Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

pa nije bas tako aprile, moglo i moralo je to mnogo bolje. cuta radi/radio u pozoristu i nema razloga da bude impresioniran glumcem 20 god mladjim od njega. vidi se iz klipa da je bikovicu neprijatno, bas zato je trebao da ga pritisne jos jace i da izvuce od njega neko obecanje, obavezu. izmigoljio mu se bikovic, a nije smeo da ga pusti. nije on neka siparica koja kad vidi bikovica kolena joj klecaju.

 

a, scenario, je sraman.

Link to comment

Ni nalik, o čemu ti pričaš ? 

 

Ed.

Da dodam da je Biković đubre bahato. Obraća se tačno u stilu svojih finansijera.

A uz svo dužno poštovanje @napadaj i njegovog druga scenariste,  u ovom osetljivom momentu potezati Gornje Nedeljice i Jadar, ne može biti netendenciozno.

A ko veruje u to, bolje da ne komentarišem.

Edited by dùda
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

"Lik koji to izgovara, gde ima još jednu scenu gde se vidi da nema zelenih, meštani nisu pomenuti, u parčetu scene su pomenute nevladine organizacije i borci za ekologiju, ne meštani.
Likovi su fiktivni. U petoj epizodi, druga scena pojavljivanja istog lika, on se nalazi u agenciji koja se bavi iskopavanjem i priča nešto potpuno drugo.
Da se iz konteksta izvadi deo scene i da se na osnovu toga priča o celoj produkciji, to je valjda odlika nekih drugih. Ako neko želi da vidi šta se u Južnom vetru prikazuje nek pogleda za početak celu ovu epizodu“, rekao je Mihajlović.....

poručuje i zaključuje – „ja apsolutno nisam za kopanje litijuma, to se ne dovodi u pitanje“.

https://n1info.rs/posts/scenarista-juznog-vetra-isti-lik-u-petoj-epizodi-prica-nesto-potpuno-drugo

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, foto said:

pa nije bas tako aprile, moglo i moralo je to mnogo bolje. cuta radi/radio u pozoristu i nema razloga da bude impresioniran glumcem 20 god mladjim od njega. vidi se iz klipa da je bikovicu neprijatno, bas zato je trebao da ga pritisne jos jace i da izvuce od njega neko obecanje, obavezu. izmigoljio mu se bikovic, a nije smeo da ga pusti. nije on neka siparica koja kad vidi bikovica kolena joj klecaju.

 

a, scenario, je sraman.

Razoružao ga je Milošev ton.

 

Ćutin teren je galama(ne kažem ovo kao kritiku).

Link to comment

ja bih da sam u prilici, pitala scenaristu zašto je za scenario bilo od tolike važnosti da imena toponima budu stvarna. tim pre ako se zna koji je momenat i koliko je tema osetljiva.

dakle, svako sa zrnom mozga je mogao da pretpostavi da će bolesni srpski twiter, zeleni, ćuta, kogod, dopisati po želji, iskonstruisati neku lošu nameru.

ali ipak su uzeti stvarni toponimi, evo živa nisam da saznam zbog čega.

 

ed.

još samo da izađe vrhovna krpa i počne nešto tipa "ne dam Bikovića" pa da bude sve kako treba 

Edited by dùda
  • +1 7
Link to comment

Baš tako.

Svi likovi (imena) u seriji su fiktivni, ali su baš Gornje Nedeljice itekako realne. A nije da nisu mogli izmisliti ime nekog sela da su htjeli.

Isto tako su mogli prikazati da ova dva Amerikanca pokušavaju da podmite ekološke aktiviste da malo spuste loptu. Ali ne, oni su prikazali da se ekolozi bune upravo zato što su kupljeni.

Link to comment
On 29.3.2023. at 4:24, foto said:

pa nije bas tako aprile, moglo i moralo je to mnogo bolje. cuta radi/radio u pozoristu i nema razloga da bude impresioniran glumcem 20 god mladjim od njega. vidi se iz klipa da je bikovicu neprijatno, bas zato je trebao da ga pritisne jos jace i da izvuce od njega neko obecanje, obavezu. izmigoljio mu se bikovic, a nije smeo da ga pusti. nije on neka siparica koja kad vidi bikovica kolena joj klecaju.

 

a, scenario, je sraman.

 

Upoznao sam ćoveka, a nisam znao da je radio u pozorištu.

 

U pravu si, mogao je više da dobije.

Mada ja volim tako formulisana kratka pitanja - izjasni se, lave šta ti je ono značilo

 

Lepo je bilo gledati malog kvislinga kako muca.

Link to comment
5 minutes ago, Filozof manijak said:

Ja sam mislio da je to naziv rezervisan za saradnike okupatora?

Malo mi je ružno to nazivanje individua u informerskom stilu

sinonim

 

tu vrstu govora nismo ni ti ni ja, a ni ćuta uvrstili u svakodnevni. ovo je još mala maca, mislim govor, kako će se sve ovo završiti…

 

Spoiler

neka nada umre poslednja

 

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...