Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

dobro se skerla izborio sa klanom.

mislim da je zeleo i uspeo u tome da nam prikaze da je to bila banda klosara, jajara i dripaca. tu nije bilo ni s od smekera vec gomila kulovcina kojima se omogucilo nesto o cemu nisu ni u najvlaznijim snovima sanjali. zato je jos poraznije i vise boli kada vidis ko ti se ukenjao u zivot.

:(

  • +1 7
Link to comment

Zanimljiva caka...
Kad u poslednjoj (ili pretposlednjoj) epizodi spikerka čita imena sa poternice kaže:
.... Nebojša Krstić Krle....



....shiit has hit the fan.

  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, foto said:

dobro se skerla izborio sa klanom.

mislim da je zeleo i uspeo u tome da nam prikaze da je to bila banda klosara, jajara i dripaca. tu nije bilo ni s od smekera vec gomila kulovcina kojima se omogucilo nesto o cemu nisu ni u najvlaznijim snovima sanjali. zato je jos poraznije i vise boli kada vidis ko ti se ukenjao u zivot.

:(

 

Klan je svakako najprijatnije iznenađenje još od Jutra.

 

Tečna montaža(toliko bolja od npr.Kotline u kojoj sve pliva), kvalitetan rad sa glumcima, najbolja filmska muzika još od Otpisanih, a kamera...stvarno, šta misliš o kameri? Meni se čini da u završnim epizodama ima sijaset kadrova od kojih svaki može biti plakat za sebe. Jako podsećaju na finale Specijalnog vaspitanja, spore kadrove sa Bekimom i Štimcem.

 

1460924685_Specijalno2.jpg.dadcd7fbe44841c416fd8f0a8bace6c0.jpg

 

1932232705_Klan1.thumb.JPG.dd31443f866dfaa76cefebe776b6b624.JPG

 

A za pišanje po kriminalcima Skerli stvarno svaka čast...mogao je seriju da završi kao Do poslednjeg daha, od njih da napravi romantične negativce koji ginu zajedno, što i jeste zvanična verzija, no nije hteo... Legija koji izlazi iz kace za kiseli kupus i međusobna cinkarenja; vratio ih je u septičku jamu.

Edited by April
  • +1 1
Link to comment
 
Klan je svakako najprijatnije iznenađenje još od Jutra.
 
Tečna montaža(toliko bolja od npr.Kotline u kojoj sve pliva), kvalitetan rad sa glumcima, najbolja filmska muzika još od Otpisanih, a kamera...stvarno, šta misliš o kameri? Meni se čini da u završnim epizodama ima sijaset kadrova od kojih svaki može biti plakat za sebe. Jako podsećaju na finale Specijalnog vaspitanja, spore kadrove sa Bekimom i Štimcem.
 
1460924685_Specijalno2.jpg.dadcd7fbe44841c416fd8f0a8bace6c0.jpg
 
1932232705_Klan1.thumb.JPG.dd31443f866dfaa76cefebe776b6b624.JPG
 
A za pišanje po kriminalcima Skerli stvarno svaka čast...mogao je seriju da završi kao Do poslednjeg daha, od njih da napravi romantične negativce koji ginu zajedno, što i jeste zvanična verzija, no nije hteo... Legija koji izlazi iz kace za kiseli kupus i međusobna cinkarenja; vratio ih je u septičku jamu.

Dobro primećeno ovo za kraj ova dva nitkova.
Mene bi zaista povuklo da uradim taj freeze frame kao Buč Kasidi i Sandens Kid.
Svaka čast na odolevanju...



....shiit has hit the fan.
Link to comment
4 hours ago, April said:

 

Klan je svakako najprijatnije iznenađenje još od Jutra.

 

Tečna montaža(toliko bolja od npr.Kotline u kojoj sve pliva), kvalitetan rad sa glumcima, najbolja filmska muzika još od Otpisanih, a kamera...stvarno, šta misliš o kameri? Meni se čini da u završnim epizodama ima sijaset kadrova od kojih svaki može biti plakat za sebe. Jako podsećaju na finale Specijalnog vaspitanja, spore kadrove sa Bekimom i Štimcem.

 

1460924685_Specijalno2.jpg.dadcd7fbe44841c416fd8f0a8bace6c0.jpg

 

1932232705_Klan1.thumb.JPG.dd31443f866dfaa76cefebe776b6b624.JPG

 

A za pišanje po kriminalcima Skerli stvarno svaka čast...mogao je seriju da završi kao Do poslednjeg daha, od njih da napravi romantične negativce koji ginu zajedno, što i jeste zvanična verzija, no nije hteo... Legija koji izlazi iz kace za kiseli kupus i međusobna cinkarenja; vratio ih je u septičku jamu.

 

ja malo kasnim za vama jer gledam vikendom na PTCu. ovi kadrovi izgledaju odlicno.

ja sam se malo izleteo jer sam hteo da pohvalim skerlu sto je rascistio sa 'vitezovima vrelog BG asfalta' i pokazao kakav su to sljam i jajare. prekinuo je jedan sablon koji traje 30 i vise godina i hvala mu na tome. ne zbog mene jer je meni to bilo poznato jos od pocetka 90tih, nego zbog mladih kojima je to neka 'tajna istorija' koju mi krijemo od njih pa oni moraju da tragaju za istinom po opskurnim jutjub emisijama.

moja primedba u slikanju tog otpada je ta da ma koliko oni bili dzukele ne sme se zaboraviti da su bili veoma opasne dzukele. u toj rasturenoj drzavi, gde se bezbednosno nije znalo ni ko pije ni ko placa, kao ni ko tu koga ova 'gospoda' imaju u svom arsenalu i borbene helikoptere o kakvim su vojska i drugi elementi sile mogli samo da mastaju. 2 i kusur godine oni rade sta pozele. pa, zaista, sta tu moze poci po zlu...

  • +1 2
Link to comment

Klan je vjerovatno najbolja domaća serija 2022. godine.

Prva sezona je bila solidna, ali serija se konstantno ubrzavala i bivala sve bolja.

U seriji je sve dobro funkcionisalo - režija, muzika, naročito montaža. U velikoj mjeri i gluma  - glavne uloge tumače nepoznati i manje poznati glumci, dok se pojavljuje svega nekolicina pripadnika domaćeg glumačkog main streama, uglavnom u manjim ulogama (npr. uloga Sergeja Trifunovića je bizarno mala).

Ipak, možda i najprijatnije iznenađenje predstavlja scenario. Humora ne manjka od starta, karakterizacija likova postaje sve bolja kako serija odmiče, a u trećoj sezoni se zaokružuju gotovo svi rukavci priče i sudbine skoro svih likova. Čak i neki naizgled beznačajni likovi iz prve sezone dobijaju smisao, što i nije lako (ali ni naročito teško) uvijek ispratiti i povezati. I ono što je najbitnije, a jako rijetko u domaćim serijama - nema vidljivijih rupa u radnji. Sve u svemu, iako ga nismo očekivali, dobili smo srpski Wire.

Što se tiče kraja serije, u prvom momentu sam bio razočaran. Očekivao sam pogibiju glavnog dvojca, ne samo jer su to zaslužili, već prvenstveno jer bi se serija tako držala fakata. Međutim, očito je da Skerlić od njih nije htio da pravi heroje, čak ni antiheroje, već ih na kraju vade iz septičke jame (i bukvalno), a onda prikazuje koliko drže do kodeksa časti o kojoj su pričali tokom čitave serije (mada se to vidjelo i u njihovom tretiranju ostalih članova klana kako se priča bližila kraju).

Sve u svemu, dobili smo jedno od najzanimljivijih i najuzbudljivijih domaćih štiva, kad je ovaj žanr u pitanju, uz pomenute Otpisane (i Povratak otpisanih), kao i Senke nad Balkanom.

 

Edited by colonelo
  • +1 1
Link to comment

Jebiga, ja Klan batalio jos polovinom prve sezone, nije mi se nesto dojmio. Odnosno nije obecavalo da ce biti nesto posebno, a malo mi dosadilo stancovanje prica o momcima sa vrelog asfalta. Sad i da hocu da gledam ponovo iz pocetka, moram da cekam da repriziraju..

  • +1 1
Link to comment

Sad guglam. Jel to samo za Kodi addon? Ja sam odavno prestao da koristim Kodi, mrzelo me stalno da azuriram i trazim nove strimove. Kad mi crkao stari hard, nisam ponovo ni instalirao..

 

Ja sam domace serije koje nisam stizao da gledam na TV skidao sa torenta od nekog tipa koji je uredno sve kacio, ali je iz nekog razloga prestao. Tako da od njega ima samo 1 sezona.

Link to comment

Kod mene je to addon na Kodiju.

S tim što mi je, kada sam ga instalirao, pobio sve ostale addone. Kad uključim Kodi, radi samo Balkan Green.

Strene filmove i serije uglavnom gledam preko Streamia.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...