Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

to je sve vrlo moguće. Fora je što niko nema pojma kako će ti pregovori da izgledaju, a za slobodu kretanja teško. To je cela poenta histerije već godinama. Kontrola ko dolazi da radi je glavna poruka leave kampanje. Sumnjam da će posle pregovora biti isto, i nadam se da neće.

 

Nece kurac. U stvari, bice drugacije - bice jos gore.

Link to comment

to je sve vrlo moguće. Fora je što niko nema pojma kako će ti pregovori da izgledaju,

 

Kako god izgledali, nece biti favourable za UK.

Link to comment

to je sve vrlo moguće. Fora je što niko nema pojma kako će ti pregovori da izgledaju, a za slobodu kretanja teško. To je cela poenta histerije već godinama. Kontrola ko dolazi da radi je glavna poruka leave kampanje. Sumnjam da će posle pregovora biti isto, i nadam se da neće.

 

To je cela poenta histerije ali splasnuce to lako ako ekonomija ode u cabar. Sto je sudeci po funti vec krenulo. Mislim, za koji dan ce se stvari stabilizovati naravno, ali mislim da ce onda krenuti lagano na dole.

 

I naravno bice velika ironija ukoliko izlazak iz EU ne resi to pitanje imigracija oko koje se dizala najveca histerija. No to tako cesto bas i biva.

 

Vidim da je standardni brexit sentiment "working people are fed up". To je mozda tacno, ali working people ce ovde prvi i najvise da najebu, samo sto toga nisu svesni.

 

Meni se cini da ljudi u EU sve vise nisu svesni koliko je EU temelj njihovog prosperiteta. Misle da je taj prosperitet tu eto tako, samo od sebe kao datost, mnogi vide samo kako EU moze negativno na utice na njihov zivot, a nesvesni su pozitivnih uticaja. Jer to sto je dobro su vec sublimirali kao dato, uzeto i nepromenjivo, a fokus je na onome sto im smeta. To nije neobicno ponasanje, ali jeste kratkovido.

 

I da, EU je i dalje grupa najprosperitetnijih zemalja na planeti (ne svih najprosp. naravno), a to sto neki po Z. Evropi misle kako im je sada mnogo lose jer im je malo lose nego sto im je bilo pre 10ak ili 20ak godina - ti su jednostavno razmazeni.

 

No dobro, svako ima pravo samog sebe da upropasti. Keep calm and carry on.

Link to comment

putuj igumane, ne brini za manastir

 

možda bih se zabrinuo da smo mi na pred samim ulazkom u eu, ovako...

jedino se nadam da će brexit pokrenuti nekakvu reformu eu administracije i unije kao takve

Link to comment

A i Skotska ce da ide na novi referendum, sto je Nicola vec najavila.

 

Pa jest', kad mi se razbucala prva zemlja, sto ne bi i ova druga...

Edited by jms_uk
Link to comment

Pa jest', kad mi se razbucala prva zemlja, sto ne bi i ova druga...

 

Sta oces, ja sam prvi put u Kanadu dosao 1995. i odma se odrzavao referendum u Kvebeku...separatisti tesno izgubili 51:49 :D

 

Sve vreme sam bio u fazonu ,,a sto smo se preselili opet u zemlju koja se raspada?"

Link to comment
Vidim da je standardni brexit sentiment "working people are fed up". To je mozda tacno, ali working people ce ovde prvi i najvise da najebu, samo sto toga nisu svesni

 

Moja firma je ovim upravo izgubila jedan posao.

Link to comment

Moja firma je ovim upravo izgubila jedan posao.

 

ne brini zaposlice se ljudi koji ce kod tebe ostati bez posla kao vodoinstaleteri cim proterate te proklete poljake :fantom:

Link to comment

ne brini zaposlice se ljudi koji ce kod tebe ostati bez posla kao vodoinstaleteri cim proterate te proklete poljake :fantom:

 

Posao = projekat, ne radno mesto.

Link to comment
×
×
  • Create New...