Jump to content
IGNORED

NATO


bigvlada

Recommended Posts

Jedino što SSSR više ne postoji, a USA i dalje postoji, tako da je sada obrazovanje u USA beskonačno bolje nego u nepostojećem SSSR-u.

 

Ali postoje ljudi koji su se u sssr-u obrazovali. Oni koriste znanje na nepotrebne stvari, rešavaju ukrštene reči i tako to. Međutim, dok oni to rade luči se materija koje se koristi kao pogonsko gorivo za raketne sisteme koji će kasnije bombardovati i uništiti prvo delaver, a zatim i čitav sša.

Link to comment

Opste obrazovanje u USA meni deluje kao katastrofa na nekom malom licnom uzorku.

Primer-fin i bistar lik iz IT sektora znaci ne neki glupak, mlad momak u srednjim dvadesetim, ali neka niza srednja klasa, (sto je za srpsku gologuziju san) je sav izbezumljen i u neverici na to da je rasizam bio deo zvanicnog drustvenog diskursa u Americi bar do 30tih 20.v. Da mu kazes da su Britanci spalili Vasington 1814. glava bi mu eksplodirala. Znaci elementarno poznavanje ne sveta nego svoje istorije tako da nije ni cudo da ona simplisticka i u nekim faktima pogresna dokumentarna serija Stouna o "neispricanoj istoriji amerike" njima tamo deluje sokantno.

Ne verujem da je mnogo bolje posebno kod mladjih ni na istoku, nivo opstih znanja ide u kanal sa svakom sledecom generacijom. Mozda neka primenljiva rastu za srednji sloj ali i to je diskutabilno. I moji roditelji su se krstili na moju neobrazovanost kad sam bio klinac.

Link to comment

Opste obrazovanje srba meni djeluje kao da je na najvecm mogucem nivou na nekom malom licnom uzorku (znaju sve o svacemu i istoriju svi zemalja svijeta - bolje od wikipedije). Problem je kada moraju da urade nesto konkretno.

Link to comment

Deo problema je i definisanje sta to potpada pod opste znanje. Mi imamo prirodnu tendenciju da ono sto znamo smatramo da bi svako trebalo da zna i da je to "opstepoznato".

Link to comment

To mu vise dodje opsta kultura nego obrazovanje.

I jeste relativno recimo trebas li da znas bar odokativno da lociras na karti sveta zemlju koju tvoja drzava bombarduje.

Kad CNN toliko puta omane ko moze da krivi prosecnog coveka srednje klase?

Usmereno obrazovanje FTW

Link to comment

Sto bi neki Amerikanac ili Rus morao da zna gde je Sirija?To mi vise zvuci kao moralni argument nego pitanje obrazovanja. CNN i njihove gluposti su druga prica koja se tice neprofesionalnosti.

Link to comment

Koji je to auto bolji od moskvica?!

E ebo te tvoj odgovor!

 

Odakle ti ta bolesna potreba davati komentare na probleme i teme o kojima pojma nemaš?

Link to comment

Sto bi neki Amerikanac ili Rus morao da zna gde je Sirija?To mi vise zvuci kao moralni argument nego pitanje obrazovanja. CNN i njihove gluposti su druga prica koja se tice neprofesionalnosti.

A što ne bi znao?

Jednostavno niko mu nije ponudio to znanje i zato mu sada mogu kao od šale uvaliti priču koju daje CNN.

 

On treba da zna svoj posao i da treba da zna da ispuni poreznu prijavu .., a naučili su ga i da ako želi pokrenuti svoj posao, da zna napraviti biznis plan.

CNN i njihove gluposti su druga prica koja se tice neprofesionalnosti.

Jeste, jeste :lolol: - neprofesionalnost je razlog.

Link to comment

E ebo te tvoj odgovor!

 

Odakle ti ta bolesna potreba davati komentare na probleme i teme o kojima pojma nemaš?

Postoje dve skole misljenja sta bi Eraserhead kao nemach pojma trebao da radi sa tobom.

 

Prva je skola SSSRa koja kaze da bi trebao da sedi i cuti dok ti drzis predavanje. Severnokorejska varijanta bi bila da stoji u stavu mirno, pa da aplaudira 5 minuta kad zavrsis. U stanu bi na zidu drzao sliku tebe kako citas knjigu u metrou. 

 

Liberalno-kapitalisticka skola misljenja bi bila da te outsorsuje tako pametnog da mu pises postove. Pod njegovim pseudonimom, naravno. Nema aplauza, nema slike na zidu, samo suvi kesh. 

Link to comment

Opste obrazovanje srba meni djeluje kao da je na najvecm mogucem nivou na nekom malom licnom uzorku (znaju sve o svacemu i istoriju svi zemalja svijeta - bolje od wikipedije). Problem je kada moraju da urade nesto konkretno.

 

Sa time možemo da se pomirimo kao sa trajnim stanjem. Bilo isto tj slično i pre 100 godina. Pola zemlje zaparloženo, ali on sasvim solidno učestvuje (uz prevodioca) u raspravi o nekoj međunarodnoj konferenciji sa visokim stranim gostom koji je prolazio tuda. Kako u Srbiji, tako još i više u CG. Da budem iskren, ne znam ni šta da mislim o tome. 

Link to comment

E ebo te tvoj odgovor!

 

Odakle ti ta bolesna potreba davati komentare na probleme i teme o kojima pojma nemaš?

"Bolji i veći odoše boljima i većima a ja jedva i vas dopadoh"

Link to comment

Sa time možemo da se pomirimo kao sa trajnim stanjem. Bilo isto tj slično i pre 100 godina. Pola zemlje zaparloženo, ali on sasvim solidno učestvuje (uz prevodioca) u raspravi o nekoj međunarodnoj konferenciji sa visokim stranim gostom koji je prolazio tuda. Kako u Srbiji, tako još i više u CG. Da budem iskren, ne znam ni šta da mislim o tome. 

Kljucno pitanje je koliko se te i takve Srbija i CG razlikuju od ostalih #normalnijih drzava. Ako je "drrrastićno" onda to nije ok ali ako smrde uz ostale (sto bi ja rek'o da je blize istini) onda se i na to treba navici... 

Link to comment

Kljucno pitanje je koliko se te i takve Srbija i CG razlikuju od ostalih #normalnijih drzava. Ako je "drrrastićno" onda to nije ok ali ako smrde uz ostale (sto bi ja rek'o da je blize istini) onda se i na to treba navici... 

 

pa nisam ja to odmah krstio kao negativno. ok, nemar je defo negativan i vidi se da ga mrzi da se udubi u to od čega, kao, živi. ali...jbg. mislim, ja u svakom slučaju ne bih izbijao ljudima mape i politiku iz glave, to nije negativno, ali dan traje 24h. najbolje bi bilo kad bi ljudi ovde odlučili daleko manje da spavaju, tu vidim šansu  ^_^

Link to comment
×
×
  • Create New...