbije, oponašanjem likova (negativaca) iz Otpisanih u seriji Vera.

Taj šablon neće vaskrsnuti Dražu ni Ljotića pa da ga stave u predškolski program. 

Probao da glredam i ne ide, sve unapred viđeno.

 

PS

Niko da objasni kako je tu tako ponositu i moćnu K.Jugoslaviju uspelo da skenja pet iljada i nešto komunista, potpomignuto spletom istorijskih okolnosti,

Kako je tako lako skenjaše kad su je građani tolko voleli i poštovali ? 

ISto ovo sam osećao gledajući svojevremeno Sutrjsku, Neretvu i ostale partizanske filmove.

Kako tako lako skenjaše rahmetli SFRJot kad su je svi njeni građani toliko voleli, poštovali i krvarili za nju? :sad: 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...