Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

 Ovo je samo početak dugog procesa koji može da traje i pet godina, ali je bar početak.

 

Neće toliko dugo, biće novog referendumna u Škotskoj u naredne dve godine sigurno.  :fantom:

Link to comment

po mene je dobro. Kratkoročno jer postoji mogućnost da obeshrabri dolazak eu radne snage. Dugoročno jer postoji mogućnost ukidanja privilegija eu radnoj snazi. Plus, remain znači još veći pritisak na non-eu ljude, ovako postoji mogućnost da se za par godina pritisak izjednači na sve strance. Remain bi sigurno značio da bi se sva kola slomila na non-eu

Fuj

Link to comment

sace domino efekat lagano, jos neko ce puca na van, neko na nezavisnost, izbeglice svasta nesto, a ekonomija ce lepo to sve da isprati

mi u zadnjem redu ce samo letimo gore dole a necemo znati ni sta nas je snaslo

Link to comment

po mene je dobro. Kratkoročno jer postoji mogućnost da obeshrabri dolazak eu radne snage. Dugoročno jer postoji mogućnost ukidanja privilegija eu radnoj snazi. Plus, remain znači još veći pritisak na non-eu ljude, ovako postoji mogućnost da se za par godina pritisak izjednači na sve strance. Remain bi sigurno značio da bi se sva kola slomila na non-eu

 

Funta ce da ode u k, bice recesija, i onda ko god zameni Kamerona ce ispregovarati da Britanija ostane u EEA (tj. da predje iz EU u EFTA i ima status Norveske npr.), sto znaci da ce Britanija morati da nastavi da postuje slobodu kretanja gradjana EU kakva vec postoji. I jos brdo drugih stvari.

 

Ako ne bude tako, treba da se vrati masa Britanaca koja zivi u EU, a to nece biti lepo niti dobro po ljude koji su imigranti u Britaniji, eu ili ne-eu drzavljani.

Link to comment
×
×
  • Create New...