Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

buši ahahahaha

 

https://www.politico.eu/article/eu-trade-partners-object-to-brexit-transition-roll-over/

 

Quote

EU trade partners demand concessions for Brexit transition rollover
During a transition period, the UK must abide by EU trade agreements but has no guarantee that third countries will do the same.

 

By    HANS VON DER BURCHARD    2/2/18, 6:00 AM CET Updated 2/5/18, 5:17 PM CET
Key global trade partners want concessions from Britain if the U.K. is to retain the same benefits it currently enjoys under EU trade deals during a post-Brexit transition period.

 

U.K. Brexit Secretary David Davis asserted last week that maintaining the status quo “is also in the interests of countries who have signed those trade deals with the European Union.” But it appears some trading partners around the world demand a price for Davis’ proposal.

 

For the U.K., the situation could be particularly unfortunate because the risk of emerging trade barriers is one-sided. EU directives adopted this week — that will be converted into Barnier’s instructions for negotiating a transition period — envisage that Britain will stay in the EU’s single market and customs union during the transitional period. That means London will have to grant lower tariffs to all EU trade partners — without the guarantee of receiving the favor in return.

 

Link to comment

Soroš mu dodje ko neki lakmus. Iako nemam nikakav poseban stav o njemu, nit ga mrzim, nit mi je nešto mnogo simpatičan, nepogrešivo se kreteni lepe na njega bilo u Srbiji, bilo u Mađarskoj, bilo u Engleskoj.

Link to comment

Ja stvarno ne razumem halabuku oko prelaznog perioda. Pa to je usluga za UK...OK, 21 mesec će biti u politički podređenom periodu u odnosu na EU...ali to je 21 mesec jebeni, bili su 40 godina u EU, evo izlaze, i šta je sad problem? Da li su svima njima vrane popile mozak?

Link to comment
Just now, hazard said:

Ja stvarno ne razumem halabuku oko prelaznog perioda. Pa to je usluga za UK...OK, 21 mesec će biti u politički podređenom periodu u odnosu na EU...ali to je 21 mesec jebeni, bili su 40 godina u EU, evo izlaze, i šta je sad problem? Da li su svima njima vrane popile mozak?

U 21 mesec padaju izbori. Rezon je sledeći - doći će Labour na vlast i ko zna šta će onda biti. Većina u britanskom parlamentu može da izglasa apsolutno šta joj padne na pamet.

Link to comment
6 minutes ago, MancMellow said:

U 21 mesec padaju izbori. Rezon je sledeći - doći će Labour na vlast i ko zna šta će onda biti. Većina u britanskom parlamentu može da izglasa apsolutno šta joj padne na pamet.

 

Koliko ja shvatam, da bi uopšte bilo tranzicionog perioda mora da se dogovori konačan novi odnos EU i UK (bar njegovi najbitniji obrisi - tipa ima li carinske unije ili ne). To je rečeno jasno sa briselske strane: moramo znati ka čemu to prelazimo da bi prelazni period imao smisla.

 

Dakle u trenutku kada se uđe u taj prelazni period od 21-24 meseca, stvar je već gotova. Labour može da dođe na vlast i šta onda? EU sigurno neće biti otvorena ka nekom ponovnom pregovaranju o trgovinskom sporazumu. Većina u parlamentu ne može da izglasa kako će Brisel da se ponaša.

 

Ne, nije to taj rezon. Ovo je (kod hard brexit-aša) samo klinačko ponašanje iz čiste mržnje prema EU, ništa drugo. Zakeranje zakeranja radi. I radi lične promocije. Jebiga, shvatili su raznorazni (a la Farage) da uskoro više neće biti briselskog strašila koji će biti kriv za sve. Valja to musti dok se još može.

Link to comment
12 minutes ago, hazard said:

 

Koliko ja shvatam, da bi uopšte bilo tranzicionog perioda mora da se dogovori konačan novi odnos EU i UK (bar njegovi najbitniji obrisi - tipa ima li carinske unije ili ne). To je rečeno jasno sa briselske strane: moramo znati ka čemu to prelazimo da bi prelazni period imao smisla.

 

Dakle u trenutku kada se uđe u taj prelazni period od 21-24 meseca, stvar je već gotova. Labour može da dođe na vlast i šta onda? EU sigurno neće biti otvorena ka nekom ponovnom pregovaranju o trgovinskom sporazumu. Većina u parlamentu ne može da izglasa kako će Brisel da se ponaša.

 

Ne, nije to taj rezon. Ovo je (kod hard brexit-aša) samo klinačko ponašanje iz čiste mržnje prema EU, ništa drugo. Zakeranje zakeranja radi. I radi lične promocije. Jebiga, shvatili su raznorazni (a la Farage) da uskoro više neće biti briselskog strašila koji će biti kriv za sve. Valja to musti dok se još može.

toga ima. ali sam siguran i da ne veruju ni svojima u Cons, a kamoli nekom drugom na vlasti

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...